تاریخ ارسال : ۰۸ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۱۲:۲۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

اختصاص بودجه فرهنگی به تعداد ای خاص در کشور عادلانه نیست

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از کرمان، ، محمدرضا پورابراهیمی صبح امروز در سومین سمینار فعالین عرصه هیئت‌های مذهبی استان کرمان با اشاره به این که با حضور نیروهای انقلابی و اعتباری تحقق فرمایشات رهبری محتمل خواهد گردید و جامعه ایمانی مشعر این عرصه را فراهم می‌کند اظهار داشت: در طول سال‌های گذشته برنامه‌های مذهبی در کرمان توسیع پیدا کرده و خوشحالیم که علی رغم تبلیغات شدید دشمن، جوانان ما در عرصه مذهبی پرشورتر کار می‌کنند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که شهید حججی در پرتو هیئت‌های مذهبی رشد نموده و با خادمی حضرت سیدالشهدا(ع) به این درجه از مقام رسید اهتمام کرد: جوانان مذهبی سربازان رهبری و ولایت می باشند و جوانان مذهبی ما در کرمان همه آماده جانفشانی در رکاب ولایت می باشند.

وی با اظهار این که فضای تازهی در استان کرمان به‌واسطه حضور حجت‌الاسلام علیدادی‌سلیمانی نماینده تازه ولی‌فقیه در استان کرمان اتفاق افتاده اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب در حکمی که به او ابلاغ کردند در بحث فرهنگی تاکید داشتند.

پورابراهیمی اضافه کرد: انس با عامه مردم، معاشرت با جوانان و معیت با دانشگاهیان و تقویت جدی جبهه فرهنگی انقلاب خواسته رهبری در حکم معظم‌له به نماینده تازه ولی‌فقیه در استان کرمان هست.

وی با اظهار این که رهبر معظم انقلاب استفاده از جوانان انقلابی در برنامه‌ها را مورد تاکید قرار دادند افزود: با شناختی که از حجت‌الاسلام علیدادی دارم نشان دهنده آن هست که وی بر استفاده از جوانان روحیه خوبی دارند و مطالبه رهبری نیز همین هست.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مجموعه‌هایی که در فهرست دریافت بودجه‌های فرهنگی مذهبی در کشور جای گرفتند اهتمام کرد: مجموعه‌های فرهنگی مذهبی فراوانی در کشور وجود دارد و اختصاص بودجه فرهنگی به عده‌ای خاص عادلانه نیست.

وی با اظهار این که هجمه‌هایی بر علیه مجموعه‌هایی که در کشور بودجه فرهنگی می‌گیرند راه انداختند اضافه کرد: این هجمه‌ها باعث آن شده که دغدغه‌هایی برای متدینین و سایر مردم بشود.

پورابراهیمی با اظهار این که اگر قرار هست مجموعه‌ای بودجه‌ای بگیرد لازم هست ساختار مشخصی داشته باشد و گزارشی از پرداخت‌ها و هزینه‌کردها به مجلس عرضه گردد اظهار کرد: اظهار کرد: متاسفانه گزارشی هم از هزینه‌کرد این بودجه در مجلس داده نمی‌شود و از عدالت به‌دور هست که عده‌ای از این بودجه‌ها دریافت کنند و سایر مجموعه‌ها بی‌بهره باشند.

وی با اشاره به این که مجموعه‌هایی که سوابق آنان نشان می‌دهد که چندین برنامه موثر فرهنگی در سطح استان و در طول سال انجام می‌دهند لازم هست ساماندهی شده تا از عقبه این جریان پشتیبانی گردد اضافه کرد: لازم هست از هر کسی که در جریان مجموعه‌های مذهبی کار می‌کند متناسب با اختیاراتی که در استان قرار می‌گیرد نسبت به خدمات آنان مساعدت و پشتیبانی گردد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: از نظر ما همه افرادی که در جبهه فرهنگی انقلاب زیر سایه ولایت خدمت می‌کنند همه یکسانند و تفاوتی با هم ندارند.

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از تسنیم، سومین سمینار فعالین عرصه هیئت‌های مذهبی استان کرمان با انواع برنامه‌های فرهنگی و مذهبی هم زمان با سالروز وفات حضرت معصومه(س) در کرمان در حال برپایی هست.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=80989

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.