تاریخ ارسال : ۲۹ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۰۹:۱۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

از برخورد نفتکش سانچی تا اشک‎های بی امان/ جواب ابهامات سانحه چه بوده است؟ +عکس ها

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، سانحه نفتکش سانچی که از برخورد با یک کشتی باری چینی در ۱۵۸ مایلی سواحل شرقی چین در غروب شنبه شانزدهم دی ماه به واقع شدن ملحق شد خبری تکان دهنده بود، رخدادی که به دلیل انفجارهای پس از ان و حمل ۱۳۶ هزار تن میعانات گازی در نفتکش با درجه اشتعال بالا خطر سانحه را دو چندان کرد.

کسری نوری سخنگوی وزارت نفت در همان ساعات اولیه اعلام نمود: نفت‏‎کش آتش گرفته در سواحل شرقی چین مربوط به شرکت ملی نفتکش و در کرایه یک شرکت کره‌ای بوده هست، علاوه بر این وی خبر مفقود شدن 30 تن از ایرانی‌ها را تایید کرد.

 

نفتکش سانچی

پس از ان بود که روز یکشنبه هفدهم دی ماه  اسامی مفقودین این نفتکش در رسانه ها منتشز شد و محمد راستاد مدیرعامل سازمان بندرهای و دریانوردی در توضیح شرایط نفتکش خبر از گستردگی حریق در نفتکش و پیچیده بودن شرایط داد و در مورد شرایط دریانوردان اظهار کرد: عملیات امداد رسانی انجام می‌شود ولی از وضع مفقود شدگان خبری در دست نیست.

در ادامه همان روز سیروس کیان‎ارثی مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران به عنوان یکی دیگر از مسئولین ذی ربط و پاسخگو به این سانحه خبر از تشکیل کمیته مخصوص اضطرار با حضور مسئولان ارشد شرکت ملی نفتکش ایران در محل این شرکت در تهران داد و اظهار کرد: اطلاع‎رسانی‎های لازم به سازمان‎های مربوطه دریانوردی و امداد و رهایی بین‎المللی انجام شده، علاوه بر این مقام های دفتر شرکت ملی نفتکش در چین با حضور در سازمان امداد و رهایی شانگهای و شرکت‎هایSalvage ، هماهنگی‎های لازم را به منظور اعزام فوری کشتی‎های تجسس و رهایی و عملیات امداد از طریق دریا و هوا انجام دادند. در کنار آن دو فروند از نفتکش‎های تحت کنترل شرکت ملی نفتکش ایران عبوری از منطقه نیز سریعاً به منظور ملحق شدن به تیم امداد و رهایی به محل سانحه اعزام گردیدند.

 عبدالناصر همتی ریاست کل بیمه مرکزی در مورد پوشش بیمه نفتکش سانحه‌دیده ایران در آب‌های چین اظهار کرد: این نفتکش به اعتبار ۳۲ میلیون دلار بوده ۷۰ درصد بیمه نامه نفتکش ایرانی نامیده شده به سانچی مربوط به یک شرکت بیمه نروژی و ۳۰ درصد تحت پوشش شرکت‌های بیمه ایرانی هست.

 پس از آن در روز دوشنیه هجدهم دی ماه بود که محمد راستاد مدیرعامل سازمان بندرهای و دریانوردی خبر از کشف پیکر یکی از ۳۲ تن از اعضای نفتکش را داد و اظهار کرد: این پیکر دچار سوختگی بوده، پیدا گردید و این جسد جهت شناسایی و تشخیص هویت به بندر شانگهای جابه جایی داده شده هست.

در روز نوزدهم دی ماه هادی حق شناس معاون دریایی سازمان بندرهای و دریانوردی در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان از ادامه اطفا حریق اطلاع داد و اظهار کرد: یک هیات از سازمان بندرهای به منطقه ای که کشتی دچار آتش سوزی شده اعزام شده‌اند.همچنین چینی ها فعالیتشان زیادتر شده و مرکز ام ار سی سی (مرکز رهایی کشور) از کشورهایی که در نزدیکی نفتکش می باشند درخواست کمک کرده و در کمال خوشبختی کشتی شناور هست و غرق نشده هست.

