تاریخ ارسال : ۰۷ مهر ۱۳۹۴ ساعت : ۰۹:۴۵ 1 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

احوال‌پرسی و دست دادن ظریف با اوباما

یک منبع نزدیک به هیأت ایرانی گفت: وزیر امور خارجه کشورمان که در حال خروج از سالن مجمع بود به طور اتفاقی با باراک اوباما و جان کری روبرو شد و سلام و احوالپرسی کرد و دست داد.

به گزارش شلمچه نیوز،، یک منبع نزدیک به هیأت ایرانی گفت: دیروز (دوشنبه) پس از پایان سخنرانی حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان در هفتادمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه که در حال خروج از سالن مجمع بود به طور اتفاقی با باراک اوباما رئیس جمهور و جان کری وزیر امور خارجه آمریکا روبرو شد و سلام و احوالپرسی کرد و دست داد.

هفتادمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل روز گذشته به وقت محلی در نیویورک برگزار و حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان طی سخنانی با اشاره به توافق هسته‌ای که آن را نمونه درخشانی از پیروزی بر جنگ خواند، گفت:‌این توافق توانسته سایه تخاصم و حتی جنگی دیگر و تنشی دامنه دار را از سر خاورمیانه دور کند و می‌تواند و باید سرآغاز دوره‌ای جدید و موجب نتایجی مثبت برای صلح و ثباتی پایدار در منطقه نیز باشد.

فارس


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=1703

  • احمد ۱۳۹۴-۰۷-۰۸ - ۱۹:۰۶ - پاسخ دادن

    کار دکتر ظریف کاملا درست بوده. دست دادن ایشون با آقای اوباما نشونه ادب و شعور و فرهنگ و احترام انسانی، سیاسی و دیپلماتیکه. ما اگه میخوایم از کشورمون تصویر خوبی به جهان نشون بدیم و اگه میخوایم آمریکا تحریممونو برداره باید به سوی تعامل و بهبود روابط با جهان و آمریکا و اروپا بریم. نه این که یک دست دادن ساده و اتفاقی رو محکوم کنیم یا بگیم حرام است. اگر آمریکا بده چرا همه حتی آقازاده ها دوست دارن برن آمریکا؟ آقای ظریف هیچکار اشتباهی نکردن که بخوان بازخواست بشن یا عذرخواهی کنن. هرچند نمیدونم این ماجرای دست دادن راست هست یا نه!

  • دیدگاه شما

    معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.