تاریخ ارسال : ۱۲ آذر ۱۳۹۴ ساعت : ۰۱:۱۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

ادعای جدید آژانس: ایران در مسیر دست‌یابی به سلاح هسته‌ای گام برداشت!

گزارش ارزیابی نهایی مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره ایران و موضوع پی.ام.دی منتشر شد.
به گزارش شلمچه نیوز، گزارش ارزیابی نهایی “یوکیا آمانو،” مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، درباره ایران و موضوع پی.ام.دی منتشر شد. گزارش مذکور برای مطالعه در اختیار اعضای شورای حکام آژانس قرار گرفت.

آژانس ادعا کرد: ایران در گذشته روی ساخت سلاح اتمی کار کرده است؛ اما اقداماتش در این زمینه، از برنامه‌ریزی و آزمایش اجزای اولیه فراتر نرفته است. تهران همه اطلاعاتی را که ما خواهان آن بودیم در اختیارمان قرار نداد. اگر ایران اطلاعات کافی در اختیارمان می‌گذاشت، شاید ارزیابی ما متفاوت می‌بود.
آژانس در ادامه ادعا می کند: بیشتر تلاش ایران در زمینه ساخت سلاح اتمی مربوط به پیش از سال ۲۰۰۳ است و تعدادی از این فعالیت‌ها تا سال ۲۰۰۹ ادامه داشته است.
بنابر اعلام آژانس، فراتر از فعالیت های پیشین اعلام شده توسط دولت ایران، هیچ شواهدی مبنی بر وجود چرخه های سوخت هسته ای مخفی در این کشور پیدا نشده است.
این گزارش، ۱۳ روز پیش از نشست شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی برای مطالعه در اختیار اعضا قرار گرفته است. گزارش مذکور، سپس به نشست یک روزه شورای حکام که ۱۵ دسامبر (۲۴ آذر ماه) در مقر این سازمان در وین برگزار می شود، ارائه خواهد شد و اعضا آن را بررسی و تصمیم گیری خواهند کرد.

لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=6662

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.