تاریخ ارسال : ۱۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۱:۵۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

ارزش پول ایران در ۴ دهه موخر ۶۰۰ برابر کاهش یافته است

احمد همتی در صحبت با خبرنگار مهر، در مورد مشکلات عمده کشور در برهه کنونی و بابیان اینکه یکی از مشکلات کشور که توان نداریم آن را نفی کنیم، نزول واحد مالی هست، تبیین کرد: یکی از معیارهای بنیادی که کشورها با آن سنجیده می گردند، پول ملی هست که در این چهار دهه موخر ارزش پول ما به یک ششصدم دست یافته و لازم هست به این عدد به طور جدّی تفکر کرد تا به عمق مصیبت پی برد و دانست که چه طریقی را در حال طی کردن هستیم.

وی علاوه بر این اضافه کرد: یعنی اگر با همین جریان ادامه دهیم، کمتر از چهار دهه دیگر هر یک دلار ایالات متحده لازم هست سه میلیون تومان مبادله گردد و این ماحصل اقدامات ما در عرصه اداره کشور هست که قطعاً نیازمند بازبینی و دگرگونی دارد.

نباید آمارها را نفی کرد

.. آ

آیینه ای از اقداماتی ما در طول چهار دهه انقلاب اسلامی بوده هست، اظهار کرد: همیشه در سطح جهان برای مقایسه کشورها، به چنین معیارهایی دقت می گردد و ما توان نداریم این آمارها را نفی کنیم.

همتی دیگر مشکل کشور را عدم عمل به سیره نبوی(ص) و اشاعه بی نظمی در جامعه دانست و گفته بود: علی(ع) می فرمایند «شمارا به تقوای الهی و نظم در کارها وصیت می کنم» از انجایی که ما مدعیان پیرو علی(ع) رفتارمان به نوع ای دیگر هست لیکن در کشور ما مقوله نظم و اینکه هر چیز سر جای خودش باشد، یکی از مشکلات شمرده می گردد.

فرهنگ اولویت باشد

نماینده مردم سمنان، مهدی شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: در اظهارات رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز اشاره می گردد که هنگامی می گوییم اقتصاد، منظور برطرف مشکلات در برهه ای کوتاه هست اما در درازمدت، فرهنگ اولویت کشور شمرده می گردد.

.. وی اضافه کرد: امروز در جامعه زیاد راحت کذب می گوییم و حقایق را در مشی و گفتارمان وارونه می کنیم، با تأسف آن چیزی که در جامعه حاکم هست از سیره قرآن، ائمه(ع) و .

برای توسعه لازم هست صفت ها مومنان را دارا باشیم

برنمی آید تأسف آورتر اینکه هنگامی بعضی به کشورهای خارجی حتی غیرمسلمان که عزیمت می کنند در موقع برگشت اظهار می کنند مردم آن کشور راست گوتر می باشند که این برای کشور اسلامی ما زیاد بد هست…

دل دانشجوهای برای نظام می طپد

عضو مسکن ملت اظهار کرد: دانشجوهای ثبات کرده اند که دلشان برای نظام و کشور می طپد و نباید جدای از نظام دانسته گردند چراکه صلاح کشور و نظام اسلامی نیست لیکن امید داریم که با ادارهی که روسای دانشگاه های استان انجام می دهند، مراسم پرباری را در روز ۱۶آذر شاهد باشیم.

همتی در جواب به این سؤال که برنامه های روز پژوهش در استان سمنان را چه طور بررسی کردید، تبیین کرد: مراسم هفته پژوهش در جای جای کشور عزیز داشته گردید که در استان سمنان نیز این مراسم، توانمندی های دانشجوهای و اساتید را به نمایش گذاشت و همگان شاهد بودند که پژوهشگران جوان ما چقدر خلاقانه در مورد اختراعات و ابداعات کوشش می کنند.

روند تخصیص اعتبارات دگرگونی جدی خواهد کرد

وی اضافه کرد:ابداعات علمی درحالی که هست که پژوهشگران ما با تأسف پشتوانه چندانی نیز ندارند و بر ما مدیران هست که بتوانیم از آنان پشتیبانی کنیم تا کشور از وجود این حجم های علمی برخوردار گردد. نماینده مردم سمنان، مهدی شهر و سرخه در مجلس دهم در جواب به سؤالی با مبحث احتمال تحولات درروند اعتبارات کشور از سوی مجلس و دولت نیز، گفته بود: ما کسری های قابل دقتی در بودجه داریم که منتج به افزایش قسمت هزینه جاری می گردد یعنی تقریباً میتوان اظهار کرد از کل اعتبارات چیزی برای عمران باقی نمی مانَد.

این جریان نشان می دهد که بودجه ریزی مشکل دارد.

بودجه واضح سازی می گردد

وی دنبال کرد: اعمال این طرح تازه منوط به آن هست که همه مدیران برای اقدامات حوزه مسئولیتشان، بسته های خدماتی تشریح کنند و هزینه های خودشان را به نحو نرمال، تشریح و عرضه دهند تا بر مبنای آن، بودجه های خودشان را تحویل گیرند این اگر صحیح اجرا گردد، به کشور مساعدت می کند که کارها واضح تر گردد.

این عضو مسکن ملت اظهار کرد: یکی از مزیت های تخصیص اعتبارات برطبق کارکرد، آن هست که کارها برای دریافت اعتبارات لازم هست نخست علمی و پس از ان واضح باشد یعنی این نوع نیست که هر اداره ای در طول سال یک مبلغی را از اعتبارات برداشت کند و سال بعد همان را با ۱۰ درصد زیادتر تقاضا کند لیکن محتمل هست در شکل تازه، بودجه های سالانه یک اداره افزایش و حتی کاهش یابد.

وی اظهار کرد: ما توان نداریم به نفت متکی باشیم امروز مباحثی هست که حتی عربستان نیز خودش را از بودجه های نفتی دور می کند و در حال فروش سهام آرامکو هست و دنبال تکنولوژی های نوین می رود تا بتواند شهر نوینی را بسازد که برای آن ۵۰۰میلیارد دلار هزینه شده هست.

..


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=77812

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.