تاریخ ارسال : ۲۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۰۸:۲۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

ارزش تشخیص به موقع بدخیمی های شایع سرطان پستان/ دو روش غربالگری

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری مهر ، دکتر مرتضی صانعی طاهری، در آستانه برپایی سی وچهارمین کنگره بین المللی رادیولوژی، گفت: این کنگره جزء محدود کنگره های علمی بوده که سالانه با همکاری بیشتر از سه هزار عضو از رادیولوژیست ها، تکنیسین های رادیولوژی و مهندسان پزشکی مربوط با رادیولوژی برگزار می گردد.

وی با بیان اینکه این کنگره در دو بخش علمی و نمایشگاهی برگزار می گردد، اضافه کرد: بخش علمی و سخنرانی به مدت ۴ روز در ۶۷ نشست برگزار می شودکه هر کدام دو ساعت به طول می انجامد و همزمان در ۱۲ سالن برگزار می گردد.

دبیر علمی سی وچهارمین کنگره بین المللی رادیولوژی دنبال کرد: علاوه بر حضور اساتید معروف داخل کشور سخنرانان و صاحبنظران معروف بیگانه و ایرانیان مقیم کشورهای اروپایی و آمریکایی نیز در این کنگره شرکت می کنند و ۱۶۰ مقاله علمی در بخش رادیولوژی و ۸۰مقاله مربوط با پرتونگاران خواهیم داشت. علاوه بر این کارگاه های تخصصی برگزار خواهد شد  که در آنان شیوه های نرم افزاری و شیوه های تشخیصی جدید عرضه و مورد ارزیابی قرار می گیرد و شیوه های تشخیصی طبق نرمال گزارش نویسی مورد بحث و صحبت قرار می گیرد.

مدیرگروه رادیولوژی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی عنوان نمود: عناوین کلیدی کنگره در حوزه رادیولوژی مربوط با مریضی های گوارشی، کودکان، عضلانی اسکلتی و دستگاه ادراری هست و دو برنامه فشرده نیز درباره بازآموزی و آخرین پیشرفت ها در حوزه دستگاه گوارش و دستگاه ادراری و بدخیمی های شایع پستان خواهیم داشت.

صانعی طاهری اضافه کرد: در حالتی که بدخیمی های شایع پستان به موقع تشخیص داده گردد و غربالگری به موقع صورت گیرد میتوان خطر آن را کاهش داد و از پیشرفت مریضی جلوگیری نمود.

وی با تاکید بر اینکه نرمال سازی گزارشات رادیولوژی بسیار حائز ارزش هست، گفت: فاز و میزان درگیری مریضی بویژه در سرطان هایی مثل سرطان های تناسلی و مجاری ادراری باید عنوان گردد تا بتوان دقیق ترین معالجه را برای مریض انجام داد که همه این مورد ها در سی وچهارمین کنگره بین اللملی رادیولوژی مورد بحث و صحبت قرار می گیرد.

دبیر علمی سی وچهارمین کنگره بین المللی رادیولوژی اضافه کرد: نمایشگاهی نیز در حاشیه این کنگره برگزار خواهد گردید و به روزترین فناوری های دنیا در حوزه رادیولوژی به نمایش گذاشته می گردد البته هر چند تهیه این وسیله به دلیل هزینه ی بالا برای همه مقدور نیست اما رابطه علمی برای رادیولوژیست ها محافظت می گردد و با رویت پیشرفت ها در این حوزه ، چشم انداز بلندتری ترسیم خواهد گردید و ارتباطات علمی همکاران در این حوزه دامنه دار تر می گردد.

وی گفت: در قسمتی از این کنگره نیز رقابت علمی رزیدنت ها را داریم و دستیاران دانشگاه های متفاوت در تشخیص مریضی های متفاوت با یکدیگر رقابت می کنند علاوه بر این اساتید بورد برای دستیاران سال آخر مرور مورد ها مریضی های شایع را خواهند داشت؛ علاوه بر این مریضی های مطرح بین اساتید مورد بحث و نحوه ارزیابی مریض به سایر همکاران عرضه می گردد.

دبیر علمی سی وچهارمین کنگره بین المللی رادیولوژی افزود: پنل هایی نیز متناسب با رشته های مربوط و بالینی مثل ارتوپدی، زنان، آنکولوژی و عروق و…،

سی و چهارمین کنگره بین المللی رادیولوژی ۱۱ تا ۱۴ اردیبهشت ۹۷ (۱ تا ۴ می ۲۰۱۸) در برج میلاد تهران با حضور اساتید و مالک نظران داخلی و بیگانه برگزار می گردد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=96257

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.