تاریخ ارسال : ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت : ۰۹:۳۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

از ریاست آیت‌الله موحدی‌ در مجمع تا بستری شدن ناطق‌نوری در بیمارستان

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از مشرق، در هفته گذشته لفاظی‌های ترامپ علیه کشورمان و راهپیمایی روز ۲۲ بهمن، اظهارنظر و موضع‌گیری فعالان سیاسی و حزبی را تحت تاثیر قرار داد، هرچند که اولین روز هفته با خبر ریاست آیت‌الله موحدی در مجمع آغاز و با خبر بستری شدن ناطق‌نوری در بیمارستان به پایان رسید.

مهم‌ترین اخبار و مواضع سیاسی در هفته گذشته در ادامه آمده است:

واکنش سیاسیون به لفاظی‌های ترامپ

ولایتی: دولتمردان آمریکایی به دلیل نداشتن طرحی برای آینده رجزخوانی‌های غیرمنطقی می‌کنند

رئیس مجمع جهانی بیداری اسلامی گفت: دولتمردان آمریکایی چون طرحی برای آینده ندارند رجزخوانی های غیرمنطقی می‌کنند و به جایی نمی رسد چون توان مقابله با مسلمانان را ندارن

کنعانی‌مقدم: آزمایش‌های موشکی جزء هیچ‌یک از بندهای قطعنامه ۲۲۳۱ نیست/ آزمایش موشکی ایران از سوی وزارت دفاع قابل تقدیر است

یک کارشناس مسائل سیاسی تأکید کرد: اقدام اخیر ایران در آزمایش موشکی از سوی وزارت دفاع جای تقدیر دارد و دولت موظف است در مقابل تهدیدات در صحنه نظامی سپر دفاعی خود را مستحکم کند.

شیخ‌الاسلام: بزرگ‌تر از ترامپ هم توان تقابل نظامی با ایران را ندارد/رئیس‌جمهور آمریکا لحن خود درباره ایران را تغییر داد

کارشناس مسائل بین‌الملل با تاکید بر اینکه بزرگ‌تر از ترامپ، عاقل یا دیوانه با ایران درگیر نمی‌شود، گفت:‌ محور توان دفاعی ما در حوزه موشک است و نه از لحاظ تئوریک و نه از لحاظ عملی هیچ کشوری توانایی خنثی کردن این قدرت را ندارد.

داوودی: بدعهدی آمریکا مدام تذکر داده شد اما گوش شنوایی نبود/ متأسفانه دولت تاکنون در برابر آمریکا موضع محکمی‌ نگرفته است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ما به عینه دیدیم که اعتماد به آمریکا بی‌ثمر است، در حالی که رهبر معظم انقلاب از دو سال پیش مرتباً این موضوع را گفته بودند اما گوش شنوایی برای شنیدن این مسئله وجود نداشت.

سلیمانی: ما جنگ‌طلب نیستیم و آمریکا هم توان راه‌اندازی جنگ جدیدی را ندارد/ تجربه عراق و افغانستان درماندگی آمریکا را ثابت می‌کند

نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متأسفانه برخی مسئولان دوگانه جنگ یا تسلیم را مطرح می‌کنند، تأکید کرد: ما نه جنگ‌طلبیم و نه آمریکا توان راه‌اندازی جنگ جدیدی را دارد.

طائب: برخی مسئولان جنگ‌طلبی و تحریم‌های آمریکا در زمان مذاکرات را نمی‌‌دیدند/ فقط می‌خواستند مذاکره را به کرسی بنشانند

یک کارشناس مسائل سیاسی گفت: این لفاظی‌های اخیر رئیس‌جمهور جدید آمریکا در زمان اوباما نیز وجود داشت اما برخی گوش خود را گرفته بودند تا این صحبت‌ها را نشنوند تا حرف خود را مبنی بر اینکه مذاکره نتیجه می‌دهد را به کرسی بنشانند.

منصوری: لزوم تکیه بر ظرفیت‌های داخلی به جای تکیه مجدد به آمریکا/ دولت در برخورد با مشکلات جدی نیست

یک کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به لزوم تکیه بر ظرفیت‌های داخلی به جای تکیه مجدد به آمریکا گفت: دولت چون فکر می‌کند توانایی حل مشکلات را ندارد از حل‌ آنها طفره می‌رود و در برخورد با مسائل جدی نیست.

آیت‌الله بطحائی: ترامپ آمریکا را در خود آمریکا منزوی کرده است/وزارت امور خارجه لغو روادید را از بعد سیاسی پیگیری کند

نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری از وزارت امور خارجه خواست که لغو روادید و ویزای ایرانیان را از نظر سیاسی پیگیری کند.

