تاریخ ارسال : ۰۱ دی ۱۳۹۵ ساعت : ۱۱:۵۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

از تمامی دانشجویان عذرخواهی کنید

اخبار دانشگاهی را از «کانال اخبار دانشگاهی SNN.ir» دنبال کنید

 

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، در جلسه روز دوشنبه مجلس شورای اسلامی، نادر قاضی‌‌پور نماینده مردم ارومیه طی تذکری شفاهی خطاب به سیدرضا صالحی امیری، اظهار کرد: تذکر من به آقای وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی است که به دانشجویان اصولگرا و انقلابی برچسب فرقان زده است. این کار ناشایستِ وزیر تازه به ریاست رسیده است. 

وی بیان داشت:‌ از وزیر می خواهیم از تمامی دانشجویان و اعضای جامعه اسلامی عذرخواهی کند.

 

همچنین؛ قاضی پور در واکنش به پیامک «منشور حقوق شهروندی» روحانی گفت: آقای روحانی؛ وقتی دانشجویان منتقد دولت را «رجوی» خطاب کردند حقوق شهروندی کجا بود؟

 

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار داشت: آقای روحانی اینکه وزیر فرهنگ ارشاد به دانشجویان متعهد و ولایت مداری که از آن ها انتقاد می کند در سر مقاله یک روزنامه آن ها را رجوی بخواند، اینجا حقوق شهروندی کجا رفته است لذا ما اجازه نمی دهیم که دولت از حقوقی به نام شهروندی به کام اهداف سیاسی خود در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ استفاده کند.

 

 

 

گفتنی است؛ بعد از دیدار دانشجویان در ۱۶ آذر با رئیس جمهور، صالحی امیری در یادداشتی نوشت:

 

رعایت اصول اخلاقی و پایبندی به مرزهای آن به‌عنوان خط قرمز دولت و حرکت در مسیر اعتدال و پرهیز از افراط و تفریط چارچوب نظری دکتر روحانی به شمار می‌رود و در طول دوره ریاست جمهوری ایشان تا به امروز هیچگاه از این اصول عدول نکرده است.

 

می‌توانم شهادت دهم که هیچگاه ایشان از مرزهای اخلاقی و اعتدال خارج نشده‌اند و یکی از مصادیق و نمونه‌های عینی آن ۱۶ آذر امسال بود. روزی که برای همه ما یادآور حقیقت‌جویی، عدالت‌خواهی، آزادی‌طلبی، واقع‌گرایی و بیداری و احساس مسئولیت دانشگاه است، به عرصه بداخلاقی و حرکت‌های افراطی و تفریطی بدل شد. 

 

فراموش نکنیم که بلای خانمانسوز رادیکالیسم (فرقه رجوی، گروهک فرقان و…) انسان‌هایی بزرگ همچون شهیدمطهری، شهیدبهشتی و شهیدمفتح را که از نمادهای اصلی و هویتی دانشگاه بودند، هدف قرار داد. روحانی وگفتمان اعتدال او نیز از تبار همین بزرگان و تفکر آنان است


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=34831

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.