تاریخ ارسال : ۲۴ آبان ۱۳۹۵ ساعت : ۲۲:۱۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

اتومبیل ۵۰ سال پیش ۲۴۵ برابر یک فراری جدید قیمت دارد +عکس

این خودرو ۴ هزار و ۵۰۰ برابر فورد محبوب فیستا در بریتانیا ارزش دارد.

آیا باورتان می‌شود یک فراری ۵۰ ساله بیش از لوکس‌ترین خودروهای مدرن جهان قیمت داشته به عنوان گرانترین خودروی جهان لقب بگیرد.

به گزارش عصر ایران به نقل از “تلگراف”، یک خودروی فراری ۲۵۰ GTO در بازار آزاد حدود ۴۵ میلیون پوند (۵۶ میلیون دلار) قیمت‌گذاری شد.

ارزش این خودروی 50 ساله 245 برابر یک فراری جدید 488 است

این فراری ۲۵۰ GTO یکی از محبوب‌ترین خودروهای کلاسیکی است در سال ۱۹۶۲ ساخته شده است. این خودرو دومین خودرو از ۳۶ دستگاهی است که از خط تولید کارخانه خارج شده و با توجه به اینکه ۵۰ سال از عمر آن می‌گذرد، هنوز چالاک نشان می‌دهد. این خودرو در ۶ ثانیه به شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر رسیده و با بیشینه سرعت ۲۷۳ کیلومتر بر ساعت به سرعت خود ادامه می‌دهد.

این فراری که بارها در مسابقات “لی‌مانز” و “سبرینگ” شرکت کرده پس از ۲۰ سال برای اولین بار برای فروش به بازار آزاد راه پیدا کرده است. متخصصان و کارشناس قیمت چنین خودرویی را بیش از ۴۵ میلیون پوند یا (۵۶ میلیون دلار) پیش‌بینی می‌کنند.

آقای کولینز که در قیمت‌گذاری این خودرو نقش زیادی داشته در این خصوص می‌گوید، مدت‌ها بود که به دنبال یکی از فراری ۲۵۰ GTO بوده است و سرانجام دومین ساخته این سری محدود را پیدا کرده است.

وی در خصوص این خودرو افزود: این خودرو زیبای کلاسیک تاریخ مسابقه‌ای بزرگی دارد و در ۶ دور از مسابقات لمانز و اولین دور مسابقات سیبرینگ شرکت کرده است.

ارزش این خودروی 50 ساله 245 برابر یک فراری جدید 488 است

به گفته این کارشناس ارشد خودروهای آنتیک این خودرو در هفتادمین سالگرد تولد فراری در سال آینده در شمار خودروهای ویژه این برند به نمایش درخواهد آمد.

پیش از این فراری ۲۵۰ GTO در سال ۲۰۱۴ در یک حراجی در آمریکا به مبلغ ۳۸ میلیون دلار (۳۰ میلیون پوند) به فروش رسید. پیشتر از آن نیز شاهد فروش این خودرو در سال ۱۹۹۰ در یک حراجی بوده ایم.

در سال ۱۹۶۹ این خودرو با قیمت ۵ هزار و ۴۰۰ دلار، و یک سال پس آز ان به قیمت ۱۱ هزار دلار فروخته شده است. با تغییرات صورت گرفته روی خودرو این مدل در سال ۱۹۷۵ به قیمت ۱۳ هزار دلار توسط استیو گریزولد خریداری و سه سال بعد به قیمت ۱۲۵ هزار فروش رفت. در ۴۰ سال گذشته این خودرو در رویدادهای مهمی به نمایش درآمده و اینک وارد موزه فراری‌ها شده است. این خودرو اینک ۲۴۵ برابر یک مدل جدید فراری ۴۸۸ و ۴ هزار و ۵۰۰ برابر فورد محبوب فیستا در بریتانیا ارزش دارد.

این GTO اولین مدل این دسته است که در رقابت‌های سرعتی شرکت کرده است.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=29897

برچسب ها:
, , , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.