تاریخ ارسال : ۱۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۲۲:۱۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه
محقق جوان شیعه:

اتحاد شیعه و سنی، آتش فتنه ی وهابیت را خنثی می کند

حجت الاسلام امیری سوادکوهی به مناسبت هفته وحدت اتحاد و انسجام اسلامی را شاهراه مهم و اساسی پیروزی سپاه اسلام برشمرد و صریحاً هشدار داد: آتش نفاق و تفرقه، بشریت را تهدید نموده و اگر نقص و کوتاهی در امر اتحاد اسلامی صورت بپذیرد ، امت اسلام از درون متزلزل خواهد شد.

به گزارش شلمچه نیوز، حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ محمّد امیری سوادکوهی نویسنده و محقق جوان شیعه و از چهره های سرشناس در ادیان و مذاهب در گفت و گو با خبرنگار ما در قم گفت: اتحاد  شیعه و سنی ، آتش فتنه ی وهابیت را خنثی می کند و این مهم را در جریان نابودی داعش در عراق و سوریه به وضوح شاهد بودیم.

این محقق برجسته که دارای مقالات گسترده ای در کارنامه خود دارد، وحدت اسلامی را نشانه ی بلوغ سیاسی امت اسلام دانست و افزود: این استاد برجسته، تفرقه و نفاق را شجره ی خبیثه و ملعونه ای دانست که همواره در پی ذلت و گمراهی و فاصله ی میان موحدان بوده و نتیجه ای جز آشفتگی ، پریشانی و ضعف برای جامعه ی اسلامی ندارد و بنابر این هرگونه تفرقه افکنی میان شیعه و سنی محکوم است.

وی وحدت حقیقی مسلمانان را وحدت تحت لوای ولایت و محبت آل الله دانست و افزود: می بایست به ریسمان محکم الهی که در آیه ی وَاعتَصِموا بِحَبلِ اللَّهِ جَمیعًا وَلا تَفَرَّقوا  تأکید شده است چنگ زد که حضرت باقرالعلوم علیه السلام در تبیین این آیه ی شریفه فرمودند:«إِنَّ اللَّهَ تَبَارَکَ وَ تَعَالَى عَلِمَ أَنَّهُمْ سَیَفْتَرِقُونَ بَعْدَ نَبِیِّهِمْ وَ یَخْتَلِفُونَ فَنَهَاهُمْ عَنِ التَّفَرُّقِ کَمَا نَهَى مَنْ کَانَ قَبْلَهُمْ فَأَمَرَهُمْ أَنْ یَجْتَمِعُوا عَلَى وَلَایَهِ آلِ مُحَمَّدٍ وَلَا یَتَفَرَّقُوا. همانا خدای متعال می دانست که امت بعد از پیامبر متفرق خواهند شد و اختلاف خواهند نمود، پس آنها را از آن نهی نمود، همانگونه که امت های گذشته را نهی فرمود. پس امر کرد که همگی بر ولایت آل محمّد علیهم السلام جمع شده و متفرّق نشوند.

نویسنده کتاب نفیس اتمام حجت در ادامه در تشریخ اتحاد اسلامی گفت: حقیقت امر آن است که تقریب مذاهب به معنای شیعه شدن سنی و سنی شدن شیعه نیست. اگرچه می بایست برای پویایی آیین و رسیدن به حقیقت وحدت، مباحثات و مناظرات علمی جهت تقویت بنیه ی مذاهب برپا و حجت علمی در مسائل دینی تمام شود و از روی خیر خواهی و محبت ، یکدیگر را به فرقه ی ناجیه فرا بخوانند، ولکن نزدیکی مذاهب و الفت و وحدت کلمه ی آنها سد راهی است در مقابل معاندین انسانیت که بارها در پی انکسارِ انسجام در میان صفوف مسلمین بوده اند.

وی افزود: مسأله فلسطین و زخم کهنه ای به نام اشغال این سرزمین مقدس یکی از دردهای عمیق و ثمرات کمرنگ بودن اتحاد میان مسلمین بوده که اگر دشمنان گسستگی و ضعف اتحاد در صفوف مسلمین را چنین مشاهده نمی نمودند جرأت به نفوذ و تجاوز وحشیانه به آن خطه ی اسلامی را پیدا نمی کردند که حال بخواهند آشکارا  نعره ی شیطانی از نیل تا فرات را سر بدهند.

سوادکوهی فرمایشات گهر بار مقام شامخ ولایت فقیه را در مقوله های مختلف اجتماعی اعم از سیاسی و مذهبی فصل الخطاب دانست و افزود: همگان از هر طیف سیاسی و روشنفکری اقتدار و صلابت و جامعیت رهبری عزیز معترف بوده و در امر اتحاد مسلمین نیز بزرگ علمدار وحدت اسلامی در این قرن مقام معظم رهبری است.

وی در ادامه با اشاره به تفرقه افکنی های آل سعود در میان امت اسلامی، این فرقه ی شیطانی را باقیمانده ی سقیفه سازان  سقیفه پردازان دانسته که با اصل و اساس اسلام ناب محمدی مخالف بوده و در پی اختلاف امت اسلام هستند.

حجت الاسلام والمسلمین امیری سوادکوهی با اشاره به ایادی نفوذی استکبار و شیعه انگلیسی در میان مردم گفت: اینها بسیاری از فرهیختگان را به سمت و سوی خود کشانیده و به نام محبت و مودت اهل بیت علیهم السلام به اسلام ضربه زده و  با جریحه دار نمودن احساسات مردم، تفرقه افکنی می کنند و می توان به مصادیق این گروه جاهل افراد لندن نشینی چون شیرازی ، یاسرالحبیب و همچنین اللهیاری اشاره داشت که متأسفانه چهره درخشان تشیع را غبار آلود جلوه می دهند.

این نویسنده شهیر در ادامه به نفوذ جریان اهل نفاق در برخی دستگاه های و تریبون های انقلاب، جمعه و جماعات اشاره نموده و افزود: خورشید هیچگاه پشت ابر نخواهد ماند و رسوایی گرگ های در لباس میش نزدیک است.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=77295

برچسب ها:
, , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.