تاریخ ارسال : ۳۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۲۲:۵۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

از استقبال بی‌نظیر سمن‌ها تا کمک مادران و فرزندان شهدا/ گنبدی‌ها بار دیگر گل کاشتند

 گنبدی‌ها بار دیگر گل کاشتند با دعوت انجمن دوستداران کتاب گنبدکاووس مردم این شهرستان به استقبال طرح کمک به دانش آموزان زلزله‌زده شتافتند.

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از گنبدکاووس، در روزهای گذشته ایران اسلامی روزهای تلخ و دردناکی را پشت سر گذاشت و همه ایرانیان فارغ از رنگ، نژاد، دین و مذهب یکپارچه دل‌هایشان را روانه غرب کشور و سرزمین پرافتخار و مقاوم کرمانشاه کردند و در اندوه از دست دادن قریب به ۵۰۰ هموطن عزیز اشک ریختند و شانه‌هایشان لرزید.
اما در کنار همه این دردها و محنت‌هایی که بی‌شک از خاطر هیچ‌کدام از ایرانیان نخواهد رفت، موج بزرگی از انسان دوستی، عاطفه و عشق به هم‌نوع در میان ملت به هم تنیده و همیشه متحد ایران اسلامی شکل گرفت که بار دیگر همه جهانیان را در شکوه و عظمت این موج بزرگ انگشت بر دهان گذاشت.
از سویی همه دستگاه‌های دولتی و البته به صورت ویژه نیروهای مسلح و بسیج مستضعفین با تمام قوا وارد میدان شدند و از سویی دیگر نیز اقشار و گروه‌های مختلف مردم با احساس تکلیف و وظیفه برای ادای دین خود به هم‌وطنان کرمانشاهی‌شان به میزان توان و امکانات خود به صحنه آمدند.
رهبر معظم انقلاب نیز در همان روزهای نخست با صدور پیامی سرشار از همدردی و احساس همدلی با مردم غیور کرمانشاه از همه ملت شریف ایران خواستند، هرکس به هر میزانی که در توان دارد به میدان کمک بیاید و همین موضوع باعث شد تا از پیرمرد و پیرزن گرفته تا کودک و نوجوان به میزان توان خود در عرصه‌های مختلف وارد صحنه کمک شوند.
از این رو انجمن دوستداران کتاب مهر گنبدکاووس با صدور اطلاعیه‌ای از همه مردم فرهنگ دوست گنبدکاووس خواست تا به پویشی بپیوندند که قصد دارد برای کودکان دانش آموز استان کرمانشاه که در حادثه تلخ زلزله دچار آسیب‌های مختلف شده‌اند بسته‌های لوازم‌التحریر تهیه کنند.
پس از صدور این اطلاعیه که هزینه تهیه هر بسته لوازم‌التحریر اولیه برای دانش آموزان زلزله‌زده را ۲۰ هزار تومان اعلام کرده بود بلافاصله حجم
کثیری از افراد و گروه‌های گنبدی به این پویش پیوستند و صحنه‌های بسیار زیبا و جالبی را پدید آوردند.
در گام نخست خیر به نام گنبدی آنه محمد آق‌پور که اهدای زمین برای ساخت بیمارستان، ساخت چند مدرسه و خانه بهداشت را در پرونده نیکوکاری خود داشت وارد عرصه شد و با پرداخت هزینه ۱۰ بسته چراغ اول را پرفروغ روشن کرد تا گام اول گامی بلند و محکم برداشته شود.
پس از وی بود که افراد مختلف با پرداخت هزینه بسته‌های متعدد این مسیر را ادامه دادند و گروه‌های و سمن‌های مردمی نیز وارد عرصه شده و به طور مثال موسسه مهرآفرینان جوان با پرداخت هزینه ۵ بسته و بنیاد فرهنگی طهورا نیز در این پویش مردمی نقش ایفا کرد.
تحریریه سایت‌ها و نشریات مکتوب، هیئت‌های ورزشی، نخبگان و دانشگاهیان شهرستان گنبدکاووس نیز گروه دیگری یودند که سعی کردند با حضور در این پویش به نوعی نقش خود را در این عرصه ایفا کنند.
اما نکته جالب توجه اینجا بود که مادران، همسران و فرزندان سرداران شهید گنبدکاووس نیز با اطلاع از صدور این فراخوان به سرعت به این پویش مردمی پیوستند و با پرداخت هزینه بسته‌های متعدد لوازم‌التحریر با کودکان زلزله کرمانشاهی ابراز همدردی کردند.
از میان این افراد و خانواده‌های محترم شهید می‌توان به خانواده شهید سرلشگر هوشنگ اسدالله‌پور، خانواده سردار شهید صمد اسودی، خانواده سردار شهید علیرضا کوهستانی، خانواده شهید شهامت عیسی بیگی، شهید طیبه صداقت اولین بانوی شهیده گلستان، شهید عوض شفاهی و مادر شهیدان شیبک اشاره کرد که همسر، فرزندان و والدین این شهدا هر کدام به سهم خود در این پویش مردمی شرکت کردند.
برخی از خانواده‌ها نیز به نیت اموات و مرحومان خانواده خود در این پویش شرکت کردند که در این میان نیز مادر کودک معلولی دیده می‌شد که فرزندش به علت معلولیت شدید و بیماری‌های ناشی از آن به دیار باقی شتافته بود و این مادر به نیت شادی روح او و کاستن آلام فرزندان زلزله‌زده در غرب کشور خود را در زمره اعضای شرکت کننده در پویش قرار داده است.
به هر تقدیر این حرکت و پویش مردمی علاوه بر آنکه توانسته در مسیر کمک به هموطنان زلزله‌زده کرمانشاه به سهم خود نقشی ایفا کند، بار دیگر موجی از انسان‌دوستی، توجه به ارزش‌ها و معنویات را در جامعه زنده کرده و به نوعی دل مادران و خانواده‌های معظم و معزز شهدا را نیز شاد کرده است.

لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=75581

برچسب ها:
, ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.