در روز چهارم و در ادامه آتش سوزی‌ها معاون دریایی سازمان بندرهای و دریانوردی در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان از کاهش شعله های آتش اطلاع داد و اظهار کرد: اگر انفجاری صورت نگیرد احتمال اینکه گروه‌های امداد و رهایی وارد نفتکش گردند فراوان هست.

در ادامه همان روز علیرضا ایروش سرکنسول ایران در شانگ‌های چین اولویت اول رهایی جان خدمه کشتی هست و طرف چینی در ابتدا خواهان خاموش کردن آتش و ایجاد ثبات و پس از ان در پی خدمه کشتی هست.

ایروش تصریح نمود: در کشتی انفجارهای پشت سر هم در حال واقع شدن هست به همین دلیل خطر ورود به آن برای یافتن خدمه بالا هست و چینی ها در شرایط فعلی حاضر به ورود کشتی نیستند.

وی در مورد کمک کشتی ژاپنی اظهار کرد: صبح روز آینده کشتی ژاپنی برای کمک رسانی ملحق خواهد گردید.

محسن بهرامی سخنگوی کمیته اضطرار سانحه نفتکش در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان در روز چهارشنبه صحبت‌هایی از مشارکت نامناسب چینی‌ها در راستای اطفا حریق کرد که گمانه‌زنی‌هایی در مورد ترجیح به سوختن کامل محموله مواد سوختی با توجه به منطقه ماهیگیری آنان زده می گردد.

روز پنج‌شنبه بیست و یکم دی ماه، در پنجمین روز از حادثه معاون دریایی سازمان بندرهای و کشتیرانی در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان از ادامه عملیات اطفاء حریق گفت وگو کرد و اظهار کرد: دومین آتشخوار ژاپنی در صحنه حضور پیدا کرده

وی علاوه بر این اظهار امیدواری کرد در حالتی که منفجر شدن تازه ای نداشته باشیم احتمال خاموشی آتش وجود دارد.

جمعه و در ادامه آتش‌سوزی‌ها اخباری از منفجر شدن دوباره نفتکش منتشز شد به گونه‌ای که کار اطفا حریق دشوارتر از قبل ادامه داشت.همچنین معاون دریایی سازمان بندرهای و کشتیرانی در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان از حرکت نفتکش عارضه دیده به سمت آب‌های ژاپن به دلیل شرایط آب وهوایی و بادهای منطقه‌ای و خیز دریا اطلاع داد. 

سیروس کیان ارثی مدیرعامل شرکت ملی نفتکش در گفت‌وگوی تلوزیونی اعلام نمود: با پیگیری‌های صورت گرفته کشور چین اطفاء حریق را در شب نیز ادامه خواهد داد.

 صبح روز شنبه بیست و سوم دی ماه خبر کشف دو پیکر دیگر از داخل نفتکش  .

علی ربیعی مسئول رسیدگی به وضع نفتکش ایران اظهار کرد: تیم تازه ای از کشور چین بهمراه تکاوران ایرانی منتشز شد که معاون دریایی سازمان بندرهای و کشتیرانی در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان گفت: تیم تجسس رهایی وارد کشتی گردید و تاحالا دو جنازه دیگر را پیدا کرده و به واحدهای دریایی جابه جا کرده‌ و در حال جابه جایی به بندر شانگهای می باشند.

 روز یک شنبه بیست و یکم دی ماه اخباری از شعله ور شدن دو مرتبه آتش منتشز شد که طی آن آتش به مخازن سمت نفتکش سرایت کرده و ارتفاع آتش به بیش از ۱۰۰ متر می رسد.

به سمت نفتکش سانحه دیده در حرکتند که بر طبق محاسبه های صورت گرفته تا ۱۵ ساعت آینده به نفتکش می رسند.

