تاریخ ارسال : ۰۷ دی ۱۳۹۵ ساعت : ۰۰:۴۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

ارائه خدمات بدون امنیت/ فرودگاه‌های نامطمئن!

تقریبا همه ما چند بار در سال سروکارمان به فرودگاه افتاده و ممکن است در برخی از این مراجعات، خاطره چندان خوشی از ارائه خدمات فرودگاهی نداشته باشیم. شاید باورکردنی نباشد که میلیون‏‌ها چمدان تحویل شده در جریان ترانزیت یا گم می‎شوند یا آسیب می‌بینند.‎ وقتی چمدان‌مان را تحویل می‏‌دهیم انتظار داریم که دوباره آن را در مقصد ببینیم.

به گزارش غزال ساری اصلان خبرنگار اجتماعی شلمچه نیوز، نگاهی به وضعیت فعلی فرودگاه‌های کشور نشان می‌دهد این فرودگاه‌ها نه از حیث امکانات زیرساختی و نه از حیث نیروی انسانی آموزش‌دیده خدمات مناسبی را به مردم ارائه نمی‌دهند. گلایه‌های مردم بیانگر این است که ارائه خدمات نامناسب در برخی از خدمات فرودگاهی، آنان را با ضرر مواجه می‌کند. یکی از رایج‌ترین این موضوعات، تخلیه و تحویل بار است.

پرتاب چمدان‌ها دور از چشم مسافران
یکی از مسافران شرکت هواپیمایی زاگرس در گفت‌وگو با خبرنگار شلمچه‌نیوز درخصوص وضعیت چمدان‌های تحویل گرفته‌اش گفت: زمانی که چمدان‌هایم را از روی نقاله برداشتم متوجه شدم زیپ اصلی چمدان از جا کنده شده است.
وی همچنین ادامه داد: به سرعت مشغول بازرسی وسایل داخل چمدان شدم و فراموش کردم چمدان دیگرم را از روی نقاله تحویل بار بردارم؛ چراکه تمام وسایل داخل چمدان خاکی شده و مشخص بود که بر زمین ریخته شده است. بعد از اینکه دیدم چیزی از وسایل کم نشده به سراغ یکی دیگر از چمدان‌هایم رفتم و متوجه شدم این چمدان نیز خسارت دیده و یکی از چرخ‌هایش شکسته است. در صورتی که آن را صحیح و سالم به قسمت خدمات بار تحویل داده بودم.
این مسافر درپاسخ به این سوال که برای پیگیری وضعیت بار و خساراتی که متحمل شده است به مسئولان فرودگاه مراجعه کرده یا خیر، گفت: هنگام تحویل بار هیچ مسئولی را کنار نقاله ندیدم در نتیجه به سراغ ماموری که مقابل درب خروج ایستاده بود و فیش‌های تحویل بار مسافران را بررسی می‌کرد، رفتم و موضوع را توضیح دادم.
وی ادامه داد: او نیز عنوان کرد در این ماجرا عمدی درکار نبوده و خسارت‌هایی که به چمدان‌ها وارد می‌شود به علت کمبود امکانات در تخلیه و تحویل بار است و نیروهای انسانی مقصر نیستند. در صورتی که همه می‌دانند کوتاهی نیروهای انسانی و پرتاب چمدان‌ها دور از چشم مسافران آنان را با ضرر مواجه می‌کند.

تخلیه و تحویل بار به سازمان هواپیمایی مربوط نیست
رضا جعفرزاده، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه شلمچه‌نیوز در خصوص قوانین تحویل بار در فرودگاه های کشور گفت: هر شرکت هواپیمایی مقررات خاص خود را دارد و سازمان هواپیمایی کشور قانون مشخص و یکسانی را مشخص نکرده است.
وی ادامه داد: اگر خطایی از نیروهای تخلیه بار صورت گرفته باشد، مسافران می‌توانند با مراجعه به مسئولانی که کنار نقاله‌ها ایستاده‌اند شکایت خود را مطرح کرده و برگه‌هایی را تحت عنوان اعتراض دریافت کنند.
جعفرزاده عنوان کرد: در صورتی که مسئولان شرکت هواپیمایی مذکور به شکایت مسافران بی‌توجه باشد، دفتر نظارت سازمان هواپیمایی کشور ماجرا را پیگیری کرده و خسارات وارده را جبران می‌کند.
به گفته سخنگوی سازمات هواپیمایی کشور تا زمانی که مسافران خسارت‌دیده برگه‌های شکایت را دریافت و تکمیل نکرده باشند، مسئولان سازمان هواپیمایی کشور موضوع را پیگیری نخواهند کرد.
طرحی برای حقوق مسافر
رحمت الله مه‌آبادی، مدیرعامل شرکت فرودگاه های کشور ۲۰ مهرماه سال گذشته وعده داده بود طرح تحول در خدمات فرودگاهی که در هفته دولت از آن رونمایی شده بود، در همه فرودگاه‌های کشور اجرا شود و بسیاری از این مشکلات را حل کند که در حال حاضر این طرح در فرودگاه بین‌المللی مهرآباد تهران و فرودگاه هاشمی‌نژاد مشهد اجرا شده است.
به گزارش خبرنگار شلمچه‌نیوز هرچند کارکنان و مدیران مستقر در فرودگاه‏ها برای جلب رضایت مسافران زحمت زیادی می‏کشند اما یک بی سلیقگی جزیی یا یک رفتار ناهنجار کارمندی گاهی همه آن زحمات را به باد می‏دهد. ای کاش این ناهنجاری‌های ریز اما موثر، کام مسافران فرودگاه‌ها را تلخ نکند و برای جلوگیری از این خسارات تمهیدات اساسی اندیشیده شود.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=35457

برچسب ها:
, ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.