تاریخ ارسال : ۱۹ آذر ۱۳۹۴ ساعت : ۲۳:۰۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

ابلاغ مصادیق امر به معروف و نهی از منکر به برنامه سازان در آینده ای نزدیک

با اولوبت بندی، مصادیق مرتبط با موضوع امر به معروف و نهی از منکر به زودی به حوزه های پیام ابلاغ خواهد شد تا درطول سال در برنامه سازی خود استفاده کنند.

به گزارش صلات،  هشتمین نشست شورای امر به معروف و نهی از منکر رسانه ملی با هدف ارائه و بررسی مدل مفهومی برای رسیدن به توافق فکری و چارچوبی به عنوان مبنای برنامه ریزی و طراحی فعالیت مناسب این شورا برگزار شد.

در این نشست معاون سرمایه انسانی و رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر سازمان صداوسیما به وظایف حوزه پیام در تولید و پخش برنامه های مرتبط با موضوع امر به معروف و نهی از منکر به صورت متوازن و در عین حال هدفمند و هوشمند اشاره کرد و گفت:ضروری است حوزه های پیام درطول سال با استفاده از ظرفیت رسانه و بهره گیری از قابلیت هنر وسایر شیوه های مؤثر به تبلیغ و تحکیم معروف ها و زدودن منکرها بپردازند.

علی اصغر جعفری در ادامه تأکید کرد: حوزه های پیام باید در برنامه ریزی و تولید برنامه به مصادیق معروف ها و منکرها توجه کنند و این شورا نیز موظف است برای این حوزه ها مصادیق و مأموریت ها را مشخص کند.

وی درباره وظیفه این شورا تصریح کرد:مشارکت و همفکری اعضای شورا مقدمات خوبی برای فعالیت این شورا فراهم شده تا بتوانیم به شکل های مختلف و در بهترین قالب ها با استفاده مناسب از ظرفیت های موجود در رسانه ملی به عنوان مهم ترین سازمان تبلیغی کشور و جهان اسلام، نسبت به جا انداختن معروف ها و منکرها درجامعه و موفقیت دراین مسیربه حوزه پیام کمک کنیم.

رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر رسانه ملی همچنین به مصادیق مهم ازنظرمردم-برای مردم دغدغه و سبب نگرانی بیشتری بوده و در جامعه شایع تراست-اشاره کرد و گفت: با اولوبت بندی، مصادیق مرتبط با موضوع امر به معروف و نهی از منکر به زودی به حوزه های پیام ابلاغ خواهد شد تا درطول سال در برنامه سازی خود استفاده کنند .

حمایت از آمران معروف و ناهیان منکر و نشان دادن اهمیت این فریضه به مردم و روش برخورد مناسب به عنوان رویکرد اصلی این شورا نبز مورد تأکید خاص معاون سرمایه انسانی رسانه ملی قرار گرفت .

پرداختن به مصادیق به صورت کاربردی وعملیاتی

درادامه نشست اعضای شورای امر به معروف و نهی از منکر براهمیت جهت دهی محتوایی در حوزه های پیام،پرداختن به مصادیق امر به معروف و نهی از منکر به صورت کاربردی و عملیاتی، تعیین شاخص ها و چارچوب های برنامه سازی و چگونگی ارزیابی محتوایی برنامه های مرتبط با این موضوع، اهمیت آموزش دراین حوزه، مدیریت حوزه پیام برای پرداختن به مصادیق معروف ها و منکرها، تأکید بر اهتمام ویژه نسبت به فریضه امر به معروف و نهی از منکر در سازمان،فرهنگ سازی ازطریق تولید فیلم و سریال و پیام های کوتاه و درنهایت پرداختن به فریضه امر به معروف و نهی از منکر از طریق مناسک سازی، اسطوره سازی و استعاره سازی با توجه به روایات و منابع غنی دینی در این باره تأکید کردند .


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=7145

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.