تاریخ ارسال : ۱۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۶:۳۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

احضار روح نیکسون از طریق حلقه اخراجی های ترامپ

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، رسوایی واترگیت به‌عنوان بزرگ‌ترین رسوایی سیاسی تاریخ ایالات متحده به اتفاقاتی اطلاق می‌شود که میان سال‌های۱۹۷۵ – ۱۹۷۲ در هتلی به همین اسم در واشنگتن رقم خورد که منتج به استیضاح و پس از ان کناره‌گیری ریچارد نیکسون، رئیس‌جمهور وقت ایالات متحده ایالات متحده گردید.    در آن وقت و در‌جریان انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده ایالات متحده عده ای از مأموران اف‌بی‌آی وارد ساختمان هتل واترگیت، مکان استقرار ستاد انتخاباتی حزب دموکرات ایالات متحده آمریکا  گردیدند و دستگاه‌های شنود کار گذاشتند و پس از ان سندهای و مدارکی را برای اغراض متفاوت به دزدیدن بردند.

نیکسون نخستین رئیس‌جمهور ایالات متحده بود که کناره گیری می کرد. گرچه کناره گیریی نیکسون جریان استیضاح را متوقف نمود، اما به پیگیری‌های قضایی انتهاء نداد. در واقعهی واترگیت، ابتدا چنین گمان می‌شد که این قانون‌شکنی از طریق اشخاص دون‌پایه طراحی و هدایت شده‌است، اما پس از ان که نیکسون از تحویل نوارهای ضبط‌شده به کمیته قضایی مجلس نمایندگان ایالات متحده ایالات متحده اجتناب کرد، پای ریاست جمهور ایالات متحده ایالات متحده نیز به میان کشیده گردید. کمیته قضایی مجلس نمایندگان در ژوئیه ۱۹۷۴ رسیدگی عمومی به اظهار گناه بر علیه نیکسون را شروع کرد و دیوان عالی فدرال ایالات متحده ایالات متحده نیز حکم کرد که رئیس‌جمهور نوارها را به کمیته قضایی تحویل دهد.
با انتشار این نوار مشخص شد که مجلس نمایندگان به تصمیم کمیته قضایی برای استیضاح نیکسون رأی خواهد داد.
 روح سرگردان نیکسون
 روح سرگردان نیکسون از آن تاریخ به بعد روح نیکسون به طور مستمر در اتاق‌های کاخ سفید پرسه می‌زند، به‌گونه‌ای که ابتلا به سرنوشت سی‌و‌هفتمین ریاست جمهور ایالات متحده یک کابوس دایمی برای ساکنان کاخ سفید هست. ترامپ و تیمش متهم می باشند که از روس‌ها در جریان رقابت‌های انتخاباتی ٢


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=77361

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.