تاریخ ارسال : ۱۷ آبان ۱۳۹۵ ساعت : ۰۰:۰۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

اخراج ۵۰۰ کارگر نساجی بروجرد در یک سال گذشته

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، علاءالدین بروجردی امشب در جلسه بررسی موانع و مشکلات صنعت و تولید شهرستان بروجرد اظهار داشت: ساماندهی بناهای تاریخی بروجرد و تأمین اعتبار موردنیاز آن‌ها نیازمند سازوکار ویژه‌ای است که باید در دستور کار قرار گیرد.

 

وی دغدغه و نگرانی اصلی تمامی شهروندان این شهرستان را موضوع اشتغال و تعدیل نیرو در واحدهای صنعتی این شهرستان دانست و افزود: واحدهای صنعتی همچون نساجی در یک سال گذشته حدود ۵۰۰ نیروی کار خود را تعدیل کرده و نتوانسته است تا به امروز این نیروها را به کار بازگرداند.

 

نماینده مردم بروجرد در مجلس به نگرانی خود از به درازا کشیده شدن بازگشت به کار نیروهای تعدیل‌شده نساجی اشاره و عنوان کرد: نگرانی از این است که در مدت‌زمان ۶ ماه بعدی نیز بازگشت به کار کارگران عملیاتی نشود.

 

وی اعطای تسهیلات ۵۰ میلیارد تومانی به نساجی بروجرد را راهکاری در جهت بهبود اوضاع فعلی این کارخانه خواند و گفت: از سویی کارخانه کاشی جم بروجرد امروز بدون حتی یک ریال بدهی معوق بانکی به دلیل ناکارآمدی هیئت‌مدیره آن و مقروض بودن در کارخانه‌های دیگر شهرهای کشور تعطیل‌شده است و باید منتظر اجرایی شدن مصوبه ستاد تسهیل در راستای اعطای تسهیلات بانکی کمکی باشد.

 

بروجردی عدم وجود امنیت شغلی کارگران بروجرد را معضلی نگران‌کننده خواند و افزود: باید اولویت‌ها را همانند دوران جنگ تحمیلی روی رفع مشکلات اقتصادی گذاشت چراکه این جنگ تمام‌عیار اقتصادی است.

 

وی ورود بخش خصوصی به بازار سرمایه‌گذاری این شهرستان را ضروری برشمرد و عنوان کرد: برای رفع مشکلات عدیده صنایع این شهرستان راهی جز دعوت و حمایت از بخش خصوصی نیست تا از این راه بتوان سرمایه موردنیاز کارخانه‌جات مشکل را برطرف کرد.

 

منبع: تسنیم


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=28828

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.