 ساعتی پس از ان بود که محمد راستاد مدیرعامل سازمان بندرهای و دریانوردی اظهار کرد: طی منفجر شدن ظرفیت شعله‌های آتش و دود تمام کشتی را در بر گرفته محمد مهدی برومند، نائب ریاست کمیسیون امنیت ملی از شانگهای در مورد آخرین شرایط خدمه کشتی اظهار کرد: تکاوران ارتش روز گذشته طبق تفاهمی که بین هیئت ایران و چین امضا گردید، به محل سانحه اعزام گردیدند و از بامداد امروز به وقت محلی آماده شروع عملیات با مشارکت گروه امداد و رهایی چین می باشند.

 در کمتر از یک ساعت خبر غرق شدن دو سوم نفتکش سانچی  هست و هیچ امکان امدادرسانی وجود ندارد.

سر انجام در ساعت ۱۳:۰۳ روز یک شنبه بیست و چهار دی ماه خبر غرق شدن کامل کشتی سانچی  از زبان مدیرعامل سازمان بندرهای و دریانوردی منتشز شد که در این شرایط امکان غرق شدن آن به صورت کامل وجود دارد که با توجه به شرایط نفتکش و دودهای متاثر از آتش سوزی همچنان امکان نزدیک شدن به کشتی سانچی فراهم نیست.

محمد راستاد مدیر عامل سازمان بندرهای و دریانوردی از زبان علی ربیعی مسئول رسیدگی به وضع نفتکش ایران رسما منتشز شد که تحت این شرایط امکان پیدا کردن اجساد وجود ندارد.

در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان نفتکش سانچی به صورت کامل غرق گردید و عملیات امداد رسانی در روز جاری به خاطر انفجارهای رخ داده امکان پذیر نبوده هست.

نفتکش سانچی

نفتکش سانچی

نفتکش سانچی

نفتکش سانچی

 

برای دیدن سایر عکس‌ها بر روی لینک وی در ادامه اضافه کرد: هیچ امکانی برای پیدا کردن پیکر خدمه نفتکش با توجه به شرایط موجود وجود ندارد و با توجه به اینکه این کشتی یک هفته تمام در آتش می سوخته؛ حتی اجساد مطهر دو تن از خدمه نفتکش که پیدا شده به خاطر سوختگی بالا همچنان قابل شناسایی نیستند در نتیجه امکان پیدا کردن این دریانوردان منتفی هست.

کلیک کنید.

 نفتکش سانچی

 نفتکش سانچی

 نفتکش سانچی

 

برای دیدن سایر عکس‌ها بر روی لینک با واقع شدن این سانحه خانواده های خدمه نفتکش که هشت روز در انتظار خبر یا نشانه ای از سوی عزیزان خود بودند امیدشان را به صورت کامل از دست دادند.

پس از ان کمیته ایرانی پیگیری سانحه سانچی به ریاست علی ربیعی به ایران برگشته هست، جلسه تصمیم‌گیری برای جابه جایی سه پیکری که بعد از حریق سانچی از ۳۲ پرسنل گم شده این نفتکش پیدا شده هست، برگزار گردید.

علی ربیعی ریاست کمیته مخصوص رسیدگى به سانحه نفت‌کش ایرانی با برگشت به ایران نشست خبری برگزار و به عرضه گزارشی کارکرد پرداخت. وی در این جلسه که با حضور سیروس کیان ارثی مدیرعامل شرکت ملی نفتکش، محمد راستاد مدیر عامل سازمان بندرهای و دریانوردی، برومندی نایب ریاست کمیسیون امنیت ملی مجلس و بعضی دیگر از مسئولین ذی ربط برگزار گردید به توضیح در مورد ابعاد متفاوت این سانحه و ربع ابهام از آن پرداخت.

