تاریخ ارسال : ۲۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت : ۲۲:۰۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

اخبار ورش جهان

کمک ۲/۵ میلیون دلاری لبرون جیمز
 به نمایشگاه محمدعلی کلی
لبرون جیمز، ستاره تیم بسکتبال کلیولند کاوالیرز، دو و نیم میلیون دلار به نمایشگاه محمدعلی کلی کمک کرد. او دلیل این کار را انگیزه‌ای اعلام کرد که بوکسور افسانه‌ای به او داده است تا کارش را به صورت حرفه‌ای دنبال کند.لبرون جیمز، ستاره تیم بسکتبال کلیولند کاوالیرز و تیم ملی آمریکا که در کنار ورزش، یک سازمان خیریه دارد، به نمایشگاه جدید محمدعلی کلی در موزه آفریقایی – آمریکایی تاریخ و فرهنگ، کمک دو و نیم میلیون دلاری کرد. مایکل جردن، ستاره سابق NBA نیز پنج میلیون دلار و مجیک جانسون دیگر بسکتبالیست مشهور یک میلیون دلار به برپایی این نمایشگاه کمک کرده بودند. لبرون جیمز درباره این کار خود به USA today گفت: محمدعلی نقش اساسی در کار من به عنوان یک ورزشکار داشته است زیرا آنچه که او به عنوان یک قهرمان در رینگ انجام داد و آنچه به عنوان یک انسان خارج از رینگ انجام داد، مهم بود. تمامی رفتارها و آنچه او برایش پایداری کرد و درباره‌اش صحبت کرد، برای من اهمیت دارد. هر روز به او فکر می‌کنم. فکر می‌کنم بدون اشتیاق او، هدف‌هایش و اخلاقیاتش، شاید من اینجا ننشسته بودم و درباره او صحبت نمی‌کردم.
مشخص شدن داور ال‌کلاسیکو
کلوس گومس دیدار دو تیم رئال مادرید و بارسلونا را قضاوت خواهد کرد. بارسلونا و رئال مادرید ۱۳ آذر ساعت ۱۸:۴۵ به مصاف هم خواهند رفت و قضاوت این دیدار بر عهده کلوس گومس خواهد بود. انتخاب این داور برای آبی اناری‌ها خبری خوش است چون تاکنون با قضاوت کلوس در هیچ بازی شکست نخوردند.داور آراگونسی تاکنون ۲۰ بازی بارسلونا را سوت زده است که آبی اناری‌ها ۱۷ پیروزی و سه مساوی کسب کردند. کلوس که تاکنون دو کارت به بازیکنان بارسلونا و دو کارت به حریف داده چهار پنالتی به نفع تیم کاتالانی گرفته و دو پنالتی برای حریفان این تیم سوت زده است.در مقابل در ۲۷ بازی داور دیدار رئال مادرید بود. سفیدپوشان ۱۸ پیروزی پنج تساوی و چهار شکست را با قضاوت این داور کسب کردند. مادرید تاکنون از کلوس پنج کارت دریافت کرده است و حریفانش ۶ بار با کارت روبه‌رو شدند. داور اسپانیایی برای مادرید پنج و برای حریفانش یک پنالتی سوت زد.
سوارس در آستانه محرومیتی دیگر
در تیم ملی اروگوئه
لوئیس سوارس ممکن است به دلیل حرکت غیرورزشی در بازی برابر شیلی با محرومیت روبرو شود. در ادامه رقابت‌های انتخابی جام جهانی در قاره آمریکای جنوبی، اروگوئه برابر شیلی با نتیجه ۳ بر یک شکست خورد. لوئیس سوارس که سابقه بدی در رفتارهای غیرورزشی دارد و یک بار به خاطر گازگرفتن کتف کیه لینی با ۹ ماه محرومیت از حضور در تیم ملی روبرو شد، در دیدار برابر شیلی در اواخر بازی یک ضربه پنالتی را از دست داد و بعد از آن زمین بازی را ترک کرد. او هنگام خروج از زمین بازی، با حرکت غیرورزشی هواداران شیلی را خطاب قرار داد. حرکتی که می‌تواند به زودی منجر به محرومیتی دیگر برای این بازیکن بداخلاق اروگوئه‌ای باشد.همین حرکت لوئیس سوارس را در سال ۲۰۱۵، ادواردو وارگاس از شیلی انجام داد و هواداران اروگوئه را خطاب قرار داد که با دو جلسه محرومیت روبرو شد. محرومیتی که به نظر می‌رسد برای سوارس نیز به زودی در نظر گرفته شود. البته با توجه به سابقه بد سوارس در بازی‌های قبل، ممکن است این بازیکن با محرومیتی دیگری نیز روبرو شود.بعد از دوازده دوره از رقابت‌های انتخابی جام جهانی در قاره آمریکای جنوبی، تیم ملی اروگوئه با ۲۳ امتیاز در رده دوم جدول رده بندی قرار گرفته است و این در حالی است که شیلی با ۲۰ امتیاز در رده چهارم جای دارد.