شریعتمداری: متاسفانه ترامپ سر عقل آمده و حاضر نیست برجام را پاره کند

مدیر مسئول روزنامه کیهان گفت: ترامپ در تبلیغات انتخاباتی خود هنوز نمی‌دانست برجام چه امتیاز بزرگ و باد آورده ای برای آمریکا فراهم آورده است و به همین علت قول داده بود اگر رئیس جمهور شود برجام را پاره خواهد کرد.

آیت‌‌الله ایمانی: مسامحه در قبال مصوبه ترامپ زیان‌بار است/دولت برای دفاع از حقوق شهروندان ایرانی اقدام کند

امام جمعه شیراز با بیان اینکه دولتمردان ما نباید در قبال لغو صدور روادید برای ایرانی‌ها «دفع‌الوقت» داشته باشند،گفت:مسامحه،سهل‌انگاری یا برخورد منفعلانه در این باره برای آینده جامعه زیان‌بار خواهد بود.

آخرین اخبار جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی

اولین نشست کمیته رسانه «جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی» برگزار شد/ انتخابات برای تعیین نماینده رسانه ها در مجمع ملی

اولین نشست مجمع عمومی قشر رسانه جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی صبح یکشنبه ۱۷ بهمن ماه در سالن همایش های حوزه هنری برگزار شد.

در این نشست که محمدباقر ذوالقدر رییس ستاد جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی، رضا روستاآزاد و مهدی محمدی از اعضای هیئت موسس این جبهه نیز حضور داشتند؛ ۴۰۰ نفر از مدیران، سردبیران و نمایندگان خبرنگاران ۵۰ رسانه و تشکل صنفی خبرنگاران و نیز منتخبینی از فعالان فضای مجازی برای انتخاب و معرفی نمایندگان قشر رسانه به مجمع عالی جبهه مردمی نیروهای انقلاب شرکت داشتند.

در این نشست، اهداف و برنامه‌های جبهه مردمی و سازوکار تصمیم‌گیری و نحوه مشارکت اعضا و همچنین مواضع اصولی جبهه تشریح و مورد بحث قرار گرفت.

گفتنی است با توجه به گستردگی رسانه‌های جبهه انقلاب و تعداد بالای اعضای تحریریه آنها، متناسب با شاخص های کمّی برای هر یک از رسانه ها سهمیه ای به انتخاب خودشان در نظر گرفته شده بود و کاندیداتوری برای همه شرکت کنندگان آزاد بود.

اطلاعیه جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی: «ذوالقدر» بازنشسته است/ معاونت راهبردی قوه قضائیه ماموریت قضایی نیست

به دنبال طرح پرسش‌هایی درباره فعالیت محمدباقر ذوالقدر به عنوان «رییس ستاد اجرایی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی» روابط عمومی جبهه توضیحاتی را منتشر و اعلام کرد: «ذوالقدر» بازنشسته است و معاونت راهبردی قوه قضائیه ماموریت قضایی نیست.

آیت‌الله موحدی کرمانی: برخورداری جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی از حمایت کامل علما و روحانیون برجسته

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز گفت: جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی موردحمایت کامل علما و روحانیون برجسته است،‌ همچنین حجت‌الاسلام محمدحسن رحیمیان رییس هیات مؤسس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در این جلسه در سخنانی کوتاه به لزوم ادامه حرکت اصیل انقلاب اسلامی و مراقبت از انحراف از آن تأکید کرد و گفت: ادامه سیاست‌های جاری در بخش‌های اقتصادی و سیاست خارجی و سیاست داخلی و نیز حرکت بسیار کند خط علمی و تشدید آسیب‌های اجتماعی در کشور به‌هیچ‌وجه به سود مردم نیست و ضرورت دارد روند فعلی در بخش اجرایی کشور هر چه زودتر متوقف شود.

تشریح ساز و کار تصمیم‌گیری و مشارکت اعضا و مواضع اصولی جبهه مردمی انقلاب

اولین نشست کمیته ایثارگران جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی عصر ( پنج شنبه) با حضور و سخنرانی حجت الاسلام رحیمیان رئیس هیئت موسس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی و مسعود زریبافان رئیس کمیته جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در مرکز همایشهای مسجد الرحمن برگزار شد.

در این نشست که با حضور جانبازان، خانواده معظم شهدا، و فرزاندان شاهد و ایثارگر ، اهداف و برنامه‌های جبهه و برگزار شد، ساز و کار تصمیم‌گیری و نحوه مشارکت اعضا و مواضع اصولی جبهه توسط مسعود زریبافان رئیس کمیته ایثارگران جبهه تشریح و مورد بحث قرار گرفت.