عکس العمل ربیعی به شایعه هجوم موشکی آمریکا به نفتکش سانچی

ربیعی با اشاره به شایعه‌ای که در فضای سایبری مبنی بر حرکت این کشتی به سمت کشور کره شمالی و هدف گرفتن آن توسط آمریکا طرح شده بود اظهار کرد: افرادی که این چنین داستان‌سرایی‌های ژول ورنی را منتشر می‌کنند نه از مباحث مربوط با دریانوردی اطلاع دارند و نه حول مسائل مربوط با ارتباطات بین الملل از آگاهی برخوردارند؛ در همان اوائل واقع شدن سانحه مسئولین کره جنوبی اعلام نمودند که محموله این نفتکش مربوط به آن‌ها هست؛ علاوه بر این اساساً آیا محل برخورد موشک با یک نفتکش با دماغه یک کشتی دیگر یکسان هست؟

وی در این جلسه که با حضور سیروس کیان ارثی مدیرعامل شرکت ملی نفتکش، محمد راستاد مدیر عامل سازمان بندرهای و دریانوردی، برومندی نایب ریاست کمیسیون امنیت ملی مجلس و بعضی دیگر از مسئولین ذی ربط برگزار گردید به ت.

هیچ‌گونه مستندی در مورد خاموش بودن سامانه موقعیت یاب ماهواره‌ای نفتکش سانچی وجود ندارد

ریاست کمیته مخصوص رسیدگی به سانحه نفتکش سانچی دنبال کرد: از طرفی دیگر اصولا در فضای بین المللی اتفاق هایی از قبیل: اصابت موشک به یک نفتکش، مبحث قابل پنهانی نیست و افرادی که بحث هجوم موشکی آمریکا را مطرح نمودند درواقع کذب واضحی را اظهار کردند. از طرفی دیگر وقتی کشتی‌ها سامانه شناسایی خودکار یا “‌ای آی اس ” راستاد ریاست سازمان بندرهای و کشتیرانی در جواب به سوالی مبنی بر اینکه به چه سبب رادار‌ها موفق به تعیین موقعیت و ردیابی نفتکش ما نشدند، اظهار کرد: نخست باید تاکید کنم که هیچ‌گونه مستندی در مورد خاموش بودن سامانه موقعیت یاب ماهواره‌ای نفتکش سانچی وجود ندارد.

چینی‌ها در حد مقدورات خود ابزارها لازم را فراهم کردند

از طرفی دیگر وقتی کشتی‌ها سامانه شناسایی خودکار یا “‌ای آی اس ” خود را روشن می‌کنند ایستگاه‌های ساحلی تا فاصله ۲۵ مایلی یعنی ۵۰ کیلومتری قادر به شناسایی آن‌ها می باشند، اما فاصله نفتکش سانچی تا ایستگاه ساحلی شانگ‌های چین ۱۵۸ مایل بود.

ربیعی در ادامه در جواب به این ابهام و شایعه که عده‌ای مطرح می‌کردند جان سرنشینان کشتی برای چینی‌ها با اهمیت نیست و آن‌ها زیادتر معطوف بر آلوده نشدن محیط دریایی خود می باشند، اظهار کرد: مشاهدات و پیگیری‌های ما خلاف این امر را ثابت می‌کند و با توجه به اینکه سانحه مورد اشاره در آب‌های کشور چین به واقع شدن ملحق شده هست مسئولین چینی در حد مقدورات خود ابزارها لازم را فراهم کردند.

وی تصریح نمود: علاوه بر این در روز‌های نخست واقع شدن سانحه از کشور‌های ژاپن، کره جنوبی و سنگاپور و علاوه بر این یکی از معتبرترین شرکت‌های امدادی کشتیرانی خرید خدمت انجام شد.

ربیعی در ادامه در جواب به این مدعا که چینی‌ها در رو به رو با سانحه نفتکش سانچی اهمال داشته‌اند، اظهار کرد: ما وقتی که در داخل بودیم مدام فشار می‌آوردیم که فوم پاشی صورت نمی‌گیرد، اما وقتی که به چین رفتیم و در اتاق فرماندهی عملیات مستقر گردیدیم متوجه گردیدیم که آن‌ها در فاز اولیه باید با پاشیدن آب بدنه کشتی را خنک می‌کردند و در مراحل بعدی فوم پاشی را انجام می‌دادند که با پرس و جواز متخصص ها داخلی متوجه گردیدیم این کار از لحاظ تخصصی درست بود.

