تاریخ ارسال : ۲۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت : ۱۳:۵۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

ارائه خدمات پزشکی دانشجویان جهادی علوم پزشکی تهران در پیشوا+ تصاویر

اخبار دانشگاهی را از «کانال اخبار دانشگاهی SNN.ir» دنبال کنید

 

آریا رحمانی، دبیر گروه داوطلبین جهادی پزشکی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، با اشاره به فعالیت گروه جهادی داوطلبین علوم پزشکی در محله پیشوا گفت: بسیج ناحیه پیشوا پیشنهاد اقدام جهادی پزشکی در این منطقه را داد و ما با شناسایی منطقه، تیم کاملی را از حوزه مختلف پزشکی که بالغ بر ۴۰ نفر هستند، برای این حرکت سامان دهی کردیم.

 

رحمانی اضافه کرد: در روزهای ۱۸ و ۱۹ و ۲۰ بهمن ماه طبق قرار قبلی، اعضای حاضر در گروه در میدان انقلاب جمع شدند و به شهرستان پیشوا اعزام می شدند و ویزیت مردم نیز از ساعت ۱۶ تا ۲۰ طول می کشید.

این دانشجوی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران در خصوص تیم جهادی داوطلبین حاضر در این اردو خاطرنشان کرد: تیم ما متشکل از پزشکان عمومی و دانشجویان پزشکی از مقاطع اینترنی و استاژری و فیزیوپات و ماما و دانشجویان سال آخر مامایی و روانشناس و دانشجویان رشته های گفتار درمانی و کار درمانی و سایر رشته های پیراپزشکی بود.

وی در خصوص مناطق تحت پوشش و نحوه ویزیت ها یادآور شد: در این حرکت توانستیم به جمعیتی بالغ بر ۵۰۰ نفر از بخش های مرکزی شهر پیشوا و روستاهای سرگل و گل عباس و محمود آباد و بخش جلیل آّباد خدمات پزشکی و پیراپزشکی ارائه دهیم.

 

رحمانی در خصوص وضعیت درمان و سلامت شهرستان پیشوا گفت: متاسفانه با وجود جمعیت بالغ بر ۷۵ هزار نفر ایرانی پیشوا و جمعیت نزدیک به ۴۰ هزار نفر تبعه قانونی و غیر قانونی پیشوا، وضعیت بهداشتی این منطقه اسف بار است و بیماری های مسری مثل سل و شپش سر و بیماری های مزمن مانند دیابت و پر فشاری خون و اعتیاد نیز در این منطقه بیداد می کند. متاسفانه برای این جمعیت به جز مرکز بهداشتی و درمانی که امکانات محدودی دارد، هیچ بیمارستان و کلینیکی تخصص نیافته است.

لازم به ذکر است، گروه جهادی داوطلبین علوم پزشکی یکسال است که با محوریت استان و شهر تهران، اقدام به فعالیت های جهادی پزشکی می کند.

 

کانال تلگرامی  @med_jahadii راه ارتباطی با این جهادگران حوزه علوم پزشکی است.

 

 

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=41130

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.