تاریخ ارسال : ۲۱ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۰۸:۴۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

از افسردگی سیاسی یک جناح تا خوانش تاریخی چپ ها از هاشمی رفسنجانی

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از حوزه احزاب خبرگزاری فارس، زمستان سال ۹۶ حوادث مختلفی کشور را تحت تاثیر قرار داد و سالگرد اتفاقات با اهمیت نیز یکی بعد از دیگری از راه می‌رسید؛ از «عهد دی» سال ۸۸ تا نخستین سالمرگ «هاشمی‌رفسنجانی» و چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی که با عنوان «ریشه‌های یک انقلاب» مورد مداقه جای گرفت. 

بازخوانی این اتفاقات در گروه احزاب خبرگزاری فارس با هدف جلوگیری از خطر تحریف تاریخ انقلاب شروع گردید و از پسِ این خوانش سیاسی و تاریخی سه‌ ویژه‌پرونده در باب این مباحث تولید و تدوین گردید که در ادامه نگاهی گذار به آنان و مهمترین خبر ها سیاسی در فصل زمستان خواهیم داشت: 

ویژه‌نامه عهد دی 

پرونده مخصوص «عهد دی»/ رجبی دوانی در گفت‌و‌گوی تفصیلی با فارس: آرزوی امیرالمؤمنین(ع) تحقق حماسه‌ای مثل «9 دی» بود

 

 کارشناس تاریخ اسلام با بیان اینکه جریان دورویی به خاطر نابود شدن امید اکتساب «قدرت» و «منفعت» فتنه‌انگیزی می‌کند، اظهار کرد: آرزوی امیرالمؤمنین(ع) تحقق حماسه‌ای مثل «9 دی» بود که از مردم بی‌بصیرت ساخته نبود.

پرونده مخصوص «عهد دی»/ سروری در گفت‌و‌گوی تفصیلی با فارس: ۹دی زمینه‌های بصیرت ملی را به وجود آورد/ فتنه ۸۸ توسط یک عده و با خط فکری آقای خاتمی صورت گرفته بود

 

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی بابیان اینکه ۹دی زمینه‌های بصیرت ملی را به وجود آورد، اظهار کرد: مردم در حماسه ۹دی نشان دادند که ملت ما فراتر از احزاب عمل می‌کنند به همین دلیل ۹دی روز همبستگی ملی هست و مربوط به جناح خاصی نیست.

پرونده مخصوص «عهد‌ دی‌»/ گزارش فارس از مهم‌ترین بیانات رهبر معظم انقلاب در مورد حماسه ۹دی: حماسه «9دی» را نسل سوم انقلاب راه انداختند/ بعضی می‌خواهند «نهم‌دى» را به فراموشى بسپارند

رهبر معظم انقلاب فرمودند: نهم دى را همین جوان‌ها و نسل سوّم انقلاب به راه انداختند؛ آن سیلى محکم را به‌صورت کسانى نواختند که سعى‌شان این بود که مسیر حرکت اسلامى را با ایجاد فتنه منحرف بکنند.

پرونده مخصوص «عهد دی»/ سعدالله زارعی در گفت‌و‌گوی تفصیلی با فارس: نتیجه فتنه ۸۸ پیدایش داعش بود/ از لحاظ فرهنگی در یک بحران قرار داریم

 

یک کارشناس مسائل بین‌الملل با بیان اینکه نتیجه فتنه سال ۸۸ پیدایش داعش بود، اظهار کرد: اگر منطقه مقاومت با لرزه ۸۸ رو به رو نمی‌شد، محال بود بتوان در این جغرافیا فتنه بزرگی چون داعش رقم زد.

پرونده مخصوص «عهد‌ دی‌»/ به چه سبب سران فتنه در حصر می باشند؟

دلیل کلیدی حصر این اشخاص، به دسیسه جدید آمریکایی‌ها، صهیونیست‌ها و دولت‌های مرتجع منطقه، با بازیگری سران فتنه برمی‌گردد.

