تاریخ ارسال : ۱۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۰۹:۲۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

ابراز نگرانی شورای عالی انقلاب فرهنگی در نحوه جذب معلمان

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم به نقل از مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، محمدرضا مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره مصوبات هشتصد و یکمین جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به طرح موضوع جذب نیرو در آموزش و پرورش در جلسه گفت: جذب نیرو در آموزش و پرورش و واجد شرایط بودن افراد برای این امر مهم که در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و هم در اساسنامه دانشگاه فرهنگیان که تربیت کادر مورد نیاز آموزش و پرورش به عهده آن است مورد تاکید قرار گرفته است.

وی افزود: با توجه به مطالب ارائه شده توسط کمیسیون آموزش مجلس که در جلسه مطرح شد و سوابق فوق الذکر درخصوص شرایط واجدین جذب به عنوان معلم در آموزش و پرورش مقرر شد شورایعالی انقلاب فرهنگی با ریاست مجلس شورای اسلامی در خصوص رعایت ضوابط و قواعد مصوب در به کارگیری نیروها همفکری و تعامل لازم را داشته باشد تا با کمک ریاست مجلس تحقق این امر مهم با نظر هماهنگ کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس انجام شود.

 مخبر دزفولی گفت: شورایعالی انقلاب فرهنگی در خصوص نحوه جذب معلمان نگرانی داشت که امیدواریم با کمک مجلس شورای اسلامی و رفع اشکالات موجود افراد دارای شرایط لازم برای امر تعلیم و تربیت در آموزش و پرورش جذب و به کارگیری شوند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه با اشاره به مصوبه مجلس شورای اسلامی در سال ۱۳۹۵ درخصوص ساماندهی مدارس غیرانتفاعی که باید یک نفر از جانب شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز در آن معرفی می شد،گفت: با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی دکتر حداد عادل به دلیل تجارب خود حوزه آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت به عنوان نماینده شورای عالی انقلاب فرهنگی انتخاب شد.

 مخبر دزفولی همچنین با اشاره به ادامه بررسی و تصویب سند روابط علمی بین‌الملل جمهوری اسلامی ایران گفت: در این جلسه در ادامه تصویب بخش اقدامات این سند؛ موضوع بهره‌برداری بهینه از ظرفیت سفارتخانه‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور برای توسعه روابط علمی به تصویب رسید.

وی تصریح کرد: سفارتخانه‌های کشور باید برای این امر مهم ممهز شده و شرایط به گونه‌ای مهیا شود که سفارتخانه‌ها در تعاملات علمی فعالانه‌تر وارد صحنه شده و به توسعه و پیشرفت علمی کشور کمک کنند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: طراحی و پیاده‌سازی یک سامانه امن برای ثبت اطلاعات و یافته‌های علمی و رصد و پایش آنها در ارتباط با توانمندی‌های داخلی و روابط بین‌المللی دیگر اقدام تصویب شده در جلسه امروز شورای عالی انقلاب فرهنگی بود.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=72725

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.