تاریخ ارسال : ۰۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۰:۰۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

آیت‌الله رمضانی‌گیلانی: مجلس امام حسین(ع) محل تقویت باورها و عقاید است

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از رشت، آیت‌الله رضا رمضانی‌گیلانی در همایش عاشورائیان رشت با اشاره به ظرفیت بی‌نظیر محرم و عاشورا اظهار داشت: بعثت، غدیر، محرم و مهدویت با یکدیگر رابطه تنگاتنگ دارند.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه سیره امام حسین (ع) الگوی بشریت است گفت: امام حسین (ع) به‌دلیل اعتقاد شیعیان به امامت، الگوی آنان است و همچنین الگوی تمام مسلمانان است زیرا این امام والامقام برای احیا دین و سنت قیام کردند.

رئیس مرکز اسلامی هامبورگ آلمان خاطرنشان کرد: مجلس امام حسین (ع) محل تقویت باورها و عقاید و شناخت احکام نورانی است و خروجی آن آراسته شدن به اخلاق و ادب است.

امام جمعه مسجد هامبورگ آلمان با اشاره به خطبه امام حسین (ع) خطاب به خواص جامعه گفت: مردم به‌دلیل اینکه خواص از دین می‌گویند به آنان احترام می‌گذارند و اگر خواص کم کاری کنند مردم نیز کم کاری می‌کنند.

آیت‌الله رمضانی‌گیلانی با بیان اینکه باید امر به معروف و نهی از منکر را در محافل اهل بیت (ع) احیا کرد خاطرنشان کرد: به فرموده ائمه اطهار (ع) بهترین امت، امتی است که این دو عنصر را در جامعه پیاده کند.

وی با اشاره به اینکه شناخت دقیق امام حسین (ع) سبب می‌شود تا ایشان یک الگو جهانی شوند گفت: برای معرفی دقیق امام حسین (ع) مطالعه دقیق عاشورا، تحلیل دقیق وقایع و تطبیق و انتقال صحیح احتیاح است و این معرفی زمینه‌ساز ظهور می‌شود.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اعلام اینکه باید تلاش کنیم تا با اعمال و رفتارمان امام حسین (ع) را به جهان معرفی کنیم افزود: امروز ۲۰۰ تا ۳۰۰ هیئت مذهبی در اروپا و آمریکا در حال معرفی امام حسین (ع) هستند.

امام جمعه مسجد هامبورگ آلمان با اعلام اینکه زیارت عاشورا تحلیل واقعه عاشورا است گفت: شناخت دقیق دشمنان و تفرفه افکنان و در مقابلش ایجاد دشمن فرضی و عدم توجه به دشمنان کنونی دو نگاه متفاوت به زیارت عاشورا است.

رئیس مرکز اسلامی هامبورگ آلمان عنوان داشت: تعطیلی مجالس مذهبی، وارد نکردن سخنرانان آگاه به مراسمات، جلوگیری از خواندن اشعار حماسی و وارد کردن سبک‌های نامناسب از توطئه‌های دشمن است.

آیت‌الله رمضانی‌گیلانی با اشاره به جنایات میانمار اظهار داشت: در میانمار بسیاری از مذاهب و ادیان را به رسمیت می‌شناسند اما مسلمانان را به بدترین شکل مورد آزار قرار می‌دهند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=66847

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.