تاریخ ارسال : ۱۳ مهر ۱۳۹۴ ساعت : ۱۳:۵۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

آیت الله مبشر کاشانی: امنیت از شرایط وجوب حج است

با توجه به این که، «امنیت» طریق و اماکنی که باید مناسک حج را در آن جا انجام داد، از « شرائط وجوب حج» است، تضمین امنیت در اجرای این آیین عظیم عبادی- سیاسی با تشکیل « شورای مدیریت جهان اسلام » به نمایندگی از تمام مسلمین جهان و با مشارکت تمام کشورهای اسلامی در مدیریت صحیح حرمین شریفین، امری است که ضرورت آن، روز به روز آشکارتر می گردد.

Image result for ‫مبشر کاشانی‬‎

به گزارش صلات (ستاد اقامه نماز سازمان صداوسیما) ، حضرت آیت الله مبشر کاشانی ، از مراجع عظام تقلید در پیامی مسئولیت فاجعه منا را متوجه آل سعود دانست و مرقوم کرد:

قربانی شدن «ضیوف الرحمن»، حجاج مظلوم و بی گناه در فاجعه منی را که معلول خوی زشت و بی کفایتی و سوء تدبیر آل سعود در مدیریت مراسم حج می باشد، به عموم مسلمین جهان و به خصوص بازماندگان این عزیزان تسلیت می گویم و از خداوند متعال برای جانباختگان که به مقام و منزلت شهیدان فی سبیل الله رسیده اند، علو درجات و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل مسألت می نمایم.

این مرجع تقلید در ادامه افزود: با کشتار بیرحمانه مسلمانان یمن اعم از زنان و مردان،و کودکان مظلوم، و اکنون با تحقق این فاجعه عظیم در منی توسط عمال وهابی مسلک رژیم آل سعود، که در واقع عروسک های خیمه شب بازی صهیونیست و استکبار و مجریان اهداف پلید شیطان بزرگ و اسرائیل می باشند، نام «آل سعود» به «آل زیاد» و «آل مروان» پیوست و اوراق تاریخ اسلام و بشریت را سیاه نمود.

آیت الله مبشر همچنین خاطر نشان کرد:

اکنون حکام عربستان سعودی، باید پاسخگوی اعتراضات مسلمین جهان، جهت شناسایی مقصرین این « شبه قتل عام» و مجازات عاملین آن باشند.

این فقیه و مدرس برجسته حوزه علمیه قم در پایان امنیت را از شرایط وجوب حج دانست و راه حل این معضل را تشکیل شورای مدیریت جهان اسلام در در حرمین شریفین دانست و نوشت:

از سوی دیگر با توجه به این که، «امنیت» طریق و اماکنی که باید مناسک حج را در آن جا انجام داد، از « شرائط وجوب حج» است، تضمین امنیت در اجرای این آیین عظیم عبادی- سیاسی با تشکیل « شورای مدیریت جهان اسلام » به نمایندگی از تمام مسلمین جهان و با مشارکت تمام کشورهای اسلامی در مدیریت صحیح حرمین شریفین، امری است که ضرورت آن، روز به روز آشکارتر می گردد. امید است اندیشمندان و علماء و دولتمردان جهان اسلام ، با همفکری و همدلی، به نتایج مطلوب و راهکار مؤثر در تحقق و تضمین امنیت مراسم حج برسند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=2241

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.