دوپینگی شدن۱۲ مدال‌آور المپیک ۲۰۰۸
کمیته بین‌المللی المپیک اسامی ۱۶ ورزشکار دوپینگی که در المپیک ۲۰۰۸ پکن حضور داشتند و ۱۲ نفر از آنها مدال گرفته بودند را اعلام کرد. نتایج آزمایش مجدد از ۴۷ ورزشکار حاضر در بازی‌های المپیک ۲۰۰۸ پکن اعلام شد که در بین آنها ۱۶ ورزشکار رسماً دوپینگی شده‌اند. در میان این ورزشکاران ۳ نفر مدال نقره و ۹ نفر نیز مدال برنز کسب کرده بودند. ۵ ورزشکار از قزاقستان، ۴ ورزشکار از روسیه، ۳ ورزشکار از اوکراین، ۲ ورزشکار از آذربایجان و یک ورزشکار نیز از کشورهای بلاروس و یونان در بین دوپینگی‌ها هستند. نکته دیگر اینکه ۹ نفر از این ورزشکاران در رشته وزنه‌برداری، ۴ نفر در دوومیدانی و ۳ نفر در کشتی رقابت داشتند.
پیرلو: پشیمانم که برای رئال
یا بارسا بازی نکردم
ستاره سابق خط میانی ایتالیا می‌گوید از اینکه به تیم‌های رئال مادرید یا بارسلونا نرفته، پشیمان است. آندره پیرلو یکی از بهترین هافبک‌های دو دهه اخیر فوتبال ایتالیا است که در تیم‌های زیادی در این کشور افتخار کسب کرد و سپس حضور در لیگ آمریکا را نیز تجربه کرد. پیرلو در واکنش به نرفتن به رئال مادرید یا بارسلونا گفت: من با چند تیم بزرگ از جمله رئال و بارسا توافق کرده بودم ولی به این تیم‌ها نرفتم. برای مثال من با چلسی به توافق رسیده بودم که برلوسکنی مداخله کرد و در میلان ماندگار شدم. در سال ۲۰۰۶ هم خیلی به رئال مادرید کاپلو نزدیک شده بودم و تقریبا انتقال نهایی شده بود. در سال ۲۰۱۱ نیز گواردیولا مرا متقاعد کرد که به نیوکمپ بروم اما برلوسکنی مجدداً وارد ماجرا شد. من ۱۰ سال در میلان همه چیز را بردم و حتی در همه تیم‌های برتر سری آ بازی کردم. بله هنوز هم دردناک است که برای بارسلونا و رئال مادرید بازی نکرده‌ام. همه بازیکنان دوست دارند در این دو تیم بازی کنند.پیرلو با بیان اینکه مسی بهترین بازیکن جهان است ادامه داد: بله دقیقا. او شگفت انگیز است، مسی بهترین بازیکن جهان است. هرچیزی که او انجام داده است غیرقابل تکرار است. فکر نمی‌کنم بازیکنی شبیه او در سال‌های آینده ظهور کند.
محرومیت یک ساله فیفا
برای رقیب قطری کفاشیان
فیفا سعود المهندی قطری را یک سال دیگر با محرومیت مواجه کرد. فیفا رقیب قطری کفاشیان در انتخابات شورای اجرایی این نهاد و نایب ‌رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا را با محرومیت یک‌ساله و جریمه نقدی مواجه کرد. این کمیته اعلام کرده است که عضو قطری حاضر به هیچگونه همکاری نشده است و به همین خاطر با جریمه و محرومیت روبرو شد. فیفا به همین دلیل، سعود المهندی را یک سال از هرگونه فعالیت ورزشی محروم کرده است و همچنین این عضو قطری کنفدراسیون فوتبال آسیا باید جریمه نقدی ۲۰ هزار فرانک سوئیسی را به فیفا پرداخت کند. این جریمه در حالی برای سعود المهندی یکی از نامزدهای انتخابات اعضای شورای اجرایی فیفا  در نظر گرفته شده است که او یک روز قبل از انتخابات شورای فنی فیفا با محرومیت از طرف فیفا مواجه شده بود و فعالیت این عضو با تعلیق موقت از سوی فیفا روبه‌رو شد. بعد از آن محرومیت اعضای کنفدراسیون فوتبال آسیا در جلسه‌ای که  جیووانی اینفانتینیو  رئیس فیفا در آن حاضر بود، با رای منفی خود به مصوبات جلسه، باعث شدند تا جلسه لغو و به زمان دیگری موکول شود. هرچند در نهایت فیفا نایب ‌رئیس فدراسیون فوتبال قطر و کنفدراسیون فوتبال آسیا را بار دیگر با محرومیت مواجه کرده است. باید اکنون منتظر واکنش این عضو و سایر نامزدهای آسیایی در کمیته اجرایی فیفا باشیم.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=30433

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.