تاریخ ارسال : ۱۱ دی ۱۳۹۵ ساعت : ۱۳:۰۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

احتمال الکترونیکی شدن برخی صندوق‌های اخذ رای

العالم ـ ایران

هنوز به جمع‌بندی نرسیده‌ایم

عباسعلی کدخدایی در نشست خبری با گرامیداشت روز ۹ دی و تبریک میلاد حضرت عیسی مسیح (ع) و آغاز سال نو میلادی به مسیحیان، با اشاره به مسئله صندوق آرای الکترونیکی خاطرنشان کرد: برای صندوق الکترونیکی برای انتخابات ریاست جمهوری هنوز به جمع‌بندی نرسیده‌ایم اما احتمالاً در برخی از صندوق‌ها بتوانیم این کار را انجام دهیم که بستگی به نظرات کار‌شناسی دارد. البته این مسئله باید به اعضای شورای نگهبان هم اطلاع داده شود و بستگی به نظر آن‌ها هم دارد. 

کدخدایی در درباره ۱۰هزار صندوق رای الکترونیکی و آخرین وضعیت برگزاری الکترونیک انتخابات گفت: ما در مورد انتخابات همکاری خوبی با وزارت کشور داریم. در این خصوص جلسات کار‌شناسی برگزار شده و مکاتباتی هم داشته‌ایم و همکاری‌هایمان رو به جلو است.

وی افزود: برای احراز هویت اعلام کرده‌ایم که به شرط حفظ شرایط امنیتی، احراز هویت می‌تواند در همه شعبات صورت بگیرد و وزارت کشور هم به دنبال عملیاتی کردن آن است. 

سخنگوی شورای نگهبان اظهار داشت: گفته‌ایم برای صندوق‌های الکترونیک باید شرایط کافی باشد و نباید این مسئله انتخابات ریاست جمهوری را تحت شعاع قرار دهد.

حقوق های نجومی خلاف بوده است

کدخدایی در خصوص نظر شورای نگهبان درباره بررسی‌هایی که در کمیسیون تلفیق برای سامانه تجمیع حقوق و مزایا و همچنین حداکثر حقوق مشخص شده برای جلوگیری از رخ دادن اتفاق‌های حقوق‌های نجومی تصریح کرد: تا زمانی که لایحه و طرحی از سوی مجلس نیاید ما نمی‌توانیم اظهار نظری کنیم با این وجود اصل اینکه حقوق نجومی خلاف بوده در جامعه روشن است و امیدواریم تکرار نشود و مجلس هم تدابیر لازم را بیندیشد.

وی همچنین به مصوبات بررسی شده توسط شورای نگهبان اشاره کرد و گفت: ۳۸ مصوبه از سوی مجلس شورای اسلامی داشتیم که ۱۱ مورد عدم مغایرت با شرع و قانون اساسی داشت. مصوبات عمدتاً در قالب موافقتنامه دوجانبه بین جمهوری اسلامی ایران و کشورهای دیگر بود.

عباسعلی کدخدایی در رابطه با بررسی لایحه احکام توسعه در این شورا، تصریح کرد: در بازگشت از مجلس ۸ ایراد از سوی شورای نگهبان بر آن وارد شد و ایرادات برای مجلس شورای اسلامی ارسال شد، البته مجلس موارد را اصلاح کرده و در دستور کار این هفته شورای نگهبان قرار دارد.

منشور حقوق شهروندی

سخنگوی شورای نگهبان در باره رونمایی از منشور حقوق شهروندی از سوی رییس‌جمهور و ارزیابی شورای نگهبان گفت: تا مصوبه‌ای به صورت رسمی به ما داده نشود، ما فارغ از اظهارنظر هستیم و اظهارنظر رسمی نمی‌کنیم.

کدخدایی اظهارنظر یکی از اعضای شورای نگهبان که رونمایی از منشور حقوق شهروندی را فعالیتی انتخاباتی دانسته بود، گفت: اعضا آزاد هستند، نظراتشان را اعلام کنند اما این به معنای اظهارنظر رسمی شورای نگهبان نیست.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=35996

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.