تاریخ ارسال : ۱۰ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۰:۱۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

آیت الله استاد در نگاه امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری

آیت‌الله استاد در نگاه امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبریبه گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، ۱۰ آ به گزارش شلمچه نیوز به نقل از ، ۱۰ آذر سالروز شهید شدن آیت‌الله سید حسن استاد، بزرگ‌مرد مبارز تاریخ ایران هست.

در این گزارش نگاهی به دیدگاه امام خمینی (ره) و  مقام معظم رهبری در مورد این شهید بزرگوار می‌کنیم.

مدرس در آیینه کلام امام خمینی (ره)

امام خمینی (ره) متعدد از زنده یاد استاد بعنوان نمایندۀ حقیقی مردم و حمایت کننده استقلال، امانت‌دار ملت و مبارزه‌گر با قلدران روزگار خود یاد می‌کردند و در سخنانشان می‌فرمایند: «شما ملاحظه کرده‌اید، تاریخ زنده یاد استاد را دیده‌اید؛ یک سیّد خشکیدۀ لاغر (عرض می‌کنم با لباس کرباس) … یک همچون آدمی در برابر آن قلدری که هر کس آن وقت را ادراک کرده می‌داند، که وقت رضاشاه غیر از وقت محمدرضا پادشاه بود، آن وقت یک قلدری بود که شاید تاریخ ما کم مطّلع بود، در مجلس در برابر او آن طور ایستاد. (صحیفه امام، جلد ۱۶ صفحه ۴۵۲)

(صحیفه امام، جلد ۱۶ صفحه ۴۵۲) علاوه بر این در بخشی از حکم تاریخی امام، به تاریخ ۲۸ شهریور ۱۳۶۳ ش، مبنی بر بازسازی مزار استاد آمده هست: «… در واقعیت شهید بزرگ ما زنده یاد استاد که القاب برای او کوتاه و کوچک هست، ستاره درخشانی بود بر تارک کشوری که از نا عدالتی و جور رضاشاهی تاریک می‌نمود و تا فردی آن وقت را فهم نکرده باشد اعتبار این شخصیت عالی مقام را نمی‌تواند فهم کند. ‏۱۹، ۷۴)

مدرس در نگاه مقام معظم رهبری

آ ۷۴) آیت‌الله استاد اینگونه تمجید رهبر معظم انقلاب را برانگیخته هست: «مدرّس بعنوان یک روحانی که از چشمه فیّاضِ دینِ خلاصی قسمت و آدم سازِ اسلام سیراب بود در انجام تکلیف الهی و شرعی خویش ـ. .. استاد به حقّ افتخار جامعه روحانیت بخصوص در قرن حاضر و نمونه‌ای از پایداری جامعه روحانیت در همه وقت هاست. پرچم مبارزه‌ای که شهید استاد برافراشت هیچ‌گاه بر زمین نیفتاد.

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=77051

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.