تاریخ ارسال : ۲۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۹:۳۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

ائتلاف سعودی: بندر حدیده یمن تا یک ماه باز خواهد بود

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از  گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان  به گزارش شلمچه نیوز به نقل از  به نقل از رویترز، ائتلاف متجاوز به یمن به سرگردگی عربستان سعودی روز چهارشنبه مدعی گردید علی رغم هجوم موشکی یمنی ها به پایتخت عربستان، بندر حدیده تا یک ماه همچنان باز می باشد.

ائتلاف سعودی، که تمامی مسیرهای هوایی و دریایی منتهی به یمن را تحت مدیریت دارد، ماه گذشته بعد از هجوم موشکی نیروهای یمنی به فرودگاه ریاض، تمامی ورودی‌ها به یمن را مسدود کرد. مقام های سعودی مدعی گردیدند هر دو موشک پرتاب شده به سمت ریاض بدون بر جای گذاشتن تلفات جانی، منهدم شده هست.

ائتلاف سعودی در اطلاعیه ای -که از تلویزیون رسمی عربستان منتشر شد- مدعی گردید: «در چارچوب استمرار ارسال مساعدت های بشر دوستانه به مردم یمن، بندر حدیده تحت کارهای نظارتی شدید برای ارسال ملزومات امدادرسانی همچنان باز می باشد.»

» ائتلاف سعودی علاوه بر این اعلام نمود با در نظر گرفتن طرحهای ایده ای نماینده سازمان ملل در یمن، کشتیهای حامل سوخت و مواد غذایی به مدت ۳۰ روز مجوز ورود به بندر حدیده را دارند. این اطلاعیه جزئیات زیادتری در مورد طرحهای ایده ای از سوی نماینده سازمان ملل عرضه نکرد؛ اما ائتلاف سعودی به طور مستمر خواستار بازرسی و نظارت شدید نمایندگان سازمان ملل بر محموله های ارسالی به سمت یمن به منظور جلوگیری از ورود جنگ افزار به این کشور جنگ زده بوده هست. رژیم سعودی در مدعایی واهی ایران را به ارسال جنگ افزار در پشتیبانی از مردم یمن در جنگ با عربستان متهم کرده هست.

بندر دریای سرخ نیز یکی از بنادر کلیدی یمن برای ورود مواد غذایی و مساعدت های بشر دوستانه هست. بسته شدن بندرها و فرودگاه های یمن در ماه گذشته باعث کم بودن شدید غذا و سوخت در این کشور جنگ زده گردید. با گذشت سه سال از جنگ خانمان سوز یمن، شرایط آدمی در این کشور روز به روز وخیم تر می گردد.

اطلاعیه ائتلاف سعودی در حالی منتشر گردید که ریاض به سبب مسدود کردن گذرگاه های کلیدی یمن و ممانعت از ورود مساعدت های بشر دوستانه تحت خورده گیری شدید بین المللی قرار دارد.

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=79753

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.