در این نشست، تعداد ۱۰نفر جانباز، ۳ نفر آزاده و ۷ نفر فرزند شهید برای شرکت در جلسه عمومی ملی جبهه نیروهای مردمی، توسط اعضاء مجمع انتخاب شدند که به‌نمایندگی از جامع ایثارگران در مجمع عمومی حضور خواهند داشت.

آخرین اخبار از مجمع تشخیص مصلحت نظام

اولین جلسه مجمع پس از رحلت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی برگزار شد

اولین جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام، پس از رحلت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، صبح امروز به ریاست آیت‌الله موحدی کرمانی تشکیل شد.

محسن رضایی: تغییر مکان مجمع تشخیص مصلحت نظام صحت ندارد

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به برخی شاعات درباره جابجایی مکان مجمع گفت: تغییر محل مجمع تشخیص مصلحت نظام را تکذیب می‌کنم و به نیاوران نمی‌رویم.

 بررسی مغایرت مصوبات مجلس با سیاست‌های کلی کشور/ لفاظی‌های ترامپ را بی‌پاسخ نمی‌گذاریم

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین از بررسی مغایرت مصوبات مجلس با سیاست‌های کلی کشور و ارسال شدن آن به شورای نگهبان بعد از نهایی شدن خبر داد.

مهم‌ترین اخبار حزبی

ناطق نوری به دلیل عارضه قلبی در یکی از بیمارستان‌های تهران بستری شد

یکی از اتفاقات هفته گذشته که بازتاب زیادی در شبکه‌های اجتماعی داشت، بستری شدن ناطق نوری بود؛ این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به دلیل عارضه قلبی در یکی از بیمارستان‌های تهران بستری شد.

 ابقای حکیمی‌پور در سمت دبیر کلی حزب اراده ملت ایران

در جلسه شورای سیاستگذاری حزب اراده ملت، احمد حکیمی‌پور با اخذ اکثریت آرا برای مدت یک سال به سمت دبیرکلی حزب انتخاب شد.

رضازاده: تدوین آئین‌نامه برای تشکل‌های اقلیت‌ دینی در کمیسیون ماده ۱۰ احزاب/ ادامه کار کمیسیون پس از انتخاب دو دبیرکل حزبی

دبیر کمیسیون ماده ۱۰ احزاب با اشاره به انتخاب دو دبیرکل از احزاب ملی و استانی برای عضویت در این کمیسیون از تدوین آئین‌نامه برای تشکل‌های اقلیت‌ دینی خبر داد.

صولی: اعلام برنامه حزب موتلفه در نشست سه جانبه احزاب آسیا، اروپا و آمریکای لاتین

معاون امور بین الملل حزب موتلفه اسلامی می‌گوید: تاکید آقای ترامپ در خصوص پاک سازی نژادی و تاکید بر ملی گرایی به عنوان مهمترین راهکار برون رفت از چالش‌هایی است که آمریکا با آنها مواجه است.

سی‌و هشتمین حماسه ۲۲ بهمن و واکنش‌ فعالان حزبی و سیاسی

آیت‌الله خزعلی:‌ عده زیادی کماندو و چترباز برای تبعید امام وارد منزل ایشان شدند/ روایت تبعید حضرت امام(ره) به ترکیه

مرحوم آیت‌الله ابوالقاسم خزعلی عضو فقید مجلس خبرگان رهبری در گفت‌وگویی،‌ مباحثی را درباره روز تبعید حضرت امام از قم مطرح کرد، این مصاحبه در مجموعه «حافظه ما٬ هویت ماست» توسط گنجینه خاطرات مرکز اسناد انقلاب اسلامی انجام‌شده است.

جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی، خانه احزاب، مجلس خبرگان رهبری، جامعتین، جبهه پایداری، جبهه مردمی اصلاحات، حزب موتلفه اسلامی، حزب زنان جمهوری اسلامی، حزب اعتدال و توسعه، حزب ندای ایرانیان، جمعیت ایثارگران، با صدور بیانیه‌های جداگانه‌ای از مردم برای حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن دعوت کرده بودند.

روایت شهید صیاد شیرازی از مبارزه انقلابی شهید کلاهدوز در گارد شاهنشاهی

همچنین شهید صیاد شیرازی در بخشی از خاطرات خود گفته بود: شهید کلاهدوز به من گفت در تهران یک مرکزیتی تشکیل داده‌ام و تشکل بسیار خوبی پیدا کرده‌ایم و گارد در کنترل ماست؛‌ گارد شاهنشاهی! چون ایشان مسئول گارد بود یعنی سخت‌ترین جایی که می‌شد حرکت انقلابی کرد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=40950

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.