تاریخ ارسال : ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت : ۰۱:۱۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

ابراز پشیمانی یک حامی سرسخت برجام!

یک مدافع و حامی سرسخت برجام می‌گوید آبرویم را برای این حمایت ‌گذاشتم اما این کار اشتباه بزرگی بود.
به گزارش شلمچه نیوز، پیروز مجتهدزاده در مصاحبه با شبکه «دانا» گفت: من خودم جزو افرادی بودم که زحمت کشیدم و از جان خود مایه گذاشتم تا از اصل مذاکرات دفاع کنم و آبروی خود را به خاطر دفاع از برجام به خطر انداختم اما حالا من همان انسان هستم و می‌گویم که همه آن دفاعیات و همه آن حمایت‌های من بیهوده بوده است.
وی با بیان اینکه باید امروز بابت اتفاقات رخ داده و بدعهدی‌های آمریکا به آقایان ظریف و روحانی تبریک گفت، اظهار داشت: برجام جز قهرمان‌بازی‌های این آقایان حاصلی برای کشور و مملکت نداشت.
وی خاطر نشان کرد: آقایان براساس تساهل و تسامح همه حیثیت، منافع و دارایی ما را به باد دادند. آقای ظریف اعلام کرد که با جان کری وزیر امور خارجه آمریکا به تفاهم‌های گسترده‌ای دست یافته است، بدون اینکه حد و حدود این تفاهم گسترده روشن باشد. پس چه شد این تفاهم گسترده؟ اینکه امروز اموال ایران به غارت می‌رود حاصل آن تفاهم گسترده شماست؟ این چه تفاهمی بوده که اوباما به عنوان رئیس جان کری در سفر خود به عربستان بعد از گذشت ۱۰۰ روز از اجرای برجام، ایران را یک کشور تروریست معرفی می‌کند!
وی با انتقاد از رفتار منفعلانه وزارت خارجه افزود: درباره این نوع رفتار، تروریست خواندن ایران توسط اوباما و غارت اموال ما توسط آنها فقط می‌توان به روحانی و ظریف تبریک گفت.
مجتهدزاده در ادامه تصریح کرد: اگر ما یک وزارت‌خارجه فعال، دانا و هوشیار داشتیم به دولت ایالات متحده آمریکا تفهیم می‌کردیم که دستگاه‌های امنیتی خودتان مسئولیت اعمال تروریستی که امروز بابت آن اموال ایران را غارت می‌کنید را به عربستان و اتباع وابسته به آن نسبت داده‌اند، پس چگونه است که ایران در این زمینه متهم شناخته می‌شود و اموال ملت ایران به غارت می‌رود. دستگاه‌های امنیتی آمریکایی اعلام کردند که حتی یک نفر شیعه و ایرانی در عملیات‌های تروریستی علیه آمریکا شرکت نداشته‌اند، اما حالا با شعبده‌بازی‌هایی که آمریکا و آل‌سعود راه انداخته‌اند، تاوان این مسائل را از ما گرفته و ایران در این ماجرا متهم می‌شود؛ این در حالی است که دستگاه دیپلماسی ما نیز نمی‌تواند جلوی این تجاوز‌های بی‌حد و اندازه را بگیرد. اما صد افسوس که آقایان در وزارت‌خارجه فقط به دنبال قهرمان بازی‌های خودشان هستند. در چنین شرایطی یک عده انسان هم کنار گود نشسته‌اند و می‌گویند باید مجسمه ظریف را بسازیم.
وی گفت:  سوال من این است که در این برجام آیا دارایی‌های بلوکه شده ما به ما برگشت و آزاد شد؟  آیا تحریم‌ها به معنای واقعی و آزادی فعالیت‌های بانک‌های ایرانی از بین رفت؟ من خودم جزو افرادی بودم که زحمت کشیدم و از جان خود مایه گذاشتم تا از اصل مذاکرات دفاع کنم و آبروی خود را به خاطر دفاع از برجام به خطر انداختم اما حالا من همان انسان هستم و می‌گویم که همه آن دفاعیات و همه آن حمایت‌های من بیهوده بوده است. چرا که الان حاصل کار را می‌بینم که جز یک مشت نمایش‌های عوام‌فریبانه، چیزی به دست نیامده است.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=15404

برچسب ها:
, , , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.