تاریخ ارسال : ۱۵ دی ۱۳۹۵ ساعت : ۱۰:۴۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

اجازه شرکت نشریات دانشجویی منتشر شده تا ۳۰ بهمن در «جشنواره تیتر ۱۰»

محمد رضا فراهانی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود : با توجه به استقبال دانشگاهیان برای ثبت‌نام در بزرگترین اجازه شرکت نشریات دانشجویی منتشر شده تا 30 بهمن در «جشنواره تیتر 10»جشنواره نشریات دانشجویی کشور موسوم به تیتر ۱۰؛ مهلت ثبت نام در این جشنواره تا یکم اسفند تمدید شده و  نشریات دانشجویی که تا ۳۰ بهمن  منتشر می‌شوند هم می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند.
وی گفت: همچنین تا کنون نشریات دانشجویی دانشگاه‌های پیشتاز در بخش نویسندگان برتر جشنواره، دانشگاه‌های شهید بهشتی، فردوسی مشهد و علوم پزشکی اصفهان با ثبت بیشترین اثر به ترتیب در رتبه‌های اول تا سوم جای گرفته‌اند. 
فراهانی افزود: در بخش ویژه جشنواره نیز دانشگاه علوم پزشکی اصفهان آثار ثبت شده بیشتری از دیگر دانشگاه‌ها دارد و پیشتاز است و دانشگاه‌های خواجه نصیرالدین طوسی و علوم پزشکی تبریز نیز دوم و سوم هستند.
معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: در بخش آثار برگزیده؛ که بیشترین آثار دریافت شده در جشنواره نیز مربوط به این بخش است، تاکنون دانشگاه‌های علوم پزشکی اصفهان و تبریز با فاصله زیاد از دیگر دانشگاه‌ها رقابت نزدیکی با هم داشته و به ترتیب با ثبت۱۰۲۱ و۸۸۲ اثر در جایگاه اول و دوم و دانشگاه شهید بهشتی نیز با ۳۸۱  اثر بعد از این دو دانشگاه بیشترین آثار را ثبت کرده است.
فراهانی همچنین درباره رقابت در بخش نشریات برگزیده گفت: رقابت نزدیکی بین چند دانشگاه ایجاد شده و دانشگاه‌ های علوم پزشکی اصفهان، شهید بهشتی و فردوسی مشهد با فاصله کمی از یکدیگر به ترتیب در جایگاه‌ اول تا سوم قرار گرفته‌اند.
وی به سیاست‌های دولت مبنی بر حمایت از زبان‌های محلی اشاره کرد و افزود: نشریات با زبان‌های محلی به عنوان یک رشته مستقل می‌توانند در دهمین جشنواره سراسری رسانه و نشریات دانشجویی شرکت کنند. نشریات شرکت‌کننده در این بخش علاوه بر ارزیابی براساس شاخص‌های متداول داوری، باشاخص‌های دیگری همچون وحدت‌گرایی و تأکید بر هویت ملی و آداب و رسوم محلی، توسط کارشناس زبان مربوطه داوری می‌شوند. 
یادآور می شود، میزبان امسال «جشنواره تیتر ۱۰» وزارت بهداشت درمان و آموزش پ‍زشکی است که با مشارکت وزارت علوم تحقیقات و فناوری و دانشگاه آزاد اسلامی این جشنواره را برگزار می کند، دهمین دوره جشنواره رسانه و نشریات دانشجویی دانشگاه‌های سراسر کشور در سه بخش اصلی شامل آثار برگزیده، نشریات برگزیده و فضای مجازی و همچنین دو بخش ویژه و نویسندگان برتر برگزار خواهد شد.
متقاضیان شرکت در این جشنواره می‌توانند برای ثبت نام تا یکم اسفند به سامانه ثبت‌نام به نشانی ashriat.titr10.ir مراجعه کنند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=36494

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.