تاریخ ارسال : ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۴۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

آیت الله حائری شیرازی نگاهی عمیق به مساله دشمن شناسی داشت

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار مهر، مراسم بزرگداشت چهلمین روز ارتحال آیت الله محی الدین حائری شیرازی از استادهای اخلاق حوزه علمیه شامگاه دوشنبه با حضور طلاب، اساتید حوزه و اقشار متفاوت مردم شهر قم در مسجد اعظم شهر قم برگزار گردید.

در این مراسم آیت الله العظمی مکارم شیرازی، آیت الله ابراهیم امینی، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری و نمایندگان بیوت مراجع عظام تقلید، عده ای از اعضای جامعه مدرسین حوزه و مجلس خبرگان رهبری حاضر بودند.

همچنین، آیت الله ری شهری، آیت الله خرازی، آیت الله یوسف طباطبایی نژاد امام جمعه اصفهان، حجت الاسلام سید علی خمینی یادگار امام  راحل و سید مهدی صادقی استاندار شهر قم نیز از دیگر شخصیت های شرکت کننده در این مراسم بودند.

حجت الاسلام سید مهدی میرباقری عضو مجلس خبرگان رهبری در این مراسم به بعضی کارهای امامن طهار(ع) در طول تاریخ اشاره نمود و اظهار کرد: امامن معصومین(ع) جامعه شیعی را از اختلاط اجتناب می دادند.

استاد حوزه علمیه شهر قم با بیان اینکه یکی از مهمترین مأموریت های حوزه های شیعی رصدگری بوده هست، تصریح نمود: از انجایی که دستگاه های شیطانی به دنبال  نفوذ همه جانبه و تغییر فرهنگ دنیای اسلام می باشند از این حیث حوزه های شیعی تماما نقاط  نفوذ را خواهند دید و با آن مقابله می کنند.

حوزه های علمیه باید جلوی نفوذ دشمن را دریافت کنند

وی با اشاره به اینکه این جریان فقهی فرهنگ عمومی مسلمانان را ساخت، اظهار کرد: امروز نیز وظیفه و رسالت حوزه های علمیه این هست جلوی نفوذ دشمن در دنیای اسلام  و جامعه مسلمانان را دریافت کنند.  

 حجت الاسلام میرباقری، ابراز کرد: برای این منظور مواردی من جمله تفقه در دین لازم و ضروری هست و بنابراین حوزه ها باید جلوتر از زمان حرکت کنند و با شناسایی طرح های آینده دشمن به مقابله با آن بپردازند.

وی با بیان اینکه مهمترین جبهه مقابل اسلام جبهه غرب هست، داشتن بصیرت را مبحث مهمی قرائت کرد و اضافه کرد: فقهای ما در این زمینه بسیار کوشش کردند من جمله آیت الله حائری شیرازی.

ریاست فرهنگستان علوم اسلامی، اندیشه، اندیشیدن و مقابله با مسائل نو پدید را از خصوصیات آیت الله حائری شیرازی برشمرد  و اظهار کرد: آیت الله حائری شیرای در حقیقت تفقه در دین داشت و بیشتر از نیم قرن به مطالعه و اندیشه پرداخت.

وی عنوان نمود: آیت الله حائری شیرازی اهل تعمق بود و گاهی مدت ها روی یک آیه از قرآن و مساله می اندیشید و نسبت به دشمن شناسی نگاهی عمیق داشت.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=85368

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.