تاریخ ارسال : ۲۰ خرداد ۱۳۹۵ ساعت : ۰۲:۵۷ 1 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

ادای اپوزیسیون درمی‌آورند و خود را درون حاکمیت تعریف می‌کنند!

مرزبندی و اعلام برائت از هم‌جناحی‌هایی که خط قرمزها را رد کرده‌اند، نقد به اشتباهات هم‌حزبی‌ها، نقد درون‌گروهی، اذعان به خطا کردن‌های موردی دوستان و رفتارهایی از این دست در میان اصلاح‌طلبان چگونه است؟

شلمچه نیوز-  کبری آسوپار؛ مرزبندی و اعلام برائت از هم‌جناحی‌هایی که خط قرمزها را رد کرده‌اند، نقد به اشتباهات هم‌حزبی‌ها، نقد درون‌گروهی، اذعان به خطا کردن‌های موردی دوستان و رفتارهایی از این دست در میان اصلاح‌طلبان چگونه است؟ اصلاح‌طلبانی که همواره معتقد بر افشا و رسیدگی علنی به خطاها و تخلفات مسئولان داخل نظام هستند و شعار «دانستن حق مردم است» را سرلوحه خویش می‌دانند، با خطاها و تخلفات نیروهای اصلاح‌طلب چگونه برخورد می‌کنند؟ مثال‌های متعدد در این زمینه وجود دارد که با بررسی آنها نوع رفتار اصلاح‌طلبان با تخلفات نیروهای اصلاح‌طلب را عیان می‌سازد.
این روزها که تاج‌زاده، به عنوان یک مجرم امنیتی- سیاسی از زندان آزاد شده و به عنوان فردی که تنها یکی از جرم‌های او توهین به ولی فقیه است، مورد استقبال رسانه‌های اصلاح‌طلب و برخی مقامات این جریان و نیز متأسفانه برادر رئیس‌جمهور قرار گرفته، بررسی این رفتار موضوعیت یافته تا صحت ادعای اصلاح‌طلبان در زمینه حق مردم برای دانستن یا برخورد با متخلفان باری دیگر روشن شود.

