تاریخ ارسال : ۰۷ دی ۱۳۹۵ ساعت : ۱۳:۳۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

از تشکیل جبهه اصولگرایی تا استعفاهای اصلاحاتی

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ روزنامه های صبح امروز در کنار پرداختن به تحرکات زیر پوستی جناح های سیاسی در آستانه انتخابات ۹۶ به مصوبه جدید مجلس در خصوص شفاف سازی حقوق مسئولان واکنش نشان دادند و انتشار سخنان محرمانه وزیر خارجه را محکوم کردند.
جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی اعلام موجودیت کرد
«استعفای دبیر کل اعتماد ملی» تیتر یک روزنامه شرق است که در ذیل آن از بررسی استعفا  در جلسه روز جمعه شورای مرکزی خبر داده است.
روزنامه اعتماد نیز در ستونی ویژه به «بررسی استعفای آقای دبیرکل» پرداخته و ذیل آن به نقل از رسول منتجب نیا قائم مقام سابق حزب اعتماد ملی نوشته است: احدی از اعضای حذب با استعفای دبیر کل موافق نیست.  
«جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی اعلام موجودیت کرد» تیتر یک روزنامه رسالت است که در نخستین بیانیه خود وضعیت موجود را شایسته انقلاب اسلامی نمی داند. 
روزنامه آرمان از متن گفتگویش با شهربانو امامی جمله «تخریب ها به نفع روحانی است» را تیتر یک خود کرد و ذیل آن نوشت: روحانی به عهد خود با زنان عمل کند، یک بار برای همیشه درباره احزاب تصمیم گیری شود. 
رای مجلس به شفاف سازی حقوق مسئولان
در حالی که تیتر یک روزنامه خراسان «رای مجلس به شفاف سازی حقوق مسئولان» است و وطن امروز راه اندازی این سامانه را «پایان صفدریسم» عنوان کرده است اما روزنامه آفتاب مصوبه مجلس مبنی بر راه اندازی سامانه ثبت حقوق مقامات را «تصمیم احساسی بهارستان؟» خوانده است. 
«شما را چه به توئیتر» واکنش روزنامه آفتاب به «حضور فعالان سیاسی اصولگرا در شبکه اجتماعی توئیتر است که علی رغم اعتقاد راسخ آنان به فیلترینگ شدت گرفته است».
«پرونده فتنه ۸۸ همچنان باز است» تیتر اول روزنامه حمایت به نقل از آیت الله آملی لاریجانی است که ذیل آن از رسیدگی به حقوق های نجومی بدون شعار و جانبداری خبر داده است.
حاضرم تحت فرماندهی مقام رهبری به جبهه بروم
روزنامه آرمان در ستون سمت راست خود به نقل از احمدی نژاد تیتر «حکومت ها نمی توانند مردم را کنترل کنند» و با درج تصویری از وحید دستجردی وزیر بهداشت دولت دهم نوشته است: «کاندیدای خانم، سورپرایز اصولگرایان است».
روزنامه اعتماد تیتر «اصلاح طلبان نامه به ترامپ را محکوم کردند» و روزنامه آفتاب به نقل از جلائی پور نوشته است: «حاضرم تحت فرماندهی مقام رهبری به جبهه بروم».
محکومیت انتشار سخنان محرمانه وزیر خارجهواکنش ها به اقدام کریمی قدوسی بعد از حدودا یک هفته همچنان ادامه دارد؛ روزنامه ابتکار با درج تیتر «گوینده طبقه بندی اسناد را تعیین می کند یا شنونده؟» به نقل از  قشقاوی به انتشار سخنان منتسب به ظریف واکنش نشان داده و روزنامه اعتماد نیز از قول معاون پارلمانی وزارت امور خارجه با اشاره به تفاوت حرف های اولیه منتشر شده از سوی کریمی قدوسی با متن سخنان ظریف، تیتر «نقل قول ها گزینشی بودند» را برگزیده است. 
«آقای کریمی قدوسی اخلاق را به موزه سپردیم!» عنوان سرمقاله روزنامه آفتاب است.
«محکومیت انتشار سخنان محرمانه وزیر خارجه» تیتر روزنامه جمهوری اسلامی است که اشاره به تاکید اعضای کمیسیون امنیت ملی در دیدار با ظریف دارد و روزنامه ایران با اعلام رفتن اعضای کمیسیون امنیت ملی به وزارت خارجه تیتر «دلجویی مجلس از ظریف» را بازتاب داده است. 
کاهش ۲۰۰ تومانی نرخ دلار در روزهای آتی«دولت افسار دلار را می کشد؟» تیتر اقتصادی آفتاب است که از خبر مقامات پاستور نشین در کاهش ۲۰۰ تومانی نرخ دلار در روزهای آتی حکایت دارد.
روزنامه ایران این خبر را از سوی نوبخت تایید و روزنامه ابتکار با تیتر «از جمشید بسم الله تا دولت» برنده ها و بازنده های شوک قیمت دلار را بررسی کرده است. 
روزنامه های ابتکار و آرمان با تیترهای «چرا در مقابل فسادهای گذشته سکوت کردید؟» و «فساد در دولت قبل بود؛ چرا سکوت کردید؟» واکنش ترکان به واگذاری غیر قانونی زمین های کیش را نشانه رفته اند. 
«برنامه دولت برای خروج صنایع از رکود و تکمیل طرح های نیمه تمام» تیتر یک روزنامه اطلاعات است و روزنامه آرمان به نقل از رئیس سازمان برنامه و بودجه نوشته است: «درآمد نفتی امسال پیش خور شد» 
روزنامه کیهان در گزارشی خبری تحلیلی تیتر «رشد قیمت ها سهم مردم از رشد اقتصادی!» را برجسته و جوان «سود ۴۵ هزار میلیارد تومانی دولت از هدفمندی یارانه ها» را منتشر کرده و ذیل آن به نقل از حاجی بابایی نوشته است: قدرت یارانه ۴۵ هزار تومانی ۸ هزار تومن شده است.
مذاکره برای بازگشایی مسیر حج«مذاکره برای بازگشایی مسیر حج» تیتر مشترک برخی روزنامه های امروز از خبر خوش وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی است که از آن جمله می توان به روزنامه های رویش ملت و آرمان اشاره کرد.
یادداشت از: مرتضی اذانی


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=35525

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.