پرونده مخصوص عهد دی/ روح‌الامینی: یکی از افرادی که باید بر علیه سران فتنه شکایت می‌کرد من بودم

پدر یکی از کشته‌شدگان فتنه ۸۸ تاکید کرد: سران فتنه هنوز هم دست‌بردار نیستند و یک معذرت خواهی آسان هم نمی‌کنند، اکنون من بیایم بر علیه نظامی که برای آن زحمت کشیده‌ایم و صدها هزار شهید و جانباز داده، سخن بزنم و به صف مقابل، صف یزید و آمریکا بپیوندم؟

پرونده مخصوص «عهد دی»/ روستاآزاد: «9دی» یک حرکت الهی، خودجوش و معجزه‌آسا بود

عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با بیان اینکه فتنه برای جلوگیری از پیشرفت علمی در ایران بود، اظهار کرد: دانشگاه‌های ما به طور ساکت و بی‌سر و صدا در زمین غرب بازی می‌کنند.

پرونده مخصوص عهد دی/ حسن عباسی در گفت‌و‌گوی تفصیلی با فارس: اصلاح‌طلبان در سال ۸۸ دچار افسردگی سیاسی گردیدند/ برطرف حصر باید توأم با محاکمه باشد/ برخی در میدان سیاسی مثل کرگدن با تک‌شاخ حمله می‌کنند

 

ریاست اندیشکده یقین با بیان اینکه برطرف حصر باید توأم با محاکمه باشد اظهار کرد: اگر برطرف حصر بدون محاکمه باشد، فحش به جناح مقابل هست چراکه آن‌ها عامل به قتل رسیدن و صدها میلیارد دلاری که به‌نظام خسارت وارد گردیده می باشند.

پرونده مخصوص عهد دی/ زاکانی در گفت‌وگوی تفصیلی با فارس: تکذیب استدلال زنده یاد هاشمی برای تقلب از سوی ری‌شهری

 

دبیرکل پیشین جمعیت رهپویان می‌گوید: آقای هاشمی استدلال خود برای تقلب در انتخابات را به آقای ری‌شهری منتسب کرد اما وقتی وزارت اطلاعات آن‌ها را رودررو کرد و این مبحث مطرح گردید، آقای ری‌شهری استدلال زنده یاد هاشمی را تکذیب نمود.

قانون جدید احزاب؛ حرکت به سمت نظام حزبی یا تنگنا/قانونی که بر ریل «احزاب فراگیر» حرکت نمی‌کند

بعد از مجال قانونی وزارت کشور به احزاب برای تطبیق زیادتر با قانون جدید، بعضی از احزاب با آن مخالفت، برخی‌ها ضمن محافظت قانون جدید بر اصلاح آن اهتمام و بعضی از احزاب نیز در زمینه قانون جدید کنگره و مجمع عمومی خود را برگزار کردند.

قانون جدید احزاب که در تاریخ ۸ آبان‌ماه سال گذشته (۹۵) از سوی مجمع تشخیص مصلحت نظام تأیید و در تاریخ ۲۲ آبان‌ماه آن سال جهت اجرا ابلاغ‌شده، به تصحیح قانون احزاب و تشکل‌های سیاسی سال ۱۳۶۰ پرداخته و ماده‌واحده‌هایی برای تأسیس حزب و چگونگی فعالیت آن‌ها را ذکر کرده هست.

حذف سندیکاها از قانون جدید احزاب یکی دیگر از تحولات قانون جدید احزاب شمرده می‌شود ما انجمن‌های صنفی با این تعاریف بی برنامه می‌مانند و معلوم نیست که در چه دسته و گروهی می‌توانند مفهوم یابند.

حزب‌گردانی از درون حصر!/مأموریت کروبی به حضرتی/تشکیل شوراى اجرائى حزب اعتماد ملى

تفضیل میزگرد قانون جدید احزاب؛ مزیت‌ها و معایب

شاکری: عدالت در قانون جدید احزاب نادیده گرفته شده هست/ کمالی: همه احزاب در مورد ایرادات قانون جدید احزاب متفق‌القول می باشند/ انتقاد میرزائی‌نیکو از عدم رأی‌ نمایندگان احزاب در کمیسیون ماده ۱۰

میزگرد قانون جدید احزاب؛ مزیت‌ها و معایب با حضور نمایندگان و فعالین حزبی با رویکرد ارزیابی قانون جدید احزاب در خبرگزاری فارس مدیرسابق مؤسسه پژوهش ها و پژوهش‌های سیاسی اظهار کرد: امام(ره) در شرایطی که انحلال امپراتوری نیرومند شوروی غیرقابل‌تصور بود، به گورباچف نامه‌ای درج کرد که با ایستارهای متعارف و شناخته‌شده دیپلماتیک منطبق نبود زیرا پیام کلیدی امام (ره) نه سیاسی لکن معنوی بود.