اصلاح‌طلبان و مفسدان اقتصادی اصلاح‌طلب، دفاع و سکوت
پرونده اقتصادی غلامحسین کرباسچی اولین پرونده یک فساد اقتصادی کلان در سطح حکومت بود. شهردار وقت پایتخت متهم به مشارکت در اختلاس و ارتشاء و دخالت در انتخابات مجلس با پرداخت مبالغ کلان به برخی کاندیداها و تبانی در معاملات دولتی و تضییع اموال دولتی شده بود. او در نهایت به سه سال زندان و ۱۰ سال انفصال از خدمات دولتی و نیز حکم تعلیقی چهار سال حبس و ۶۰ ضربه شلاق محکوم شد. دستگیری کرباسچی که از حامیان رئیس دولت اصلاحات در انتخابات دوم خرداد ۷۶ بود، موجی از اعتراضات میان مقامات دولت اصلاحات را موجب شد. اصلاح‌طلبان به جای استقبال از برخورد با تخلف یکی از اصلی‌ترین حامیان انتخاباتی خود، به دفاع از او برخاستند و حتی منتظر نماندند که از ریز تخلفات آگاه شوند.
در نهایت هم غلامحسین کرباسچی پس از دو سال حبس با وساطت سیدمحمد خاتمی و اخذ حکم حکومتی از رهبر برای عفو او از زندان آزاد شد. رفتار اصلاح‌طلبان در دوران پس از آزادی او هم جالب توجه است. با او نه همچون یک مفسد اقتصادی بلکه مثل یک فعال سیاسی برخورد شد. سال ۸۸ هم مسئولیت ستاد مهدی کروبی را عهده‌دار شد. او در همین سال‌های اخیر نیز مورد توجه رسانه‌های اصلاح‌طلب و محافل سیاسی اصلاح‌طلبان است. به عنوان سخنران سیاسی به دانشگاه‌ها دعوت می‌شود، دانشجویان اصلاح‌طلب پای سخنرانی او سوت و کف می‌زنند، در رسانه‌های اصلاح‌طلب به عنوان عضو کارگزاران و فعال سیاسی مطلب از او منتشر می‌شود و… انگار نه انگار که او یک محکوم اقتصادی است. برخوردهای اصلاح‌طلبان با فساد اقتصادی مهدی هاشمی از مورد کرباسچی هم جالب‌تر است. آنها به دفاع تمام‌قد از مجرمی پرداختند که دریافت رشوه ۱۵ میلیون دلاری از استات اویل و ۸ میلیون یورو از شرکت توتال برای عقد قرارداد با ایران تنها دو قلم از فساد مالی اوست. مهدی هاشمی در دادگاه به جرم‌های اختلاس، ارتشاء و مباحث امنیتی به ۱۰ سال زندان محکوم شد، اما اصلاح‌طلبان هیچ گاه حاضر به انتقاد از مهدی هاشمی نشدند و بلکه کوشیدند با عملیات روانی و شانتاژهای خبری برخورد قضایی با مهدی هاشمی را سیاسی جلوه دهند.
از فسادهای مالی مطرح در ایران که سروصدای زیادی به پا کرد، ماجرای گرفتن پول از شهرام جزایری توسط نمایندگان مجلس ششم (مجلس اصلاح‌طلب) است که خواص و رسانه‌های اصلاح‌طلب با سکوت از آن گذشتند و حتی یک‌دهم مطالبی را که در مورد محمدرضا رحیمی، به راست و دروغ نوشتند، در مورد این پرونده به اطلاع مخاطبان خود نرساندند. بالاترین مبلغ را هم در این زمینه مهدی کروبی گرفته بود…
اما همین اصلاح‌طلبان در مورد پرونده‌های محمدرضا رحیمی و بابک زنجانی هر روز مطلب می‌زدند و صحبت می‌کردند و ژست مبارزه با فساد اقتصادی می‌گرفتند.

اصلاح‌طلبان و اقدامات هم‌جناحی‌ها علیه امنیت ملی، دفاع از مجرمان
توهین به رهبری از جمله جرم‌هایی بوده که برخی اصلاح‌طلبان به دلیل آن به زندان رفته‌اند. با این همه حتی وقتی تاج‌زاده علناً ولایت مطلقه فقیه را سلطنت مطلقه نامید، چیزی از حمایت اصلاح‌طلبان از او کم نشد. در عین حال اصلاح‌طلبان خود را پایبند به نظام و ملتزم به ولایت فقیه می‌دانند. فتنه ۸۸ که از بطن اصلاح‌طلبان سربرآورد و به فرموده رهبری نظام را تا لبه پرتگاه برد، هیچ‌گاه مورد برائت و محکومیت اصلاح‌طلبان قرار نگرفت. هیچ اصلاح‌طلبی آتش زدن اموال عمومی، حمله به نمازگزاران ظهر عاشورا، حمله به انبار مهمات بسیج، آتش زدن پرچم‌های عزای امام حسین(ع) و… را هیچ‌گاه محکوم و مورد انتقاد قرار نداد. معتدل‌ترین اصلاح‌طلبان هیچ گاه فکر نکرد صادقانه مقابل برخی حامیان موسوی که سال ۸۸ در خیابان‌ها به آشوب مشغول بودند، بایستد و بگوید که تقلب دروغ بود. گرچه خود می‌دانستند و در محافل خصوصی هم آن را بیان می‌کردند. واقعاً اصلاح‌طلبان اپوزیسیون هستند یا داخل در حاکمیت؟! تناقضی که چند دهه است اصلاح‌طلبان نتوانسته‌اند به آن پاسخ بگویند…

