تاریخ ارسال : ۱۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۰۹:۴۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

اربعین رمز بقای عاشورا است/دوری از گسست نسل‌ها بامعرفی مکتب حسینی

حجت‌الاسلام ابوالقاسم یعقوبی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اهمیت اربعین اظهار کرد: کار استثنایی امام حسین(ع) سبب شده باوجود گذشت یک هزار و ۴۰۰ سال از واقعه کربلا اما هرسال روز اربعین شهادت این امام بزرگوار را گرامی بداریم.

حجت‌الاسلام یعقوبی بابیان اینکه اربعین یعنی برافراشتن پرچم امامت و ولایت، عنوان کرد: اربعین، تجدید پیمان با شهدا برای پیمودن راه آنان است.

وی با اشاره به کاروان میلیونی عاشقان اباعبدالله الحسین(ع) و زائرانی که در این کاروان با پای پیاده خود را برای روز اربعین به کربلا می‌رسانند، اظهار کرد: پیام این راهپیمایی عظیم، پیوند نسل جدید با عاشورا است.

امام‌جمعه بجنورد با تأکید بر اینکه نباید گسست نسل‌ها در مسئله عاشورا صورت بگیرد، تصریح کرد: شهیدان چراغ راه برای آینده ما هستند و اربعین نیز یادواره شهدا و گرامی داشتن یاد شهدا است.

حجت‌الاسلام یعقوبی بابیان اینکه اربعین یک روز نیست بلکه یک جریان مبارزه حق علیه باطل است، بر ضرورت آشنایی نسل جدید و فرزندان ایران اسلامی با دریای عمیق فرهنگ عاشورایی تأکید کرد.

وی اربعین را نماد مقاومت و نماد حضور معرفی کرد و افزود: باید پرچم مظلومیت به‌وسیله گرامی داشتن اربعین همواره برافراشته بماند تا مظلومان عالم بدانند پناهگاهی دارند و باید مبارزه حق علیه باطل را همواره سرلوحه عمل خود قرار دهند.

وی با اشاره به اینکه مکتب عاشورا کشتی نجات و امام حسین(ع) ناخدای این کشتی است، عنوان کرد: اگر ناخدای کشتی را بشناسیم، دیگر احتیاجی به کدخدا نداریم و ترس از قدرت‌های بزرگ نیز وجود نخواهد داشت.

رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی بابیان اینکه اربعین هیچ توجیهی جز عشق و ایمان ندارد، تصریح کرد: این پیاده‌روی عظیم و هیئت‌های عزاداری که خود را برای حضور در اربعین به کربلا می‌رسانند، نمایانگر مودت و دوستی به اهل‌بیت است.

حجت‌الاسلام یعقوبی با اشاره به این سخن رهبری که اربعین تجلی ایمان، عشق، عاطفه و عقل است، عنوان کرد: مشاهده اوج جمعیت در اربعین نشان‌دهنده شور و شوق و عشق و ارادتی است که انسان و شیعیان را از هزاران کیلومتر دورتر به مقصد کربلا روانه می‌کند.

وی بابیان اینکه راهپیمایی چندمیلیونی اربعین چیزی جز مودت اهل‌بیت(ع) نیست، افزود: داشتن بصیرت و آگاهی و دوری از رذیلت‌ها در رفتار و عمل را باید از عاشورا و اربعین آموخت.

وی تصریح کرد: راهپیمایی میلیونی زائران اربعین برای زیارت حرم امام حسین(ع) برای دنیا خیره‌کننده است، چراکه ملت غیور ایران به منبع امامت و ولایت وصل است و الگویی دارد به نام اباعبدالله الحسین(ع)، بنابراین تبلیغات سوء مستکبران عالم راه به‌جایی نمی‌برد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=73957

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.