تاریخ ارسال : ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت : ۲۱:۰۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

آیه به آیه ی قرآن کریم از عظمت امیرالمؤمنین سخن می گوید

حجت الاسلام امیری سوادکوهی اندیشمند جوان و مولف کتاب اتمام حجت گفت: حقانیت حضرت امیرمؤمنان علی علیه السلام در آیه به آیه ی قرآن کریم و کتب آسمانی تبیین گشته و با این وجود حجت الهی بر پیروان تمامی ادیان و مذاهب تمام شده است.
به گزارش شلمچه نیوز، حجت الاسلام والمسلمین شیخ محمّد امیری سوادکوهی از نویسندگان و محققان جوان شیعه و مؤلف کتاب گرانسنگ اتمام حجّت ، در مصاحبه ای اختصاصی با خبرنگار  شلمچه نیوز در شهر مقدس قم، به تبیین شخصیت با عظمت حضرت مولی الموحدین امیرالمؤمنین علی علیه السلام پرداخت.

ac6d0d484d58c2cd4d75802303ea7c9d_XL
این اندیشمند جوان که آثار متعدد و تأثیر گذاری راجع به اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام و معارف اسلامی به رشته ی تحریر در آورده و صدها مقاله ی علمی به زبان های مختلف از وی به یادگار مانده است بر این باور است که حقانیت حضرت امیرمؤمنان علی علیه السلام در آیه به آیه ی قرآن کریم و کتب آسمانی تبیین گشته و با این وجود حجت الهی بر پیروان تمامی ادیان و مذاهب تمام شده است.
استاد امیری سوادکوهی در این مصاحبه پرده از گفتار یکی از بزرگان و صاحب نظران اهل تسنن برداشته که در اعترافی بی سابقه از عظمت بی نظیر امام علی علیه السلام سخن گفته که در نوع خود کم نظیر است.
وی دراین باره تصریح کرد: حاکم حسکانی از بزرگان و اندیشمندان اهل تسنن در تفسیر آیه ی أَلَمْ تَرَ کَیْفَ ضَرَبَ اللَّهُ مَثَلاً کَلِمَهً طَیِّبَهً کَشَجَرَهٍ طَیِّبَهٍ أَصْلُهَا ثَابِتٌ وَفَرْعُهَا فِی السَّماءِ نقل می کند که شخصی خدمت امام باقر علیه السلام رسید و معنای آیه « أَصْلُهَا ثَابِتٌ وَفَرْعُهَا فِی السَّماءِ » را پرسید ، امام باقر علیه السلام فرمود : « مقصود از شجره محمّد صلی الله علیه و آله است ، و مقصود از فرع علی علیه السلام است و مقصود از ثمره و میوه حسن و حسین  علیهماالسلام هستند و منظور از شاخه  فاطمه سلام الله علیهااست و میوه های آن شاخه  فرزندان فاطمه ، امامان  علیهم السلام هستند و مقصود از برگ شیعیان و دوستان ما اهل بیت علیهم السلام می باشند و چون یکی از شیعیان ما از دنیا برود برگی از آن می افتد و چون فرزندی از آنها به دنیا آید برگ سبزی به جای آن می روید . » پرسیده شد منظور از « تُؤْتِی أُکُلَهَا کُلَّ حِینٍ بِإِذْنِ رَبِّهَا » چیست ؟ فرمود : « مقصود علوم ائمه علیهم السلام است که در حلال و حرام و حج و عمره به شیعیان آنها می رسد .» و همچنین در تفسیر مجمع البیان آمده است که منظور از کلمه خبیثه ، بنی امیه علیهم اللعنه و العذاب الالیم هستند و در تفاسیر دیگر آمده است که منظور از شجره خبیثه نیز بنی امیه  هستند .
