تاریخ ارسال : ۰۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۱۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

اجرای سند پیشرفت کردستان خواسته نمایندگان مردم استان در مجلس است

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگارمهر، سیدمهدی فرشادان امروز سه شنبه در ششمین نشست شورای برنامه ریزی و پیشرفت استان که با حضور کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در سالن شهدای دولت استانداری تشکیل گردید، با اشاره به وجود ۳۳ سد در کردستان، اظهار کرد: ۸ درصد رواناب کشور مرتبط به این استان هست اما پایین ترین بهره  از مراجع آبی نصیب  این منطقه می گردد.

وی با اشاره به اینکه در سند پیشرفت استان مبدل ۳۰۰ هزار هکتار ازاراضی کشاورزی استان به اراضی آبی  ذکر شده هست، اضافه کرد: اگر این بند از سند پیشرفت استان اعمالی گردد درآمد میلیاردی برای مردم استان به دنبال خواهد داشت.

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: کم کاری دربخش جاده ای کردستان باعث شده جاده های استان به قتلگاه مبدل گردند.

فرشادان مشکل بنیادی و موانع سرمایه گذاری در استان را معیت نکردن بانک ها، سخت گیری های بی مورد و اجراء نظرات سلیقه ای ذکر کرد و اظهار کرد:

اولین خواسته نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی از کمیسیون برنامه و بودجه مساعدت به اعمالی کردن سند پیشرفت استان هست که زمینه اشتغالزایی  ۲۰ هزار نفر را به طور  مستقیم و ۸ هزار نفر به طور غیر مستقیم  ایجاد می کند.

 

اجرای سند پیشرفت کردستان صرفا بر روی کاغذ بوده است

نماینده مردم سقز وبانه در مجلس شورای اسلامی هم در این نشست با اشاره به اظهار متعدد مسائل ومشکلات استان کردستان طی نشست ها و مراسم های متعدد، اظهار کرد: در بیشتر شاخصه های پیشرفت ای رده آخر کشور را داریم و در شاخصهی هم اگر وضعیت استان مطلوب باشد در رده ۲۳،۲۴ کشور واقع هست.

محسن بیگلری خواستار دقت مخصوص به کردستان گردید و اظهارداشت: اگر ۵۰ درصد سند پیشرفت استان اعمالی گردد بخش اعظمی از مشکلات استان رفع خواهد گردید که متاسفانه تا هم حالا این سند اعمالی نشده و صرفا روی کاغذ آورده شده است


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=76774

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.