تاریخ ارسال : ۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت : ۱۲:۰۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

ارزش گذرنامه ایرانی ۳۵ درصد نسبت به قبل از روحانی کاهش یافته است

مجتبی ذوالنور عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو در خصوص سخنان اخیر مقام معظم رهبری با موضوع خباثت انگلیس تصریح کرد: خباثت انگلیس کاملا مشخص است و مقام معظم رهبری مدت هاست که تمرکز بیشتری بر خباثت انگلیسی ها دارند.

 

وی ادامه داد: امریکایی ها هر چه دارند در ظاهر است اما خباثت باطنی انگلیس به صورت آب زیرکاه نشان داده می شود از این رو خیلی از مسئولین نسبت به این موضوع غافل هستند.

 

ذوالنور با بیان اینکه لقب انگلیس همواره پیر استعمار بوده است گفت: انگلیسی ها ظاهر تندی ندارند از این جهت دقت نظر بیشتر مسئولین را در برخورد با آنها می طلبد.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مقام معظم رهبری همواره تلاش می کند تا مسئولین را متوجه این موضوع کند تصریح کرد: متاسفانه دیپلماسی ما در این دوره دیپلماسی منفعلی بوده است این در حالی است که رئیس جمهور از ابتدا بحث تنش زدایی را مطرح کرد اما در عرصه روابط سیاسی و روابط دیپلماتیک عرصه جنگ است.

 

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری بارها فرموده اند دیپلماسی و مذاکره یک نوع جنگ است اما نه جنگی که تجهیزات آن توپ و تانک و آرپی جی باشد بلکه جنگی است که طرفین پای میز مذاکره صبحانه و ناهار و شام می خورند و با شب بخیر و صبح بخیر تداوم می یابد.

 

ذوالنور افزود: از این جهت معظم‌له همیشه تاکید می کنند فریب لبخند و وعده های ظاهری را نخورید این در حالی است که رئیس جمهور کشورمان زمانی که تصدی امور را به دست گرفتن قول داد ارزش گذرنامه ایران را بالا ببرد این در حالی است که ارزش گذرنامه ایرانی ۳۵ درصد از زمان به قدرت رسیدن وی کاهش ارزش داشته است و حتی سفیر جمهوری اسلامی در سازمان ملل نیز ۱۱ ماه توسط امریکا به این سازمان راه داده نشد.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما امروز شاهد موضع گیری کشورهای بی ارزش در قبال جمهوری اسلامی هستیم تصریح کرد: در جنگ نرم موضع آفندی داشتن برگ برنده است و اگر از منظر دفاع و پدافند وارد شویم اراده دشمن بر ما حاکم خواهد شد از این رو ما باید در دیپلماسی موضع هجومی نسبت به منافع خود داشته باشیم و دشمن باید صلابت را در مسئولین نظام جمهوری اسلامی احساس کند.

 

وی خاطر نشان کرد: مسئولین ما باید فریب لحن نرم دشمن را نخورند به این معنی که روی مواضع خود محکم بایستند اما متاسفانه برخی جاها به وعده ها دشمن اعتماد بیجا کردیم و از منافع خود بدون گرفتن ما به ازا عقب نشینی کردیم.

 

ذوالنور در پایان با اشاره به اینکه عقب نشینی در قبال دشمن مقدمه برداشتن گام های بلند رو به عقب است گفت: با توجه به شعار دولت متاسفانه دولت یازدهم قاطعیت لازم را در برابر طرف ها به خرج نداد و ما امروز شاهد این پیش روی های گسترده دشمن نسبت به منافع خود هستیم که نمونه آن تمدید قانون ISA و تمدید تحریم هاست. 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=37305

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.