حجت الاسلام امیری سوادکوهی در ادامه تأکید کرد: دلیل بهشت و جهنم نیز حب و بغض نسبت به مولایمان امیرمومنان علی علیه السلام است و حقیقتاً اگر همه مردم شیعه می شدند ؛ خدای متعال جهنم را خلق نمی کرد و این سخن  پیامبر خدا صلی الله علیه و آله است که به نقل از خدای متعال چنین فرموده است : اگر همه مردم بر محور ولایت علی علیه السلام اجتماع کرده بودند هرگز جهنم را خلق نمی نمودم .
کارشناس و متخصص غدیر در ادامه ضمن  بررسی شخصیت والای امیرمؤمنان علی علیه السلام در ادیان و مذاهب گفت: رسول خدا  صلی الله علیه و آله  فرمودند: هرکس ولایت علی بن ابیطالب  علیه السلام  را رد نماید ، تکذیب نموده تورات و انجیل و زبور و صحف ابراهیم  علیه السلام  و پیغمبران دیگر را ، زیرا در کتب آنها نازل نشده چیزی مهم تر از شناسایی خدا به یگانگی و اقرار به نبوت محمّد  صلی الله علیه و آله  و ولایت علی  علیه السلام  و ائمه طاهرین  علیه السلام  از نسل او.
وی تأکید کرد: در کتب مقدس پیشین  ، به آمدن خاتم پیامبران  ، حضرت محمّد بن عبدالله صلی الله علیه و آله و جانشین وی حضرت علی بن ابی طالب علیهماالسلام ،  بشارت داده شده اما مخالفان اسلام  ، نمی خواهند این حقیقت را آشکار کنند. بلکه در از بین بردن آن بسی می‌کوشند.  مثلا در انجیل  ، صحیفه غزل الغزلات  ، چاپ لندن  ، سال ۱۸۰۰ میلادی  ، باب ۵  ، آیه ۱ ـ ۱۰  ، سخنانی از حضرت سلیمان علیه السلام راجع به پیامبر خاتم صلی الله علیه و اله و سلم و امیرالمؤمنین علیه‌السلام به طور غیرصریح دارد تا در آخر  ، صریحا می فرماید: خلو محمّدیم (او دوست و محبوب من  ، محمّد است). ولی از انجیل هایی که بعد از سال ۱۸۰۰ میلادی چاپ شده  ، جمله “خلو محمدیم” حذف گردیده است و همچنین لفظ “ایلیا” یا “ایلی” یا “آلیا” که در کتب مقدّس پیشین ذکر شده  ، مخالفان حقّ  ، می کوشند ثابت کنند که مراد از آن  ، خدا یا الیاس یا مسیح یا یوحنّا است نه حضرت علی علیه السلام.
سوادکوهی در ادامه به نظریات برخی یگر از روحانیون مسیحیت اشاره نموده و گفت: ناگفته نماند که بعضی از روحانیان با انصاف مسیحی که درباره “ایلیا” یا “ایلی” یا “آلیا” تحقیق کرده اند و از زندان تعصّب رهایی یافته اند  ، حقیقت امر را  بیان نموده اند. یکی از آنان mr. j. b.galidon  است  ، که چنین می نویسد:
in  the language of oldest and present hebrew the word “allia” or “ailee” is not in the meanings of god or allah but this word is showing that in next and last time of this world any one will become nominates allia or ailee.
ترجمه اش این است که در زبانهای عبرانی باستانی  ، کلمه “ایلیا” یا “ایلی” به معنای خدا  ، یا “الله” استعمال نشده و نمی شود. بلکه کلمه مذکور نشان می دهد که در زمان آینده یا آخرالزمان شخصی خواهد آمد که نامش “ایلیا” یا “ایلی” باشد.
اندیشمند جوان شیعه در خاتمه تأکید کرد:  امیرمومنان علی علیه السلام خورشید عالم تاب ولایت در جهان هستی می باشند ،چه خوب است تاریکی ها نیز از ولایت الهیه اش بهرمند گردند و به وسیله آن مسیر دنیای خود را به بهشت سعادت رهنمون سازند


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=15191

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.