تاریخ ارسال : ۱۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۳۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

اربعین امام حسین(ع) مرزها سیاسی را از بین برد

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از کاشان، آیت‌الله عبدالنبی نمازی شامگاه شنبه در دیدار با مدیرکل بنیاد شهید استان اصفهان به همراه معاونان ضمن اشاره به این که در اسلام همیشه کسانی بوده‌اند که ادعای دینداری می‌کردند در حالی که ایمان نداشتند اظهار داشت: شهادت یعنی فانی فی الله شدن، وقتی شهیدی خونش پای شجره طیبه و توحید ریخته می‌شود اینجا حقیقت دین‌داری او مشخص می‌شود.

امام جمعه کاشان ابراز داشت: کسی که دنبال دنیا و مال دنیا باشد با زبان ادعای دینداری می‌کند ولی وقتی حرف عمل که پیش می‌آید می‌گوید روی ما حساب نکنید‌ لذا شهید کسی است که فدایی توحید می‌شود و ایمان حقیقی آن است که فرد در واقع خدا را باور کرده و ایمان و معرفت به خدا همه وجودش را گرفته است.

نمازی بیان کرد: چیزی که در طول تاریخ انبیاء الهی باعث  بقای توحید شده شهادت است و سمبل همه شهادت‌ها نهضت عاشوراست اگر امام حسین(ع) و فرزندانش نبودند دیگر اثری از اسلام نمی‌ماند و امام هر چه داشتند پای شجره توحید گذاشتند تا این شجره تنومند شد و اسلام ناب محمدی و شجره طیبه در پرتو خون شهدا و ایثارگری‌های شهدا و خانواده‌هایشان در دنیا سرافراز شده است.

نمازی با اشاره به این که بعد از ۱۴۰۰ سال دنیا در حال بیدار شدن است و می‌فهمند که کربلا چیست و شهدا چه کار کردند خاطرنشان کرد: هر چیزی دو علت حدوث و بقا دارد که خداوند نبوت را علت حدوث اسلام و شهادت را علت بقای اسلام قرار داده است و دین اسلام اگر بخواهد بماند راهش شهادت است.

عضو مجلس خبرگان گفت: اسرار زیادی در مسئله عاشورا جاسازی شده و عاشورا عبرت‌ها، برکات و پیام‌های زیادی دارد و تدبیر تکمیلی خداوند این است که اربعین امام حسین(ع) مرزها و موانع و سیم خاردارهای سیاسی که ایجاد کرده‌اند را از بین ببرد و  اربعین از جغرافیای اسلامی ایران عبور کرده و کسی نمی‌تواند آن را مهار کند لذا افراد زیادی از کشورهای مختلف از مرزهای ایران برای رفتن به کربلا عبور می‌کنند.

نمازی بیان داشت: ترامپ نمی‌تواند غلطی بکند و نمی‌تواند کل دنیا را کنترل کند و امام حسین(ع) با این همه مظلومیت کل دنیا را فتح خواهد کرد زیرا آینده جهان از آن شهدا و اهل ایمان است.

وی ابراز داشت: بنیاد شهید و بنیاد جانبازان نهادهایی است که تحت امر رهبری هستند که باید در مدیریت از دیگر نهادها قوی‌تر، جلوتر، دلسوزتر و فعالتر باشند و درد خانواده شهدا را درد خود بدانند و درک کنند‌.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: ضبط سیره و سلوک شهدا، دیدگاه‌هایشان و وصایایشان و رویاهای صادقانه از شهدا باید مورد توجه قرار گیرد و نیز کراماتی که از شهدا دیده شده است باید گردآوری شود.

نمازی ضمن اشاره به این که شهدا زنده هستند ولی بعضی فکر می‌کنند این شعار است در حالی که آن‌ها زنده هستند و ما را هدایت می‌کنند عنوان کرد: فلسفه این که خدا تعداد زیادی از شهدا را در بیابان‌های ایران و عراق حفظ کرده و هر روز تعدادی از آن‌ها کشف می‌شود این است وقتی در کشور مشکلات، نزاع و اختلاف پیش می‌آید، یکباره پیکر چند شهید کشف می‌شود و به ما می‌گویند حال که شما نزاع می‌کنید ما شما را هدایت می‌کنیم و با استخوان‌هایمان راه را به شما نشان می‌دهیم.

وی بیان کرد: خدا می‌توانست همه شهدا را یکجا نشان دهد ولی این شهدا حرف برای گفتن دارند وقتی کسی از دنیا می‌رود بعد از یک سال خاموش و فراموش می‌شود ولی هر وقت برای شهدا مراسم می‌گیریم غوغایی بر پا می‌شود و همه این‌ها نشانه است.

نمازی گفت: رسیدگی به مشکلات خانواده و فرزندان شهدا باید در اولویت بنیاد شهید قرار گیرد و ما باید خود را جای آن‌ها بگذاریم و ببینیم چه توقعاتی دارند و کسانی که در بنیاد شهید کار می‌کنند شبانه روز باید آماده باشند چون شغل آن‌ها یک شغل معمولی نیست و با عنایت شهدا همراه است‌.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=73315

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.