شهبازی در گفت‌وگوی تفضیل با فارس: نامه امام به گورباچف با ایستارهای متعارف دیپلماتیک منطبق نبود

در جریان اغتشاشات دی‌ماه مردم نشان دادند که بیدی نخواهند بود که با هربادی بلرزند و باتجربه‌ای که از فتنه‌های گذشته داشتند در روزهای نخستین راه خود را از اغتشاشگران جدا کردند و جریان های سیاسی نیز در حرکتی هماهنگ کارهای اغتشاشگران را محکوم نمودند.

اغتشاشات دی‌ماه

 

طرح شکست‌خورده اسکات‌ مادل و ریلی که رسانه‌های بیگانه بر روی آن سوت می‌زنند

یکی از خبرنگاران فارس با حضور در جمع آشوبگرانی که دنبال به انحراف کشیدن مطالبه کلیدی مردم می باشند، گزارشی متمایز از پشت‌پرده این آشوب‌ها تهیه کرد.

گزارش متمایز خبرنگار فارس از میان آشوبگران تهران

بعد از این آشوب‌ها احزاب و تشکل‌ها از جبهه مردمی، جمله مجمع روحانوین مبارز، مردم‌سالاری، حزب موتلفه و .

.. معاون بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری و عضو مجلس خبرگان رهبری ضمن تعریف کارکرد و سازوکار هیأت اندیشه‌ورز خبرگان رهبری اظهار کرد: هیأت اندیشه‌ورز خبرگان لزوم دهه پنج م انقلاب اسلامی هست.

حجت‌الاسلام‌ قمی در گفت‌و‌گوی تفصیلی با فارس: هیأت اندیشه‌ورز خبرگان لزوم دهه پنجم انقلاب هست

اعضای جدید هیئت‌مدیره بنیاد امید ایرانیان برای یک دوره ۲ ساله بارأی اعضای شورای عالی انتخاب گردیدند.

انتخاب ۷ عضو هیئت مدیره بنیاد محمدرضا عارف + نام های

حجت‌الاسلام علی‌اکبری در تاریخ ۱۶ دی ماه ۱۳۹۶ با صادر کردن حکمی توسط رهبر معظم انقلاب به ریاست شورای سیاست گذاری امامن جمعه منصوب و جایگزین حجت‌الاسلام سیدرضا تقوی گردید.

ریاست جدید شورای سیاست‌گذاری امامان جمعه کیست + زندگینامه

 حجت‌الاسلام حاج علی‌اکبری ضمن آشنایی با زبان عربی و انگلیسی در محضر اساتیدی مثل رهبر معظم انقلاب، آیت‌الله بهجت و آیت‌الله جوادی آملی بهره ‏برده و بیشتر از دو دهه دغدغه و مشغولیت وی کار با جوانان و نوجوانان بوده هست. 

 برگزار گردید و دو کارشناس بر اشغال فضای سایبری توسط دشمنان ایران تاکید و تصریح نمودند که می‌خواهند دلیل مشکلات کشور را فعالیت‌های منطقه‌‌ای ایران معرفی کنند.