اصلاح‌طلبان و توهین هم‌جناحی‌ها به منتقدان، دفاع و سکوت
در سال‌های اخیر بارها منتقدان دولت با ادبیاتی نامناسب از سوی رئیس دولت یازدهم یا برخی افراد همچون حسین مرعشی، ترکان و… مواجه شده‌اند. اصلاح‌طلبان هیچ‌گاه به این تندی‌ها انتقادی نکرده‌اند، گرچه همواره طرف مقابل را متهم به هتاکی و بی‌ادبی کرده‌اند. بزدل، بی‌شناسنامه، بیماری هاری، بی‌شرف، بروید به جهنم، تازه به دوران رسیده، کم‌سواد و… همه و همه ناسزاهایی بوده که به منتقدان دولت گفته شده و حامیان اصلاح‌طلب دولت اصلاً یادشان نبوده که روزی شعار سر می‌دادند که «ادب مرد به از دولت اوست» و در برابر همه این تندی‌ها با سکوت و گاه حتی دفاع گذشته‌اند.

اصلاح‌طلبان و نقض خط قرمزهای دینی توسط هم جناحی‌ها، دفاع و سکوت
در میان اصلاح‌طلبان کم نبودند کسانی که به بهانه نقد دینی بسیاری از احکام مسلم دین اسلام را زیر سؤال بردند و متدین‌ترین اصلاح‌طلبان هم که یقیناً با آن سخنان موافق نبودند و مثال‌هایش کم نیست، هرگز سخنی در نقد آن بر زبان نیاوردند. بسیاری از همکاران رسانه‌های اصلاح‌طلب به خارج رفتند، کشف حجاب کردند، به انکار قرآن و امام زمان(عج) پرداختند و باز کسی از این جمع صدایی به نقد بلند نکرد. چندی قبل یکی از زنان فمنیست که قبل‌تر همکار رسانه‌ای اصلاح‌طلبان بود، به منظور آنچه تقدس‌زدایی از اعتقادات دینی مردم ایران می‌نامید، به امام حسین(ع) توهین کرد و صدای اعلام برائتی از اصلاح‌طلبان برنخاست… دیدار با بهائیان و دفاع از اهالی این فرقه، کشف حجاب مشاور خاتمی در برنامه زنده و زیر سؤال رفتن مبانی دینی همچون ولایت امام علی(ع) در رسانه‌های اصلاح‌طلب، شعارهای ساختارشکنانه در جریان آشوب‌های ۸۸ همچون جمهوری ایرانی و نه غزه، نه لبنان و… هیچ گاه انتقادی را از سوی اصلاح‌طلبان، حتی معتدل‌ترین آنها، کسانی که یقیناً این اقدامات و شعارها را غلط می‌دانند، موجب نشد. آنها به نقد از درون اعتقادی ندارند. آنها به مرزبندی اعتقادی ندارند، امروز فخر گستردگی جنبش از سروش تا گوگوش می‌دهند، فردا می‌گویند مگر اینها هم با ما بودند که حالا اعلام برائت کنیم؟!

۲۳۴۶۵۵_۹۹۳

اصلاح‌طلبان در مورد آنچه بین خودشان می‌گذرد و در مورد آنچه خودی‌هایشان انجام می‌دهند، چیزی نمی‌پرسند، نقدی نمی‌کنند، همه‌اش برای این نیست که آنها هم‌جناحی‌هایشان هستند که این هم البته دلیل پررنگی است و یقیناً اگر محمدرضا رحیمی و بابک زنجانی و… اصلاح‌طلب بودند، مورد دفاع تمام قد هم‌جناحی‌های خود قرار می‌گرفتند، نه اینکه مثل اصولگرایان از برخورد با آنان استقبال شود و حتی خود خواهان برخورد با رحیمی و زنجانی شوند اما دلیل دیگر آن است که در زیر‌مجموعه‌ای از یک تفکر ماکیاولیستی، اصلاح‌طلبان فساد اقتصادی و سیاسی و عقیدتی را صرفاً به عنوان ابزاری برای پیشبرد اهداف سیاسی استفاده می‌کنند. مثال روشن این عقیده، نوع برخورد اصلاح‌طلبان با هاشمی رفسنجانی است، زمانی که او رقیب سیاسی و مخالفشان بود، او را با انواع اتهامات امنیتی و اقتصادی مواجه کردند و زمانی که با هم در یک جناح قرار گرفتند، جز تمجید و تحسین هاشمی کاری نکردند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=18410

