تاریخ ارسال : ۰۲ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۱۹:۱۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

اختصاص ۶ درصد از بودجه کل کشور به فعالیتهای فرهنگی مصیبت است

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از اسلامشهر، به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از ، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مازنی امروز در جلسه شورای اداری شهرستان اسلامشهر که در محل سالن نشست ها فرمانداری و با حضور رؤسای ادارات و امام جمعه این شهرستان برگزار گردید اظهار داشت: در بودجه سال ۹۷ دولت که به مجلس عرضه شده تنها ۶ درصد از بودجه به فعالیت‌های فرهنگی تعلق داده شده هست.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس با اظهار اینکه امروز آخرین مجال پیشنهاد نماینده های برای حذف یا اضافه کردن به لایحه بودجه هست، اضافه کرد:‌ انتظار می‌رود تا استان دار و فرمانداران شهرستان‌های استان در جهت حل مسائل مردم گام بردارند.

مازنی با اشاره به تعلق ناچیز اعتبارات به بخش فرهنگی کشور اهتمام کرد: بعضی اشخاص با نگاه پوپولیستی اظهارنظر می‌کنند و بودجه نهاد فرهنگی را با بودجه نهاد اجرایی قیاس می‌کنند، در حالیکه تنها ۶ درصد از بودجه کل کشور به نهاد فرهنگی تعلق یافته و این مصیبت هست که ما چقدر به حوزه فرهنگ اهمیّت داده‌ایم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس با اشاره به قدمت هزار ساله شهرستان اسلامشهر و جمعیتی بالغ بر۶۰۰ هزار نفر ساکن در آن که بار قایل ملاحظهی از تهران را به دوش می‌کشد اضافه کرد: از نماینده های مجلس و مدیران ادارات درخواست داریم تا با تقویت رابطه و همکاری و همکاری با یکدیگر و متناسب با شأن و جایگاه اسلامشهر، مشکلات این شهرستان را در اولویت قرار دهند و گام‌های تاثیرگذاری در جهت برطرف معضلات و مشکلات عمرانی، اجتماعی و فرهنگی شهرستان بردارند.

کنترل تورم و رکود در کشور احتیاج به جراحی دارد

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس گفته بود: مبنای کار ما آرامش جامعه، گفتمان انقلاب اسلامی، استقلال کشور، محافظت هویت ملی و دینی، محافظت هویت کشور در ارتباطات بین‌المللی، برطرف مشکلات مردم و ایجاد اتخاد در بین اقشار متفاوت جامعه هست.

وی در انتهاء افزود: لازم هست متناسب با نیازهای شهر و برای محافظت آبروی مردم و منطقه، فعالیت‌های فرهنگی، عمرانی، اقتصادی و… در سطح شهرستان اسلامشهر صورت بگیرد، در نظام اسلامی مردم همه‌کاره می باشند و لازم هست نیازهای مادی و معنوی آن‌ها مورد توجه کارگزاران نظام قرار گیرد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=80178

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.