تاریخ ارسال : ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ ساعت : ۰۰:۱۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

اتکا به معنویت و ایمان عامل ایستادگی ملت ایران در جنگ تحمیلی بود

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار مهر، سردار محسن کریمی شامگاه چهارشنبه در اولین همایش تجلیل از دبیران یادواره های شهدای استان مرکزی در اراک اظهار داشت: کنگره بزرگ امام خمینی(ره) و شش هزار و ۲۰۰ شهید استان مرکزی با رویکرد نقش حضرت امام خمینی(ره) در انقلاب و دفاع مقدس سال آتی در استان مرکزی برگزار می شود.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی افزود: سه سال پیش مقدمات و طرح برگزاری کنگره بزرگ امام خمینی(ره) آغاز شد و کلید خورد و با تشکیل بیش از ده کارگروه پیگیری برنامه ها زیر نظر آیت الله دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با تشکیل ستاد پیش رفت و پیگیری شد که هنوز ادامه دارد.

وی بیان کرد: لازم است که تمام دبیران یادواره های استان مرکزی در زمینه بانک اطلاعات مورد نیاز کمک کنند و نسخه ای از برنامه های انجام شده را در اختیار ستاد قرار دهند تا بتوانیم این کنگره بزرگ را در موقع مقرر با کیفیت در خور شأن استان برگزار کنیم، زیرا ستاد به تنهایی از عهده این کار برنمی آید و باید از توانمندی های موجود در استان بهره برد چون کار، کار سنگینی است.

کریمی در بخش دیگر از سخنان خود با اشاره به جنگ تحمیلی ادامه داد: جنگ علیه ایران، جنگ جهانی بود و با اعلام آخرین آمارها ۷۰ کشور در کنار رژیم عراق علیه ایران به طور مستقیم و غیرمستقیم وارد جنگ شدند.

کریمی خاطرنشان کرد: جنگ ما بین ملت با ملت نبود، بلکه جنگ ما ملت ایران و دولت ها بود و دشمن علیه یک انقلاب اسلامی وارد میدان شد، انقلابی که می رفت تا برای دنیا الگو شود.

وی اظهار داشت: انقلاب اسلامی به صورت یک الگو برای نجات بشریت درآمد و ماهیت جنگ بین کفر و اسلام بود. عوامل پیروزی در این جنگ نابرابر متعدد است، ولی آنچه نقش عمده و اساسی برعهده داشت، ایمان و توکل به خدا و گذشت از دنیا و قدم گذاشتن به دنیای معنویت بود.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: این عوامل همه محدودیت ها را برای ما آسان کرد و در نهایت برتری ما نسبت به دشمنان به خاطر موضوع معنویت بود.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=66001

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.