تاریخ ارسال : ۰۴ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۱۷:۲۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

ارتباط سعودیها با رژیم اسرائیلی به آسیب حیثیت عربستان است

عربستان طریق خطایی رفت

رئیس مجلس شورای اسلامی در جواب به پرسش یکی دیگر از خبرنگاران در مورد ائتلاف ایران و سایر کشورها برای مبارزه با داعش در سوریه و عراق اظهار داشت: به عراق مساعدت کردیم تا در مبارزه با داعش به توفیقاتی دست یابد از این رو موفق شدند به آنان ضربه بزنند.

تصمیم آمریکا برای تضعیف کشور های منطقه به سود اسرائیل

 افزایش ۴۵برابری تولید مواد مخدر در افغانستان پس از حضور آمریکا

لاریجانی علاوه بر این اهتمام کرد: مبارزه با تروریسم در افغانستان مثل مبارزه در عراق و سوریه هست و اجلاس پاکستان نیز با هدف شکل گیری استراتژی واحد بین کشور های منطقه برگزار گردید.

ایران به جاسوسان مساعدت نمی کند

رئیس نهاد قانونگذاری در جواب به پرسش یکی دیگر از خبرنگاران در مورد حضور جاسوس هندی در ایران بر علیه پاکستان اظهار داشت: پاکستان دوست و برادر ماست، اذن نخواهیم داد کسی از کشور ما بر علیه آن استفاده نماید، البته این مبحث در رسانه ها طرح شده و مدیران کشور پاکستان توضیحات لازم را داده اند.

ارتباط سعودیها با رژیم اسرائیلی به آسیب حیثیت عربستان است

لاریجانی در جواب به پرسش یکی دیگر از خبرنگاران در مورد عادی سازی ارتباطات عربستان و اسرائیل اظهار کرد: دوست نداریم کشور های اسلامی با رژیم اسرائیلی رابطه ای دارا باشند زیرا به آسیب امت اسلامی هست، در این زمینه نیز وزیر خارجه عربستان اقرار داشته دنبال عادی سازی با رژیم اسرائیلی می باشند.

رئیس مجلس شورای اسلامی ارتباط با اسرائیل را به آسیب حیثیت عربستان دانست و اضافه کرد: آمریکایی ها به دنبال اختلاف افکنی بین کشور های اسلامی می باشند تا اموال ما را غارت و با ایجاد هراس از مراجع مالی ما استفاده نمایند.

اظهارات ناشیانه ترامپ برای جابه جایی سفارت به بیت المقدس موجب اتحاد کشور های اسلامی شد

به دنبال ایجاد درک مشترک برای مشارکت در مورد معضل تروریسم هستیم

ایجاد راه های مواصلاتی بین دو بندر چابهار و گوادر موجب استفاده بهینه از حجم های اقتصادی و تجاری ایران و پاکستان می شود

رئیس مجلس شورای اسلامی در جواب به پرسش دیگر در مورد برنامه ایران برای بندر چابهار و گوادر اظهار کرد: بنای مشارکت در همه ابعاد طرح شده و در همین راستا اگر راه های مواصلاتی نیز بین دو بندر ایجاد گردد خوب تر میتوان از حجم آن برای آبادی ایران و پاکستان استفاده گردد.

روابط جمهوری اسلامی با هند به معنایی عدم ارتباط با پاکستان نیست/روابط پاکستان و آمریکا به معنایی عدم ارتباط با ایران نیست

وی در جواب به پرسش دیگر در مورد موضوعاتی که حول بی اعتمادی به وجود آمده بین ایران و پاکستان شده هست، اظهار داشت: ما همیشه برای پاکستان بعنوان کشوری ارزشمند ارزش فراوانی قائل هستیم ضمن اینکه در راستای پارلمانی، سیاسی و اقتصادی ارتباطات نزدیک هست البته با هند نیز ارتباطات دوستانه داریم که هر کدام در جایگاه خود مطرح هست از این رو مشارکت ما با پاکستان در ابعاد متفاوت در آینده نیز تقویت خواهد گردید.

لاریجانی علاوه بر این در مورد مسأله فلسطین و کشمیر بعنوان موضوعات ارزشمند در جهان اسلام و تصورات ایجاد شده در مورد اینکه ایران و عربستان علت اختلاف در جهان اسلام شده اند، عنوان نمود: ارتباطات ما با هند به معنایی عدم ارتباط با پاکستان نیست، پاکستانی ها با آمریکا ارتباط دارند بنابراین این نیز به معنایی عدم ارتباط با ما نیست.

با عربستان خصومت نداریم

وی اضافه کرد: عربستان بعنوان کشور اسلامی لازم هست مشی اسلامی نیز در پیش گیرد و با هجوم به یمن مردم آنجا را مورد کشتن عام قرار ندهد؛ ما به عربستان خصومت نداریم و می دانیم این تحریکات از سوی آمریکایی ها در منطقه هست.

لاریجانی در جواب به پرسشی در مورد ارتباطات پاکستان و هندوستان افزود: پاکستان و هند در کنار بعضی ارتباطات، مناقشاتی هم با یکدیگر دارند که خود بنا به مصلحت لازم هست آن را حل کنند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=80426

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.