وزیر کار تاکید کرد: بنابر این گمان اولیه ما مبنی بر کوتاهی چینی‌ها در رو به رو با حادثه‌ای که برای نفتکش سانچی ایجاد شده بود درست نبود.

اینکه جان سرنشینان سانچی برای چینی‌ها با اهمیت نبود، کذب هست

وی دنبال کرد: در روز آخر شاهد بودیم که حتی چینی‌ها برای حضور در داخل نفتکش آمادگی لازم را داشتند، اما شرایط این کار به خاطر واقع شدن منفجر شدن درنفتکش فراهم نشد.

فرازنده مدیر کل قاره آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه در مورد علل عدم مشارکت لازم مسئولین چینی در ساعات نخست واقع شدن سانحه برای نفتکش سانچی اظهار کرد: در ساعات نخست واقع شدن سانحه به خاطر حاکم بودن فضای هیجانی و احساسی امکان دارد مسائلی طرح شده باشد؛ اینکه گفته می‌شود محیط زیست دریایی برای چینی‌ها نسبت به رهایی جان سرنشینان سانچی در اولویت بوده سوژه ای نیست که درست باشد و تحت تاثیر جو روانی طرح شده هست.

چینی‌ها هیچ‌گونه ممانعتی برای حضور کشتی‌های امدادی سایر کشور‌ها به عمل نیاوردند

وی دنبال کرد: سانحه برای نفتکش سانچی ۳۰۰ کیلومتر دورتر از ساحل شانگ‌های رخ داد و دست کم ۱۰ الی ۱۵ ساعت زمان لازم بود که کشتی‌های امدادی به محل سانحه برسند.

برومندی نایب ریاست کمیسیون امنیت ملی مجلس در جواب به ابهام ایجاد شده در مورد مشارکت چینی ها برای ورود کشتی های رهایی از سایر کشورها توضیح داد: بامداد شنبه که ما اولین جلسه را تشکیل دادیم شاهد بودیم که چینی‌ها هیچ گونه ممانعتی را برای حضور کشتی‌های امدادی سایر کشور‌ها به عمل نیاوردند؛ البته امکان دارد به لحاظ فنی اختلاف نظر‌هایی به وجود می‌آمد، اما در مجموع چینی‌ها همکاری‌های لازم را داشتند.

 رسیدگی به همه ابعاد سانحه نفتکش سانچی سه ماه زمان می‌برد

برومندی اظهار کرد: برای مثال من از فرمانده چینی عملیات این سؤال را کردم که به چه سبب شما اذن حضور یک کشتی امدادی ژاپنی را به محل سانحه نمی‌دهید؟ که او به من اظهار کرد به این دلیل که در این مقطع برای ما فوم پاشی با اهمیت هست در حالی که کشتی ژاپنی حامل آب بود و فوم کافی را نداشت.

 سانچی هشتمین محموله باری خود را به سمت کره جنوبی حمل می‌کرد

راستاد ریاست سازمان بندرهای و کشتیرانی در مورد اینکه جعبه سیاه سانچی چه زمانی دوباره فعال شدن می‌شود اظهار کرد: این جعبه سیاه در حال حاضر پلمپ شده و ما حدس می‌کنیم که رسیدگی به همه ابعاد سانحه نفتکش سانچی سه ماه زمان ببرد.

داشتن پرچم پانامایی و حمل آن توسط نفتکش سانچی یک امر طبیعی و معمول بود

کیان ارثی مدیرعامل شرکت ملی نفتکش در توضیح حرکت نفتکش به سمت کشور کره جنوبی، اظهار کرد: نفتکش سانچی هشتمین محموله باری خود را به سمت کره جنوبی حمل می‌کرد و ما در ماه ۴ محموله به سمت کره جنوبی ارسال می‌کنیم و نفتکش سانچی در ۱۵ دسامبر در عسلویه بارگیری کرده بود و قرار بود بعد از ۲۳ روز با پیمودن فاصله ۶۷۰۰ مایلی به کره جنوبی برسد.

