تاریخ ارسال : ۲۵ تیر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۱:۱۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

اجازه ندهید برخی با کلیدواژه «تصمیم نظام» از جایگاه رهبری سوءاستفاده کنند

اخبار دانشگاهی را از «کانال اخبار دانشگاهی SNN.ir» دنبال کنید

  به گزارش شلمچه نیوز به نقل از گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران در نامه‌ای خطاب  به رئیس دفتر مقام معظم رهبری،   در این نامه آمده است:

جناب آقای حجت الاسلام محمدی گلپایگانی
رییس محترم دفتر مقام معظم رهبری
در عصر ارتباطات که رسانه ها بر شکل گیری افکار عمومی تاثیر بسزایی دارند، طبعا هر کنش و رفتاری می تواند پیامدهای خواسته و ناخواسته ای داشته باشد و به واسطه رسانه ها به شکل خاص توسط جامعه فهم شود. خواه کشیدن میکروفون از دست یک خبرنگار باشد یا دیدار با یک خواننده،  می تواند دستمایه ا ی برای جریان های مختلف داخل کشور باشد. در همین فضای اجتماعی-رسانه ای است که عده ای با عدم بینش درست نسبت به جامعه و کج فهمی نسبت به فرمان آتش به اختیار رهبری، مسیر خودسری را درپیش میگیرند که حتی نمود آن در چند قدمی تریبون نماز جمعه ی تهران هم دیده شد و یا جریان دیگری با اشاره به رنگ نگین انگشتری رهبری، تحلیل سیاسی ناصواب به فضای جامعه تزریق میکند.

ولی ما هنوز یادمان نرفته که علیرغم تذکرهای بسیار رهبری نسبت به عواقب اعتماد به امریکا و جهان غرب، برجام با کلید واژه "موافقت نظام" تصویب شد و مسوولینی که از پاسخ باز مانده بودند طی اظهار نظرهای متعدد برای توجیه این تعهد، با ارجاع آن به رهبری از موقعیت منحصربه فرد ایشان سوءاستفاده می کردند. با آنکه رهبری خطوط قرمزی اعلام کردند که رعایت نشد، و شروطی گذاشتند که زیرپا گذاشته شد، همان روزها برای مقابله با جریانات دلسوز نظام مداما عبارت "تصمیم نظام" را حواله آنها میکردند. اخیرا نیز در مساله سند ۲۰۳۰ صحبت از هماهنگی با بیت رهبری به میان آمد و نامه هایی نیز منتشر شد که البته نظر و عمل رهبری خلاف آن را نشان میداد.

امروز اما همان جریان در فضای عمومی کشور، ضمن طفره رفتن از پاسخگویی و انتشار جزییات قرارداد جدید نفتی، با انتشار عکسی از حضور منصوبین دفتر رهبری، ما را به یاد توافقاتی می اندازد که برای توجیه آن از جایگاه رهبری هزینه کردند تا هم پاسخگو نباشند و هم هزینه سنگین این سیاستهای اشتباه را به گردن رهبری بیاندازند.

در این بحبوحه انتظار میرود دفتر رهبری هوشمندانه‌تر برخورد کند تا جایگاه رهبری مورد سوء استفاده قرار نگیرد. رفتارهایی از این دست اعتبار رهبری و دفتر ایشان را زیر سوال می برد. هزینه تراشی هایی از این دست که در تبریکات قبل از توافق هسته ای و تریبون های نماز جمعه نیز دیده می شود، کم نیستند.

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران ضمن عرض احترام و تقدیر بابت تلاشهای مجدانه دفتر رهبری در پیشبرد هرچه بهتر امور، حال که از شور و هیجان اولیه انعقاد این قرداد کاسته شده است؛ امید دارد این نقد دلسوزانه، موجبات کارایی هرچه بهتر آن نهاد و همچنین مستحکم تر شدن جایگاه رهبری را فراهم کنند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=56872

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.