تفضیل نشست تخصصی ارزیابی «از اعتراض تا اغتشاش»/ تقی‌پور: فضای سایبری ایران توسط دشمن اشغال‌شده هست/جوانی: می‌خواهند دلیل مشکلات کشور را فعالیت‌های منطقه‌‌ای ایران معرفی کنند

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، نشست تخصصی ارزیابی «از اعتراض تا اغتشاش» با حضور «رضا تقی‌پور وزیر پیشین ارتباطات و عضو شورای عالی فضای مجازی» و «یدالله جوانی کارشناس مسائل سیاسی» در خبرگزاری فارس 

عباس سلیمی‌نمین/ فیلم گفتگوها خبرگان سال ۶۸ و اعتراف تلخ

سخنگوی مجمع روحانیون مبارز با بیان اینکه طرح پارلمان اصلاحات باید در نشست ها تخصصی مورد ارزیابی قرار گیرد، بر لزوم گفت‌و‌گو بین احزاب اصلاح‌طلب نیز تاکید کرد.

انصاری در گفت‌وگو با فارس: طرح پارلمان اصلاحات باید در نشست ها تخصصی مورد ارزیابی قرار گیرد/احزاب اصلاح‌طلب باید با هم «گفت‌و‌گو» کنند

تشکیل هیأت تٲسیس کننده استان‌ها به‌منظور برپایی مجمع شهرستانی و استانی و علاوه بر این سازوکار برپایی مجمع ملی در اوائل سال ۹۷ در دستور کار شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب جای گرفت.

مخصوص فارس/ هیأت تٲسیس کننده ۱۰ نفره جبهه مردمی در استان‌های متفاوت تشکیل گردید/ مجمع ملی جبهه مردمی اوایل سال ۹۷ برگزار می‌شود

محمد هاشمی بابیان اینکه برادرش آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در همه دوره‌ها من جمله دوره دوم خرداد مظلوم واقع شده بود، اظهار کرد: آقای هاشمی برای بقای نظام خیلی کوشش و مقابل تهمت‌ها و افتراها حوصله می‌کرد.

پرونده مخصوص «مبارز کهنسال»

پرونده مخصوص «مبارز کهنسال» 1/ محمد هاشمی در گفت‌‌و‌گوی تفصیلی با فارس: هاشمی‌ در دوره دوم خرداد مظلوم واقع گردید/ حتی روح برادرم از قتل‌های زنجیره‌ای با خبر نبود

وقتی جهانگیری در مورد برجام اظهار کرد که اگر آمریکایی‌ها از این قرارداد بیرون بروند، خودشان آسیب می‌کنند مراسم زنده یاد هاشمی با تکبیرهای حضار به میتینگ پشتیبانی از برجام تبدیل گردد.

حاشیه‌های فارس از کنگره تکریم آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی: وقتی مراسم زنده یاد هاشمی میتینگ پشتیبانی از برجام۷ می‌شود

مشاور ریاست فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه افراطیون جریان اصلاحات به هاشمی بد کردند اظهار کرد: جریان اصلاحات وقتی به تعقل رسید، از هاشمی مشورت گرفت و از وی استفاده نمود.

پرونده مخصوص «مبارز کهنسال»2/ غلامعلی رجایی در گفت‌‌و‌گوی تفصیلی با فارس:

هاشمی جایگزینی ندارد/ اصلاح‌طلبان عوض گردیدند نه هاشمی

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه بدترین، سخت‌ترین و خشن‌ترین حمله های را به هاشمی، اصلاح‌طلبان هنجارشکن انجام دادند اظهار کرد: اصلاح‌طلبان آن‌چنان نارنجک روی سرش تهی کردند تا هاشمی را پودر کردند.

پرونده مخصوص «مبارز کهنسال»3/باهنر در گفت‌وگوی تفصیلی با فارس:

اصلاح‌طلبان هاشمی را «پودر» کردند

ریاست شورای مرکزی حزب کارگزاران اظهار کرد: دوران دولت آیت‌الله هاشمی درخشان‌ترین دوره اقتصادی در جمهوری اسلامی و یکی از راهبردهای وی در عدالت اجتماعی، توزیع «ثروت» به جای توزیع «فقر» بود.

پرونده مخصوص «مبارز کهنسال»4/ محسن هاشمی در گفت‌و‌گوی تفصیلی با فارس:

علت مرگ پدرم ایست قلبی بود/ دولت هاشمی درخشان‌ترین دوره اقتصادی بود/ پدرم در گفتگوها هسته‌ای به روحانی مشورت می‌داد

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه شالوده اقتصادی کشور متأثر از سیاست اقتصادی دولت سازندگی هست، اظهار کرد: سیاست اقتصادی تکنوکرات‌ها در دولت روحانی هم، جریان دارد.

