تاریخ ارسال : ۱۶ شهریور ۱۳۹۵ ساعت : ۰۱:۴۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

احمدی نژاد با مشایی یا بدون مشایی!؟

امروز مسئله ما قطعا احمدی نژاد منهای هیچ فردی نیست، امروز مسئله اصلی بازگشت عدل و داد و عدالتخواهی به متن نظام است.

شلمچه نیوز- محسن احمدی؛ تاریخ شناسان معاصر عملکرد سیاسی شیخ فضل الله نوری و امام خمینی را یکسان می دانند و به نتیجه رسیدن انقلاب اسلامی را حاصل دو فرق جدی با حرکت شیخ فضل الله عنوان می کنند:

١- تربیت نیرو و اعزام به همه نقاط ایران: حضرت امام با تربیت نیرو و یا ارتباط گیری با بزرگان مناطق مختلف توانسته بود در هر منطقه پایگاه محکم و مهمی را برای خود و نهضت ایجاد کند و شاید به تعبیر امروزی تشکیلاتی و ساختاری عمل کرده بود، در این میان می توان به آیت الله دستغیب، آیت الله طالقانی، آیت الله مطهری، آیت الله بهشتی، آیت الله منتظری و حتی نیروهای جوانتری همچون حجت الاسلام سیدعلی خامنه ای، مهدوی کنی، احمد جنتی، مصباح یزدی، هاشمی رفسنجانی و  لباس شخصی هایی همچون شریعتی و پورازغدی و …. اشاره کرد.

۲- مطرح نکردن موضوعات اختلاف برانگیز: امام در دوران مبارزات تا جایی که اظهار به دورویی و نفاق نشود از مطرح کردن موضوعات اختلافی پرهیز کردند. قبل از انقلاب و بازگشت امام به ایران غالبا شخصیت هایی که در کنار امام دیده می شوند همگی از قماش دیگر محسوب می شوند و شاید افرادی همچون بنی صدر، قطب زاده، یزدی و … مثال هایی بر این مدعا هستند.

در این بین حتی امام توجهی به نامه شهید مطهری در مورد دکتر شریعتی نکردند و شرایط را برای جواب به آن نامه مناسب ندیدن (هرچند امام بعد از فوت شریعتی در جلساتی به نقل از آقای فردوسی نظر خود را در مورد شریعتی به صراحت عنوان کرد). لذا امام در این اثنا از مطرح کردن موضوعات اختلاف برانگیز تا پیروزی نهضت به شدت خودداری کردند و تاکید می کردند که مسئله اول حکومت پهلوی است که باید سرنگون شود.

این دو عامل بی شک نقش مهمی در پیروزی نهضت داشت و امروز نیز باید همین امر برای جریان عدالتخواه مورد توجه قرار گیرد.

متاسفانه امروز کماکان هستند افرادی که بین احمدی نژاد منهای مشایی و احمدی نژاد همراه مشایی گیرکرده اند که مطرح کردن این موضوع و ایجاد اختلاف در بین جریان عدالتخواه امری اشتباه است و قطعا در آینده موجب افسوس و ندامت خواهد شد.

هدف و برنامه جریان عدالتخواه برای آینده مشخص است و همگی باید با تشکیل گروه، ساختار جامع و هدفمند به صورت تشکیلاتی و دست گذاشتن به روی نقاط اشتراک آن ها را تقویت کنند کمااینکه جریان های مقابل یا به تعبیر رهبر انقلاب جریان های قدرت و ثروت نیز امروز با یکدیگر پیمان بسته اند و همگی بر سر این موضوع یعنی عدم ورود مجدد احمدی نژاد به محدوده ممنوعه هم قسم شده اند و یا به تعبیر مردم:

چپ، راست، کارگزار
علیه خدمت گزار

امروز مسئله ما قطعا احمدی نژاد منهای هیچ فردی نیست، امروز مسئله اصلی بازگشت عدل و داد و عدالتخواهی به متن نظام است.

مستبین


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=24487

برچسب ها:
,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.