تاریخ ارسال : ۱۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۹:۳۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

ارائه خدمات دندانپزشکی به مناطق محروم زنجان در اولویت قرار دارد

پرویز قزلباش در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: وزارت بهداشت در راستای ارتقای سلامت مردم و کاهش دغدغه درمانی طرح نظام سلامت را از سال ۹۳ اجرا کرده و تاکنون اجرای این طرح رضایت مردم را به همراه داشته است.

وی اظهارکرد: طرح  تحول نظام سلامت با پوشش دادن جامعه هدف تعیین شده و در راستای اجرای بهتر طرح تحول سلامت و برای تحقق عدالت در سلامت و دسترسی عادلانه به خدمات دندانپزشکی  بوده و در این میان یک واحد درمانگاه سیار دندانپزشکی افتتاح شد تا خدمات دهان و دندان به مناطق محروم و حاشیه نشین ارائه شود و اولویت مهم دانشگاه است. 

سرپرست  دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: با اجرای این طرح مشکلات دهان و دندان که شیوع زیادی دارد با حمایت دولت کاهش می یابد چرا که بیش از ۶۵ درصد از افراد زیر ۱۸ سال که به دندانپزشکی مزاجعه می کنند دندانهایشان به کل خراب شده و هزینه زیادی برای ترمیم می خواهد.  

قزلباش تاکید کرد: دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان ارتقای بهداشت دهان و دندان را در دستور کاریی خود قرار داده است و کلینیک دهان و دندان در کنار بخش آموزشی دانشگاه و بیمارستانها فعال خواهد بود.

وی گفت:  در این درمانگاه سیار دندانپزشکی معاینه ، آموزش و بهداشت، ترمیم، جرم گیری، فلوراید تراپی و وارنیش برای جامعه هدف دانش آموزان ۶ تا ۱۲ سال انجام می شود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان تصریح کرد:۳۳۰ میلیون تومان برای راه اندازی درمانگاه سیار داندانپزشکی استان هزینه شده و ارائه خدمات رایگان است.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=68530

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.