پرونده مخصوص «مبارز کهنسال»5/ مصباحی‌مقدم در گفت‌‌و‌گوی تفصیلی با فارس:

هاشمی اظهار کرد کارگزارانی‌ها در دولت اصلاحات به من نارو زدند/ برخی‌ امروز جانماز آب نکشند و دهه ۷۰ را دیگربار مرور کنند

وزیر اطلاعات دولت اصلاحات با بیان اینکه اصلاح‌طلبان در سم‌پاشی بر علیه ریاست دولت سازندگی هیچ دریغی نکردند، اظهار کرد:‌ هاشمی «اعتدال» را در مقابل رادیکالیسم دوم خرداد و تندروی اصلاح‌طلبان مطرح نمود.

پرونده مخصوص «مبارز کهنسال»6/ آیت‌الله دری نجف‌آبادی در گفت‌وگوی تفصیلی با فارس:

هاشمی «اعتدال» را در مقابل تندروی اصلاح‌طلبان مطرح نمود/ در واقعه ی قتل‌های زنجیره‌ای وزیر اطلاعات را هم دور زدند

وکیل زنده یاد هاشمی رفسنجانی با رد وجود وصیتنامه‌ جدید ریاست فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: تنها وصیت‌نامه‌ وی همان هست که سال ۱۳۷۹ نوشته شده هست.

پرونده مخصوص «مبارز کهنسال» 7/ توکلی‌بینا در گفت‌وگوی تفصیلی با فارس:

هاشمی از استفاده اسلحه‌ها برای ترور «منصور» خبر داشت/هیچ وصیت‌نامه تازه ای از زنده یاد هاشمی در کار نیست

رفیقدوست می‌گوید: اگر آقای هاشمی لیبرال مسلک بود از دهه ۶۰ اینچنین بود و فرقی نکرد، سال ۸۸ دعوای من با آقای هاشمی این بود که موضع‌گیری شما باید بر علیه فتنه باشد نه اصلاح طلبان.

پرونده مخصوص «مبارز کهنسال»8/ رفیقدوست در گفت‌‌و‌گوی تفصیلی با فارس:

لیبرال مسلکی هاشمی در سال ۸۸ تکرار مشی او در سال ۶۰ بود/ برخلاف روحانی، هاشمی سیاستمدار اقتصاددان بود

عبدی با بیان اینکه از سال ۸۸ به بعد هاشمی فاصله‌اش را با اصلاح‌طلبان آنقدر کم کرد که از او پشتیبانی نمایند، تصریح کرد: بعد از دوره آقای خاتمی جناح راست به انتقاد از آقای هاشمی پرداخت اما ‌طرف اصلاح‌طلب دفاع جدی از او نکرد.

پرونده مخصوص «مبارز کهنسال»9/ عباس عبدی در گفت‌‌و‌گوی تفصیلی با فارس:

هاشمی از سال ۸۸ آنقدر فاصله‌اش را با اصلاح‌طلبان کم کرد تا از او پشتیبانی نمایند/ افزایش تورم در اعتراضات دوران هاشمی تاثیرگذار بود

زرشناس می‌گوید: درک آقای هاشمی در دهه ۶۰ از اعتدال، لیبرالی بود، یعنی وی انقلابی‌گری را نوعی رادیکالیسم یا افراط‌گرایی می‌دانست و فکر می‌کرد ما باید فتیله انقلابی‌گری را مدام پایین بیاوریم و نام این اقدام را اعتدال می‌گذاشت.

پرونده مخصوص «مبارز کهنسال»10/ زرشناس در گفت‌‌و‌گوی تفصیلی با فارس:

«عدالت» حلقه مفقوده توسعه اقتصادی هاشمی بود/ هاشمی انقلابی‌گری را نوعی رادیکالیسم می‌دانست

شمس‌الواعظین روزنامه‌نگار اصلاح‌طلب دوره دوم خرداد ضمن اهتمام بر این نکته که آقای هاشمی تغییر نکرد لکن اصلاح‌طلبان تغییر کردند، معتقد هست: خطای استراتژیک اصلاح‌طلبان، حذف هاشمی بود.

