تاریخ ارسال : ۰۱ دی ۱۳۹۴ ساعت : ۰۲:۱۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

ارسال پستی گواهی های صادرهاز پزشکی قانونی به مراجع انتظامی و قضایی

در راستای اجرای طرح دولت الکترونیک و بمنظور کاهش غیر ضروری مراجعین ، جلوگیری از جعل گواهی ها و رضایتمندی مراجعین گواهی های صادره درشش مرکز پزشکی قانونی استان از طریق پست به مراجع قضایی و انتظامی ارسال می شود.

به گزارش روابط عمومی پزشکی قانونی مازندران ، دکتر علی عباسی با بیان اینکه اجرای دولت الکترونیک در کشور موجب افزایش رضایتمندی مردم شده است افزود :اداره کل پزشکی قانونی استان هم در این راستا جهت جلوگیری از جعل گواهی و دستبرد در محتوای آنها توسط برخی افراد سودجو ، جلوگیری از ازدحام مراجعه کنندگان بعد از انجام معاینه در محیط اداره ، کاهش سفر های درون شهری به قصد دریافت پاسخ معاینات را از مهمترین اهداف این طرح برشمرد.

IMG_6698

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران با اعلام اینکه گواهی های صادره در پزشکی قانونی بار حقوقی داشته و در اکثر موارد مبنای صدور آراء قضایی هستند افزود: گاهی اوقات مراجعه کننده به دلایلی از ارائه نتیجه معاینه خود به مرجع قضایی یا انتظامی امتناع می کند که این امر باعث اطاله دادرسی شده و موجب صرف وقت و مکاتبه مجدد برای حصول پاسخ می شود. در صورتی که اگر گواهی مذکور به طریق پستی ارسال شود، چنین مشکلی بوجود نخواهد آمد و می توان ضریب امنیتی ارسال گواهی ها را افزایش داد.

عباسی تصریح کرد: در حال حاضرپاسخ نامه های دریافت شده از مراجع قضایی و کلانتری های سطح شهرهای ساری ، بابل ، آمل ،بابلسر ،چالوس ،تنکابن از طریق پست ارسال می شود که مقرر شده این فرآیند در سایر مراکز هم اجرا یی شود.

مدیر کل پزشکی قانونی استانخاطر نشان کرد: علیرغم ارسال پاسخ مکاتبه مقامات قضایی از طریق سیستم الکترونیکی(cms) در صورتی که نیاز به اصل مدارک مذکور در محاکم و شعبات دادگاه باشد، این ارسال نیز از طریق پست انجام خواهد گرفت.

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=7791

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.