تاریخ ارسال : ۱۵ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۰۱:۰۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

ادعای عجیب یک اعدامی در دادگاه تهران+ عکس

وقتی برای پسرجوانی که از خانه اش چندین کیلو شیشه مخدر کشف شده بود حکم اعدام صادر شد وی با ارائه شناسنامه ای به دادگاه ادعا عجیبی مطرح کرد.

ادعای عجیب یک اعدامی در دادگاه تهران+ عکس

 

 

به گزارش شلمچه نیوز، سیزدهم مرداد ماه سال ۹۳ از خانه ای در خانی آباد سه کیلو و ۹۴۰ گرم شیشه و سه کیلوگرم مواد پیش ساز این مخدر صنعتی کشف و دو برادر به نام های داریوش و داوود بازداشت شدند.

داوود ۲۷ ساله که صاحب خانه بود ادعا کرد از وجود مواد مخدر در خانه اش بی اطلاع بوده و مواد مخدر احتمالا متعلق به برادر ۲۱ ساله اش داریوش است که با وی زندگی می کند. به این ترتیب داریوش تحت بازجویی قرار گرفت. پسر جوان ادعا کرد مواد مخدر متعلق به دوستش بوده و وی ندانسته بسته را به خانه آورده است و برادر بزرگش از ماجرا بی اطلاع بوده است. دو برادر پای میز محاکمه ایستادند و قضات دادگاه داریوش را به اعدام و برادر بزرگش را به حبس ابد محکوم کردند. حکم صادره در دیوان عالی کشور تحت رسیدگی قرار داشت که داریوش نامه ای به دادگاه ارسال و ادعای عجیبی مطرح کرد. وی گفت متولد سال ۷۲ نیست و در سال ۷۷ متولد شده است اما خانواده اش شناسنامه برادر بزرگش را که در کودکی فوت شده به وی داده اند.

با طرح این ادعا حکم اعدام داریوش در دیوان عالی کشور شکست و پرونده برای تکمیل تحقیقات به دادسرا برگردانده شد.

وقتی در تحقیق از مدرسه ای که داریوش در آن درس خوانده بود روشن شد اگر ادعای این متهم مبنی بر تاریخ تولدش در سال ۷۷ صحیح باشد وی در دو سالگی روانه مدرسه شده و این امری ناممکن است این متهم دیروز در شعبه پنجم دادگاه کیفری یک استان تهران به دفاع پرداخت. در این جلسه داریوش گفت: قسم می خورم که متولد سال ۷۷ هستم و هنگام دستگیری ۱۶سال داشتم. اشتباه پدر و مادرم در هنگام انتقال شناسنامه برادر بزرگم به من موجب شد تا همه فکر کنند من ۲۱ساله بوده ام. من در یک قصابی کار می کردم وزندگی شرافتمندانه ای داشتم. وقتی به زندان افتادم همسر عقد کرده ام طلاق گرفت و رفت. حالا هم اگر بار دیگر برایم حکم اعدام صادر شود در زندان خودکشی می کنم.

در پایان این جلسه هیات قضایی وارد شور شد تا با توجه به مدرک های موجود در پرونده رای صادر کند.

 

منبع؛ رکنا


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=73445

برچسب ها:
, ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.