پرونده مخصوص «مبارز کهنسال»11/ شمس‌الواعظین در گفت‌‌و‌گوی تفصیلی با فارس:

هاشمی حوزه سیاسی را در دوره خودش «مین‌گذاری» کرد/ اصلاح‌طلبان دچار تغییر گردیدند نه «هاشمی»

توکلی اظهار کرد: نگاه از بالا به پایین به مردم در زمان دولت سازندگی هم بود؛ اما این خصوصیت در ناآرامی‌های موخر محرز و شدیدتر بود؛ اشخاص معترض مقابل مجلس و ریاست جمهوری تجمع کرده بودند اما کسی آن‌ها را تحویل نگرفت، این بی‌اعتنایی به مردم ضررهای بسیاری دارد.

پرونده مخصوص «مبارز کهنسال»12 و انتهایی/ توکلی در گفت‌‌و‌گوی تفصیلی با فارس:

ناآرامی‌های سال ۷۱ هاشمی را تکان داد/ نگاه از بالا به مردم در دولت سازندگی هم بود

دبیر کمیسیون ماده ۱۰ احزاب ضمن اعلام خبر تشکیل شورای گفت‌وگوهای سیاسی اظهار کرد: وزارت کشور و معاونت سیاسی بنا دارد در قالب شورای گفت‌وگوی سیاسی نسبت به هم‌اندیشی با احزاب این نشست ها را تداوم بخشد.

سرمست: «شورای گفت‌وگوی سیاسی» برای هم‌اندیشی با احزاب تشکیل می‌شود

عضو حزب مؤتلفه اسلامی با اهتمام بر اینکه هیچ‌گاه گمان نمی‌کردیم رژیم پادشاه در زمان حیات ما عوض شود، اظهار کرد: زنده یاد منتظری فقیه بود اما سیاستمدار نبود، هرچند جناح چپ، منتظری را تخریب نمود.

پرونده ریشه های یک انقلاب

پرونده مخصوص «ریشه‌های یک انقلاب»-1/ عزت‌ شاهی در گفت‌و‌گوی تفصیلی با فارس:

هیچ‌گاه گمان نمی‌کردیم رژیم پادشاه در زمان حیات ما عوض شود/ نهضت آزادی‌ها یک سیلی برای انقلاب نخوردند

دبیرکل جمعیت فدائیان اسلام بابیان اینکه امروز انقلاب اسلامی سکان فکری دنیا را به دست گرفته‌ هست، اظهار کرد: ما حکومتی تشکیل دادیم که در عین نفی سرمایه‌داری، دولتی شدن را هم نفی می‌کند و طرفدار نوعی حکومت اسلامی بر مبنای تشیع هست.

پرونده مخصوص «ریشه‌های یک انقلاب»-2/ عبدخدایی در گفت‌و‌گوی تفصیلی با فارس:

ژن‌سالاری؛ یکی از تهدیدهای انقلاب/ نفسانیات بر آرمان گرایی بعضی انقلابیون غلبه کرد

عضو هیأت رئیسه جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی می‌گوید مسئولین از شیوه امام راحل و رهبری که صراحت در کارکرد هست دورافتاده‌اند و برخورد قاطع با مفاسد اقتصادی مردم را به انقلاب خوشبین‌تر می‌کند.

پرونده مخصوص «ریشه‌های یک انقلاب» -3/ چمران در گفت‌و‌گوی تفصیلی با فارس:

مسئولین از صراحت کارکرد امام (ره) و رهبری دورافتاده‌اند سهم‌خواهی لیبرال‌ها از انقلاب بعد از بهمن ۵۷

کاندیدای نخستین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه امام هیچ‌گاه مخالف قرار گرفتن اصل ولایت‌فقیه در قانون بنیادی نبود، اظهار کرد: امام کاملاً رویکرد ضدآمریکایی و ضدانگلیسی داشتند و سایه آنان را با تیر می‌زدند و به همین دلیل قهرمان ملت ایران گردیدند.

