تاریخ ارسال : ۰۶ تیر ۱۳۹۵ ساعت : ۰۱:۱۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

احداث شبکه فاضلاب یکی از معیارهای توسعه و پیشرفت جوامع است

مدیردفترنظارتبربهرهبرداریازفاضلابشهریآبفایمازندران، با تاکید بر ضرورت ایجاد شبکه فاضلاب در شهرهای استان گفت: احداث شبکه فاضلاب یکی از معیارهای توسعه و پیشرفت جوامع می باشد.

به گزارش شرکت آبفاشهری مازندران، مهندس وریجی اظهار داشت:در استان مازندران به بالا بودن سطح آب زیر زمینی، مجاورت با دریا و جمعیت زیاد آن به ویژه در ایام تعطیل که حجم مسافر به این استان افزایش می یابد، لزوم اجرای شبکه فاضلاب را مضاعف می نماید.

fazlab sari

وی، به مزایای استفاده از شبکه فاضلاب پرداختوگفت: دفع بهداشتی فاضلاب مانع رشد جانواران موذی می شود. همچنین این امر مانع مرگ آبزیان و آلوده شدن آبهای سطحی و زیر زمینی می شود.

مهندس وریجیادامه داد: پساب فاضلابها به عنوان آب غنی شده و لجن حاصله از آن به عنوان کود طبیعی در مصارف کشاورزی و توسعه فضای سبز استفاده می شود.

مدیردفترنظارتبربهرهبرداریازفاضلابشهریآبفایمازندران،ادامه داد: در کودهای شیمیایی معیاری به نام N-P-K سنجیده می شود که معرف نیترات، فسفات و پتاسیم است که در رشد گیاه، میزان گل دهی آن و نیز میزان محصول نقش مهمی دارد.

وی تصریح کرد: پسابهای حاصله از تصفیه فاضلاب دارای نیترات، فسفات و پتاسیم می باشد و با استفاده از این پسابها مصرف کودهای شیمیایی در زراعت کاهش  یافته و کودهای طبیعی و ارگانیک جایگزین خوبی برای آن خواهد بود .

مهندس وریجی در بخش دیگری از سخنانشبا بیان اینکه در حال حاضر در شهرهای بابل، بابلسر، جویبار، ساری و نوشهر و شهرک یثرب قائمشهر تصفیه خانه فاضلاب فعال است، تصریح کرد: در حال حاضر ۲۲۶هزار و ۵۶۸ نفر تحت پوشش این تصفیه خانه ها قرار دارند.

مدیردفترنظارتبربهرهبرداریازفاضلابشهریآبفایمازندران، مجموع ظرفیت تصفیه خانه های ساخته شده در استان را۶۸۸۵۰ متر مکعب و ظرفیت ورود فاضلاب به این تصفیه خانه ها را ۵۰ هزار متر مکعب در شبانه روز عنوان کرد .

وی، با بیان اینکه ۱۷٫۷ میلیون متر مکعب پساب  طی سال گذشته تولید شد، افزود: در شهرهای ذکر شده در مجموع ۷۶۵ کیلومتر شبکه فاضلاب اجرا شد.

مهندس وریجی خاطر نشان کرد: تا کنون ۴۴ هزار و ۷۷۴ انشعاب تا پایان سال ۹۴ نصب شده است.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=19460

برچسب ها:
, , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.