برچسب ها:
, ,


 • ناشناس ۱۳۹۵-۰۳-۲۰ - ۰۶:۱۰ - پاسخ دادن

  #هوالشافی
  #بنام خدای شهیدان خط شکن
  #سلام علیکم برادران عزیزم و خواهران گرامی ام
  در این روزهای نورانی باعرض التماس دعای فرج مولایمان امام زمان ارواحناله الفداه؛به شما مهمانان و خوبان سفره و درگاه الهی و ربانی؛قبولی طاعات همگان شما سروران گرامی ام؛به یک یاعلی مددی شما به دم حیدرییتان،در خواست گلریزانی داریم با حفظ آبروی یک خانواده بزرگوار که چون وضعیت بحران عزیزان پیش آمد نموده است ؛در همین جهت دستی حیدری و علی وار به سوی شما دراز کرده ایم ؛تا جان دو انسان شریف که یک کودک و یک پدر جانباز هست را با مرام علوییمان نجات بخشیم .کودکی که فرزند همین پدر جانباز بزرگوار می باشد،به نام (علی اسکندری)هست که از بیماری فوق العاده شدید سرطان رنج می برد و پدر بزرگواراین کودک نیز از جانبازان سرافراز دفاع مقدس هستند که وخامت حالشان طوریست که احتیاج شدید به کمک همه ما دارند.این پدر بزرگوار و عزیزی که جانشان را برای همه ما به خطر انداخته اند؛جناب (سلیمان اسکندری)؛هم اکنون به خاطر از بین رفتن ریه ها؛در صف انتظار پیوند ریه هستندو بدیهی است
  باشرایط فوق العاده ای که برای این دو عزیز در یک خانواده پیش آمد نموده است؛مخارج عمل و دارو و سایر موارد مانند شیمی درمانی علی عزیزمان بسیار سخت و دشوار می باشد و خانوده ی محترمشان از پس مخارج بر نمی آیند و هر روز وخامت حالشان بدتر از روز گذشته می گردد.بزرگواران و سروران عزیزم ؛این خانواده محترم در شهر ورامین تهران در روستای علی آباد زندگی می کنند.حال مستدعیست با عنایت به این شرایط جوانمردان حیدری مسلک و علمداران اباالفضلی ؛جهت استمداد و یاری این خانواده گوهر بار و هموطن بزرگوارمان؛با مسئول محترم امور خیریه؛خواهربزرگوار و مومنه شهیدان تاجیک که ید طولایی در امور جاریه خیرات و کمک رسانی در سطح کشور عزیزمان دارند؛سرکار خانم تاجیک؛به شماره ای که اعلام می گردد؛تماس حاصل فرمایند و به حرمت این ماه پربرکت و حفظ آبروی این خانواده؛کمک خود را به ایشان اعلام دارند.قبلا قلبا”از همه شما عزیزانم در تمام کشور خاضعانه قدردانی و تشکر می نمائیم .و امیداست خداوند بهترین پاداش دنیا و عقبی به شما عزیزان از مرهمت فرمایند.خواهشمند است این پیام را جهت مطلع کردن دیگر عزیزان در شبکه های مجازی جهت نجات جان دو هموطن گرامیمان ؛انتشار دهید .
  شماره تماس سرکار خانم تاجیک؛
  ۰۹۱۰۱۷۳۶۳۰۳
  #والسلام علیکم
  #اللهم عجل لولیک الفرج
  #کانال دیدبانی شهدای خط شکن

 • دیدگاه شما

  معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.