به چه سبب کشتی فله‌بر چینی دچار سانحه نشد؟

ربیعی در ادامه در توضیح اینکه به چه سبب نفتکش سانچی دارای نامی چینی و پرچمی پانامایی بود و اینکه آیا این مبحث مربوط با تحریم‌ها هست، اظهار کرد: ۵ الی ۶ کشور من جمله پاناما و لیبریا در دنیا وجود دارند که حمل پرچم آن‌ها توسط کشتی‌ها و نفتکش‌ها دارای مزایای بازرگانی هست و این پرچم‌ها در زمره پرچم‌های ارزان نرخ شمرده می‌شوند در نتیجه داشتن پرچم پانامایی و حمل آن توسط نفتکش سانچی یک امر طبیعی و معمول هست.

هیچ سیگنالی از سانچی بعد از سانحه مخابره نشد

راستاد در جواب به سوالی مبنی بر اینکه به چه سبب کشتی کریستال که با نفتکش سانچی برخورد کرد دچار سانحه نشد، بیان کرد: محموله این کشتی فله بر سویا بود که طبعا قابل اشتعال نیست؛ علاوه بر این از آنجایی که دماغه این کشتی با بدنه نفتکش ما برخورد کرد به همین علت نفرات آن که عمدتاً در بخش‌های عقبی کشتی کریستال بودند از طریق قایق‌های رهایی خود را در دریا رها کردند و متعاقباً توسط کشتی‌های ماهیگیری رهایی یافتند و علاوه بر این یدک کش‌های دیگر نیز کشتی فله بر چینی کریستال را به بندر جوشان چین جابه جا کردند.

عللی که موجب یافتن جعبه سیاه سانچی گردید

راستاد در جواب به ابهامی مبنی بر مخابره سیگنال از نفتکش سانچی در روز‌های نخست واقع شدن سانحه اظهار کرد: هیچ گونه سیگنالی از روز اول سانحه توسط هیچ سامانه رابطه ای و مخابراتی از نفتکش سانچی دریافت نشد و این مبحث هیچ گونه مستندی ندارد.

ربیعی در جواب به سوالی مبنی بر اینکه جعبه سیاه نفتکش سانچی و جنازه ۳ سرنشین آن چه طور یافت گردید، اظهار کرد: فردای واقع شدن سانحه گروه امداد و رهایی چینی توانستند با امکاناتی که داشتند وارد کشتی گردند و از اتاق فرماندهی کشتی که در مرتفع‌ترین قسمت آن هست جعبه سیاه را استخراج کنند و آن را بهمراه پیکر‌های مطهر سه تن از دریانوردان که بر روی عرشه بود به ساحل جابه جا کنند.

فعالیت کمیته مخصوص رسیدگی به حادثه تا احقاق حق حقوقی ادامه دارد

وی دنبال کرد: به خاطر شرایط بد آب و هوایی و متصاعد بودن گاز‌های سمی آن گروه رهایی بیشتر از ۳۰ دقیقه نمی‌توانستند در نفتکش سانچی بمانند.

ادای احترام به جانباختگان نفتکش سانچی

ربیعی در انتهاء گفت وگو های خود بیان کرد: کار کمیته مخصوص رسیدگی به سانحه نفتکش سانچی تا احقاق حق حقوقی و ارزیابی همه ابعاد سانحه ادامه خواهد داشت.

 

نفتکش سانچی

نفتکش سانچی

نفتکش سانچی

نفتکش سانچی

 نفتکش سانچی

 نفتکش سانچی

 

برای دیدن سایر تصاویر بر روی لینک بعد از خبر رسمی غرق شدن نفتکش سانچی، مردم ایران مشابه خانواده های این اشخاص اقدام به برپایی مراسم های یادبودی برای جانباختگان نفتکش سانچی در افصی نقاط شهر خود کردند تا یاد و خاطره این غیور مردان زنده بماند.

برای دیدن سایر تصاویر بر روی لینک

برای دیدن سایر تصاویر بر روی لینک


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=83832

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.