تاریخ ارسال : ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ ساعت : ۰۲:۰۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

ارتباط ویژه برخی مسئولان با سامسونگ!

مدیرعامل جدید سام الکتریک با ادغام وزارتخانه های بازرگانی و صنایع و معادن، به عنوان معاون بازرسی سازمان صنعت و معدن تهران منصوب شد و پس از چند وقت حضور در این سمت، به عنوان سرپرست صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران ارتقاء سمت پیدا کرد.

به گزارش شلمچه نیوز، این روزها که وزارت صنعت، معدن و تجارت با مشکلات زیادی روبروست و انتقادها از نعمت زاده وزیر سالخورده آن، از همه جا به گوش می رسد و حتی بحث هایی درباره استیضاحش نیز مطرح است، اخبار جالبی از ارتباط مدیران این وزارتخانه با بخش خصوصی و حضور رسمی آنها در شرکتهای خارجی که به دنبال حضور در بازار ایران هستند، شنیده می شود.
 همین حضور برخی از مدیران صنعتی دولت در بخش خصوصی، نشان می دهد زمزمه های فروپاشی صنعت ملی در آستانه رفع تحریمها که توسط برخی مسئولان و رسانه های خاص منتشر می شود، بدون پشتوانه و اغراض خاص نیست؛ صنعتی که برخی از ناظران احتمال می دهند در روزهای پس از تحریم، به علت سیاست ها و تفکرات برخی مدیران، تنها وظیفه مونتاژکاری صنایع خارجی را بر عهده بگیرد و تولید ملی کشور را در حد آبگوشت بداند.
همین چند هفته پیش بود که در اواخر تیرماه، محمدرضا سراج القوم که با تصمیم هیات مدیره شرکت دخانیات در ابتدای تیرماه سالجاری به عنوان مدیرعامل شرکت دخانیات ایران تعیین شده بود، به طور ناگهانی از کار برکنار شد و با تصمیم جدید هیات مدیره شرکت دخانیات ایران، محمدحسین برخوردار رئیس هیات مدیره شرکت سام سرویس به سمت مدیر عاملی این شرکت منصوب شد.
سهام اصلی شرکت دخانیات هم اکنون در اختیار صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد متعلق به وزارت کار و سهام عدالت است که با هماهنگی مسئولان وزارت صنعت، مدیر عامل شرکت انتخاب می شود.
اما بده بستان مسئولان اجرایی با شرکت سامسونگ به اینجا ختم نشده و طی روزهای اخیر سید علیرضا موسوی مجد یکی از این مدیران صنعتی دولت به عنوان مدیرعامل شرکت سام الکتریک در ایران معرفی شد. وی پیش از حضور در سامسونگ، سرپرست صنایع سازمان صنعت و معدن تهران بوده است ولی اکنون به عنوان دست راست حمیدرضا هاشم نیا، سهامدار عمده سامسونگ در ایران به فعالیت خواهد پرداخت.
آگهی انتصاب مدیرعامل جدید سام الکتریک
موسوی مجد با ادغام وزارتخانه های بازرگانی، صنایع و معادن با همدیگر، به عنوان معاون بازرسی سازمان صنعت و معدن تهران منصوب شد و پس از چند وقت حضور در این سمت، به عنوان سرپرست صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران ارتقاء سمت پیدا کرد.
با توجه به مسئولیت و جایگاههایی که مدیرعامل جدید شرکت سام الکترونیک (تولید کننده لوازمی مانند تلویزیون های سامسونگ در ایران) در وزارت صنعت بر عهده داشته، چگونه می تواند به راحتی از مسئولیت خود منفک و به بخش خصوصی بپیوندد؟ آیا یک کارمند رسمی و مدیر با سابقه، شرایط راحتی برای خروج از دولت و پیوستن به شرکتی چون سامسونگ را دارد؟
شاید بهتر باشد مسئولان دستگاههای نظارتی و نمایندگان کمیسیونهای تخصصی مجلس با بررسی این موضوع، شبهات وارده را برطرف و ابهاماتی که ممکن است مجوزهای دریافتی سامسونگ از مسئولان مربوطه در سالهای قبل جهت تولید محصولات در ایران یا سایر فعالیت ها ایجاد کرده باشد، بار دیگر بررسی کنند.
صبحانه

لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=257

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.