تاریخ ارسال : ۰۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۱:۲۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

از آمار مبتلایان به سرطان در ایران تا استان هایی که رکوددار فوت و میر نوزادان هستند

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛  به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار حوزه بهداشت و معالجه در هفته گذشته  با رویداد‌های مکرری رو به رو بود که در این بسته خبری به قسمتی از آن‌ها می‌پردازیم.

شکست سرطان خون با دوای ایرانی

باخت سرطان خون با دوای ایرانی نیما سپهری مدیر شرکت دارویی تولید کننده ۲ دوای ضد سرطان ایرانی بیان کرد: از اوائل سال تولید داروهای ضد سرطان را شروع کرده ایم.

۵ ۲ ۸

کدام دفترچه‌های بیمه تندرستی در جایگاه ها معالجهی خصوصی پذیرش نمی‌شوند؟

کدام دفترچه‌های بیمه تندرستی در جایگاه ها معالجهی خصوصی پذیرش نمی‌شوند؟ ایرج‌ حریرچی‌ سخنگو و قائم‌ مقام وزارت بهداشت‌اظهار کرد: طبق مصوبه‌ مجلس شورای اسلامی‌ اشخاصی که تحت پوشش بیمه‌ رایگان‌ سلامت‌ ایرانیان‌ قرار دارند‌ برای صرفه‌جویی‌ در منابع‌ حوزه‌ تندرستی کشور فقط‌ می‌توانند‌ خدمات را از مراکز‌ و بیمارستان‌های دولتی‌ بر حسب‌ تعرفه‌ ابلاغ شده‌ به وسیله‌ وزارت بهداشت بگیرند.

کدام استان در فوت و میر نوزادان رکورد دار است؟

کدام استان در فوت و میر نوزادان رکورد دار است؟ محمد حیدرزاده ریاست اداره تندرستی نوزادان وزارت بهداشت و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم دکتری تبریزدرباره میزان فوت و میر نوزادان در کشور، بیان کرد: میزان فوت و میر نوزادان در کشور در سال ۲۰۱۶ میلادی حدود ۹ و نیم در هر هزار تولد زنده بود، اما در آمار جهانی در راستای فوت و میر نوزادان نارس نداریم به طور کلی از هر سه تا چهار نوزادی که با وزن زیر هزار و ۵۰۰ داغ و سن زیر ۳۲ هفته به دنیا می‌آیند  یک نوزاد جان خود را از دست می‌دهد. در دستاورد میزان فوت و میر در نوزادان با وزن پایین به طور چشمگیری افزایش پیدا می‌کند.

وی گفته بود: سطح دانش و سواد تندرستی خانواده‌ها بویژه مادران نقش تاثیرگذاری در کم شدن فوت و میر نوزادان دارد به طوری که مادری که سطح سواد تندرستی بالایی داشته، در یک خانواده امن پرورش پیدا کرده و تغذیه شایسته برخوردار باشد احتمال تولد نوزاد نارس در چنین شخصی کم شدن پیدا می‌کند. در دستاورد مادران بین سنین ۱۸ تا ۳۰ سالگی ضروری هست سطح سواد تندرستیی بالایی برخوردار باشند که با مسرت در زیادتر منطقه های کشور سطح سواد تندرستیی مادران بالا هست، اما سطح سواد تندرستی در بعضی از منطقه های کشور مثل سیستان و بلوچستان، جنوب خوزستان و شرق کردستان و کرمانشاه پایین و به تبع میزان فوت و میر نوزادان در این منطقه های بالا هست.

 لزوم پیشگیری از انتشار یافتن تصویر ها دلخراش زلزله کرمانشاه از رسانه‌ها

 لزوم پیشگیری از انتشار یافتن تصویر ها دلخراش زلزله کرمانشاه از رسانه‌ها حاجبی معاون تندرستی وروان وزارت بهداشت بیان کرد: وزارت بهداشت به سبب اینکه مخاطبان رسانه‌ها از گروه‌های متفاوت سنی جامعه می باشند و محتمل هست بیماری‌های متفاوتی برخوردار باشند، سفارش می‌کند تا حد محتمل از ارائه تصویر ها دلخراش مرتبط به زلزله که موجب اذیت کردن روح و روان مردم می‌شود بصورت جدی اجتناب گردد.

   وی دنبال کرد: دیدن تصویر ها دلخراش موجب لطمه به روح وروان بیننده می‌شود و وزارت بهداشت برنامه کشوری را در راستای کم شدن مشکلات روحی و روانی در کشور دارد و این خدمات را در وقت بروز اتفاقات در بین لطمه دیدگان احداث می‌کند.

وجود ۳۵۰ هزار مریض دچار به سرطان در کشور

وجود ۳۵۰ هزار مریض دچار به سرطان در کشور سید محمد هادی ایازی اظهار‌ کرد: سرطان در کشور ما در بعضی از منطقه های عامل دوم و در بعضی از استان‌ها عامل سوم فوت و میر هست و یکی از بیماری‌هایی بوده که هزینه‌های بسیاری را در نظام تندرستی کشور تحمیل می‌کند.

وی‌افزود: حدود ۳۵۰ هزار مریض دچار به سرطان در کشور داریم که سالانه ۱۰۰ هزار مریض به این تعداد افزوده می‌شود و زیاد ارزشمند هست که از ظرفیت‌های از جانب مردم برای کم شدن هزینه‌ها بکارگیری کنیم.

تحقیقات گوارش و کبد ایران در منطقه اول است

تحقیقات گوارش و کبد ایران در منطقه اول هست رضا ملک‌زاده معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشتگفت: عرصه تحقیقات در۴۰  سال سابق نشان می‌دهد در رشته‌های علوم شاهد تعدد مقالات علمی بوده‌ایم که البته ضروری هست کیفیت مقالات را هم افزایش دهیم.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت بیان کرد: سرمایه‌گذاری بر روی تحقیقات بیماری‌های گوارش و کبد از ضرورت‌‌هاست، چون اکثر از ۵۰ درصد سرطان‌های ایران به گوارش و کبد برمی‌گردد که با مسرت علی رغم موسسه NIMAD که ۱۶۰ طرح بزرگ را هدایت کرده هست و پشتیبانی از بودجه‌های پژوهشی را عهده دار هست می‌توانیم امور بزرگ‌تری را در عرصه تندرستی انجام دهیم.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت بیان کرد: با مسرت طی ۲۵ سال سابق توسعه چشم‌گیری در بقای مادران، کم شدن مرگ‌ و میر نوزادان، کم شدن فوت زودرس کمتر از ۷۰ سال که در خانم ها از ۶۵ به ۷۳ سال و در مردان از ۷۰ به ۷۸ سال دست یافته و سایر مورد ها داشته‌ایم که امید داریم شاهد ارتقای زیادتر تندرستی در کشور باشیم.

شهرنشینان و روستایی‌ها به کدام بیماری‌های چشمی دچار می‌شوند؟

رئیس برنامه پیشگیری از نابینایی وزارت بهداشت

 

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=76022

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.