تاریخ ارسال : ۲۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۰:۳۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

ابهام در نحوه تقسیم بودجه فرهنگی کشور؟!

حسن روحانی در حالی با حضور در صحن علنی مجلس شورای اسلامی، لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ را تقدیم خانه ملت کرد که در بودجه سال آتی نیز همچون سال‌های پیشین شاهد افزایش محسوس بودجه فرهنگی هستیم، اما بر خلاف تعابیر که تاکنون مطرح شده، نه ساختار بودجه ریزی فرهنگی تغییر جدی داشته و نه مکانیسمی برای ارزیابی کیفیت هزینه کرد اعتبارات فرهنگی به ویژه توسط نهادهای غیردولتی در نظر گرفته شده و در واقع همان مسیری که تاکنون وجود داشت، در سال آینده نیز استمرار خواهد یافت اما این روزها در افکار عمومی مباحثی مطرح شده که دولت بودجه فرهنگی کشور را به دفاتر بسیاری از مراجع تقلید و علما در قم و برخی از استان ها اختصاص داده است.

 

به گزارش شلمچه نیوز، این موضوع بازتاب بسیار منفی در افکار عمومی داشته و شایسته است که دولت با صداقت و شجاعت کلیه کمک های مالی که در این حوزه فرهنگی صورت گرفته را به مردم گزارش دهد.

 

در این ارتباط اگر کمکی هم نمی شود بگویند نشده است و آن مسئله ای که در کشورمان جای بسی تعجب و تأسف دارد سکوت علما و مراجع کشورمان از وضعیت بد اقتصادی در کشور است.

 

زندگی کارگران در حال نابودی است، صنعت ورشکسته شده، بازار رو به تعطیلی، تورم سرسام آور و افزایش اجناس ، وضعیت بسیار بد اقتصادی در کشور ایجاد کرده اما ظاهراً علمای ما هیچ خبری از این بحران ها ندارند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=79482

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.