تاریخ ارسال : ۰۲ آبان ۱۳۹۴ ساعت : ۲۳:۳۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

ابراز تأسف مشاور احمدی نژاد از صدور حکم منع تعقیب جهانگیری

علی‌اکبر جوانفکر مشاور مطبوعاتی رئیس‌جمهور سابق در گفتگو با  باشگاه خبرنگاران جوان از صدور حکم منع تعقیب اسحاق جهانگیری معاون اول دولت یازدهم در پرونده شکایت احمدی‌نژاد از وی ابراز تاسف کرد.

به گزارش شلمچه نیوز، وی همچنین از صدور اطلاعیه دفتر سخنگوی قوه قضائیه در این زمینه نیز انتقاد کرد و گفت: این برای چندمین بار است که سخنگوی دستگاه قضایی، حکم قضایی قطعی‌نشده را که به شاکی یا طرف مدعی نیز اعلام نشده است، به صورت علنی اعلام کرده و در رسانه‌های ارتباط جمعی منعکس می‌شود.

مشاور مطبوعاتی رئیس‌جمهور سابق تصریح کرد: حکم منع تعقیب جهانگیری تاکنون به حیدری وکیل احمدی‌نژاد ابلاغ قانونی نشده است و او می‌تواند مراتب اعتراض خود را نسبت به حکم صادره به دستگاه قضایی منعکس کند، بنابراین باید از حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای پرسیده شود که چرا قبل از قطعی شدن این حکم، آن را در اختیار رسانه‌های ارتباط جمعی قرار داده است.

جوانفکر افزود: حیرت‌انگیز است که حتی یک جلسه نیز با حضور وکلای شاکی و متشاکی برای رسیدگی به این پرونده تشکیل نشده اما بازپرس محترم تصمیم به صدور منع تعقیب گرفته است.

وی گفت: با وجود میلیونها پرونده رسیدگی‌نشده در دستگاه قضایی، تعجب‌آور است که پرونده معاون اول دولت یازدهم در یک زمان بسیار کوتاه، به چنین فرجامی منتهی می‌شود.

جوانفکر خاطرنشان کرد: انتظار طبیعی آن بود که برای رسیدگی به پرونده، اقدام تحقیقاتی به عمل آید و از سازمانهای ذیربط مانند گمرک، بانک مرکزی و صندوق توسعه ملی استعلام شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، دفتر سخنگوی قوه قضائیه روز ۱۹ مهرماه امسال با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که در خصوص شکایت احمدی‌نژاد علیه معاون اول رئیس‌جمهور، قرار منع تعقیب صادر شده است.

متن اطلاعیه دفتر حجت‌الاسلام‌ محسنی اژه‌ای بدین شرح است:

«در پی سئوال یکی از خبرنگاران از حجت‌الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای سخنگوی محترم قوه قضائیه در مورد شکایت آقای دکتر احمدی‌نژاد علیه آقای دکتر جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور و پاسخ ایشان متعاقب نشست امروز (یکشنبه) ۹۴٫۷٫۱۹ مطلع شدیم که در خصوص این شکایت از سوی دادسرا قرار منع تعقیب صادر شده است.»


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=3801

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.