پرونده مخصوص «ریشه‌های یک انقلاب»-4/ فارسی در گفت‌و‌گوی تفصیلی با فارس:

امام به دلیل روحیه ضدآمریکایی قهرمان ملت ایران بود/ میرحسین موسوی از ابتدا هم با امام نبود

معاون اسبق وزارت امور خارجه بابیان اینکه ذات افراط‌گرایی رسیدن به تفریط هست، اظهار کرد: سوپر انقلابی‌ها وقتی به قدرت و خواسته‌هایشان نمی‌رسند پشیمان می‌شوند.

پرونده مخصوص «ریشه‌های یک انقلاب»-5/ محمدی در گفت‌و‌گوی تفصیلی با فارس:

بعضی «سوپر انقلابی‌‌ها» وقتی به قدرت نمی‌رسند پشیمان می‌شوند/ اگر انقلاب فرانسه «کبیر» باشد، انقلاب اسلامی «اکبر» هست

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه حضرت امام(ره) روحانی انقلابی و دغدغه‌مند در سیاست را می‌پسندیدند، اظهار کرد: رهبر کبیر انقلاب در مورد تحقق عدالت اجتماعی اسلام حساس بودند.

پرونده مخصوص «ریشه‌های یک انقلاب»-6/ آیت‌الله علم‌الهدی در گفت‌و‌گوی تفصیلی با فارس:

امام(ره) روحانی انقلابی را در سیاست می‌پسندیدند/ واقعه ی انتخاب آیت‌الله خامنه‌ای به رهبری در سال ۶۸

عباس شیبانی از اعضای شورای اولیه انقلاب با بیان اینکه امام بی پاداش و منت به مردم خدمت کردند، معتقد هست برای رفاه مردم آنطور که باید کار نشده و بعضی مسؤولان کار نکرده‌اند؛ درحالی که باید مردم راحت باشند.

پرونده مخصوص «ریشه‌های یک انقلاب»-7/ شیبانی در گفت‌و‌گوی تفصیلی با فارس:

بازرگان در پی اصلاحات در داخل رژیم پادشاه بود/ برای رسیدن به اغراض انقلاب کار بسیاری داریم

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه بعضی از انقلابیون دستخوش استحاله،‌ تجملات و راحت‌طلبی شده‌اند، معتقد هست: فضای دولت سازندگی، فضای رقابت و مسابقه در گرفتن ابزارها بود و به همین علت از دوران اولیه انقلاب فاصله گرفتیم.

پرونده مخصوص «ریشه‌های یک انقلاب»-8/ مظفر در گفت‌و‌گوی تفصیلی با فارس:

دوران رهبری مقام معظم رهبری سخت‌تر از زمان امام هست/ دورویی در سبک زندگی بعضی مسئولین بسیار عمیق هست

، در زمستان سال ۹۶ و در جریان چهارمین اجلاسیه مجلس خبرگان رهبری انتخابات هیئت‌رئیسه و اعضای کمیسیون‌های مجلس خبرگان رهبری برای دو سال آینده برگزار و آیت‌الله جنتی از مجموع ۷۸ رای ۶۶ رای به دست آورد و دوباره به عنوان ریاست مجلس خبرگان رهبری انتخاب گردید.

مخصوص فارس/آیت‌الله جنتی مجدداً به عنوان ریاست مجلس خبرگان رهبری انتخاب گردید

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس،

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از فارس، آیت‌الله هاشمی شاهرودی با ۷۲ رأی و آیت‌الله موحدی کرمانی با ۷۰ رأی به ترتیب به‌عنوان نواب اول و دوم انتخاب گردیدند.

نمایندگان مجلس خبرگان، آیت‌الله خاتمی را با ۵۰ رأی و آیت‌الله کعبی را با ۴۲ رأی به‌عنوان منشی‌های هیئت‌رئیسه انتخاب کردند.

در رأی‌گیری برای انتخاب منشی‌ها، آیت‌الله کعبی جایگزین آیت‌الله دری نجف‌آبادی گردید.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=95347

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.