تاریخ ارسال : ۲۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت : ۲۰:۱۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

احیای دریاچه ارومیه اولویت کاری دولت نیست

احمد علیرضابیگی با اشاره به تصویب سند احیای دریاچه ارومیه در دولت قبل، اظهار داشت: تکالیف دستگاه‌ها و ارگان‌های مختلف برای نجات این دریاچه در این سند تدوین شده بود.
وی با بیان اینکه به لحاظ مطالعاتی و برنامه‌ریزی، ضعفی در سند احیای دریاچه ارومیه وجود نداشت، گفت: با این وجود بخش قابل توجهی از بودجه ۱۰۰ میلیارد تومانی احیای دریاچه در ماه‌های گذشته صرف طرح‌های مطالعاتی توسط دانشگاه‌های مختلف و سفرهای متعدد خارجی گردید تا عاقبت به طرحی رسیدند که از قبل وجود داشت.
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت تسریع در عملیاتی کردن سند احیا دریاچه ارومیه، افزود: در طرح نجات دریاچه، دولت باید از منافع متصور برای خود عبور کند و با پرداخت یارانه‌ها و تخصیص اعتبار لازم بتواند مدیریت بهینه منابع آبی را به سرانجام برساند.
علیرضابیگی با اشاره به بروز مشکلات اقتصادی و معیشتی عدیده برای کشاورزان حاشیه دریاچه ارومیه با اعمال محدودیت در استفاده از منابع آبی، گفت: در مصوبه دولت قبل، احداث شهرک صنعتی و ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در منطقه به جهت تبدیل اشتغال ساکنان منطقه از کشاورزی به تولیدی و صنعتی لحاظ شده بود که متاسفانه اجرایی نشده است.
این نماینده مجلس دهم با بیان اینکه دولت در فرصت باقی‌مانده نخواهد توانست اقدامی اساسی برای نجات دریاچه ارومیه انجام دهد، اظهار داشت: آقای روحانی در تیر ماه سال گذشته به مردم وعده دادند هزینه‌های احیای دریاچه را هر مقدار که ضرورت داشته باشد تامین کنند ولی اکنون اعتبار این طرح صفر است.
وی با بیان اینکه متاسفانه عدول از وعده‌ها و شعارهای رئیس‌جمهور برای مردم تازگی ندارد، اظهار داشت: وعده‌های بسیاری داده می‌شود که اجرایی نمی‌شود به عنوان مثال کلنگ‌زنی آزاد راه تبریز – بازرگان در سفر استانی هیئت دولت به آذربایجان‌شرقی توسط آقای روحانی صورت گرفت که اکنون با گذشت چندین ماه هیچ اقدام عملی انجام نشده است.
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر هیچ پروژه عمرانی جاری در شمالغرب کشور وجود ندارد.
وی گفت: بزرگ‌ترین پروژه توسعه و عمرانی شمال‌غرب کشور مترو تبریز است که با مشارکت شهرداری تبریز اجرای می‌شود که دولت سهم خود را در این پروژه پرداخت نکرده است.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=30411

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.