تاریخ ارسال : ۱۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۲:۳۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

اذعان سناتور آمریکایی به فساد وسیع در طرح مالیاتی تازه این کشور

اذعان سناتور آمریکایی به فساد وسیع در طرح مالیاتی تازه این کشوربه گزارش شلمچه نیوز به نقل از  گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان  به گزارش شلمچه نیوز به نقل از به نقل از سی ان ان؛ معاون کمیته‌ی معلوماتی مجلس سنای ایالات متحده با اشاره به اختلاف عمیق نمایندگان حزب دموکرات و حزب جمهوریخواه بر سر طرح اصلاح قانون مالیاتی و تصویب این طرح بر خلاف مخالفت دموکرات‌ها اظهار کرد: روز جمعه (یک روز قبل از تصویب طرح) بدترین روزی بود که در جایگاه سناتور تجربه کردم.

سناتور مارک وارنر، نماینده دموکرات ایالت ویرجینیا در مجلس سنا درکنار تاکید بر لزوم اصلاح قانون مالیات‌ها در ایالات متحده و بازگرداندن سرمایه‌هایی که به دلیل مالیات‌های سنگین از این کشور بیرون شده اند، اظهار کرد: متذکری سه نکته در مورد فرآیندی که به تصویب این طرح ختم گردید، لازم هست. مفاد بسیاری را با هدف تهیه منفعت های گروه‌های دارای منفعت های مخصوص در طرح گنجاندند. این دانشکده از کاهش مالیاتی ویژه‌ای بهره مند گردید. این صرفا یک مورد از ده‌ها مورد گروه‌های دارای منفعت های مخصوص بود که افشا گردید.

وی اضافه کرد: دوم من من جمله اشخاصی بودم که با افزایش ۲۰ هزار میلیارد دلاری قرض کشور بشدت مخالفت می‌کردم، اما مطمئنم با اعمال این طرح اکثر از دو هزار میلیارد دلار به قرض ملی ما افزوده می‌شود.

مطمئنم با اعمال این طرح شرکت‌های زیادتری مجبور خواهند گردید سرمایه گذاری خود را به بیرون از ایالات متحده جابه جا کنند و برای مثال کارخانه‌های خود را در آلمان بسازند و مالکیت معنوی خود را در پناهگاه‌های (فرار) مالیاتی به ثبت برسانند و به نوعی اقدام کنند که لازم نباشد هیچ مالیاتی در ایالات متحده بپردازند؛ و نیز اگر قرار هست این پول را با قیمتی ارزان به کشور بازگردانیم به چه سبب شرکت‌ها را ملزم نکنیم قسمتی از همین پول را برای تعلیم نیروی کار خود هزینه کنند و مهارت‌هایی را فرا دریافت کنند که برای رقابت کردن به آن احتیاج دارند.

جمهوریخواهان صرفا چند گام تا پایانی کردن طرح خود برای اصلاح قانون مالیات‌ها در ایالات متحده فاصله دارند. گفته شده این طرح، پیامد‌هایی جان فرسا برای مردم این کشور بهمراه خواهد داشت.

»

» جیمز کومی روز هفتم ژوئن سابق در بیانیه‌ای اظهار کرد ترامپ به او گفته «امیدوارم بتوانی عازم پیدا کنی که از این مبحث چشم پوشی کنی و دست از سر فلین برداری. امید دارم بتوانی از این مبحث بگذری.»


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=77483

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.