تاریخ ارسال : ۰۲ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۱۰:۳۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

از شروع یک نبرد تا تجمعی مملو از حاشیه

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از ایسنا، در ادامه مهم‌ترین خبر ها سیاسی سال ۹۶ در خراسان رضوی را مرور می‌کنیم؛

سخنرانی مقام معظم رهبری در حرم مطهر رضوی

یکی از مهم‌ترین خبرهای آغازین سال برای خراسان رضوی سخنرانی رهبر معظم انقلاب در روز خستین سال هست. مقام معظم رهبری در این سخنرانی تصریح کردند که دشمن به‌ دنبال نسبت دادن کمبودهای معیشتی و اقتصادی به نظام جمهوری اسلامی هست.

کاندیداتوری رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری 

یکی از خبرهای با اهمیت سیاسی در فروردین ۹۶ اعلام کاندیداتوری رئیسی در انتخابات بود. ابراهیم رئیسی با انصراف از حضور در هیئت نظارت بر انتخابات و اعزام نماینده خود به دومین مجمع عمومی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی، کاندیداتوری خود در انتخابات ۹۶ را اعلام نمود. 

نبرد رئیسی و روحانی در مشهد

 در آخرین روز از مهلت قانونی تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری سخنرانی ابراهیم رئیسی و حسن روحانی به طور همزمان در روز چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت در مشهد برگزار گردید.

روحانی در سخنرانی خود با بیننده قرار دادن حریفان انتخاباتی، اظهار کرد:‌ شما که می خواهید کشور را اداره کنید، اول بگویید مشهد را چه طور اداره کرده‌اید؟ مشهد که در دست شما بود و امروز نیز در دست شماست؛ شما که با مردم و جوانان مشهد مشکل داشتید، به چه سبب با فردوسی نیز مشکل پیدا کرده و اشعار وی را پاک کرده‌اید؟

رئیسی در سخنرانی خود با تاکید بر این‌که «نخستین کسی که باید در دولت مدعی فساد باشد شخص ریاست جمهور و وزرای دولت است»، عنوان نمود:  این‌ها نباید بگذارند فساد به جای دیگر برسد، نباید در برابر گزارش دهنده فساد گارد دریافت کنیم، در آستان قدس نمی‌خواهم سخن بزنم اما از ابتدا بازرسی را فعال و خانه خلوت‌ها را شناسایی کردم، ضمن احترام به تولیت فقید، احساس کردم در یکی از شرکتها مشکلی هست و فوری افرادی را جابجا کردم، شما می‌گویید دزد، دزد اما اقدام نمی‌کنید اما من اقدام کردم و اعلام نکردم.

برتری قاطع فهرست امید در مشهد

ارزیابی آماری میزان رأی های چهارمین و پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر مشهد نمایش داد که همکاری مردم ۱۴ درصد افزایش پیدا نمود و همکاری ۷۶ درصدی‌، باعث برتری قاطع «لیست امید» با رای بالای مردم و خانه‌تکانی در تالار شهر مشهد گردید.

انتخابات شورای شهر پنجم حاشیه های بسیاری داشت و به سبب اعتراض متعدد اصولگرایان رأیها بازشماری گردید. 

 فرماندار مشهد باتوجه به گسترش شایعه هایی درخصوص تغییر نتیجه رأی های منتخبین  دوره پنجم شورای اسلامی شهرمشهد مقدس این مبحث را تکذیب و اظهار کرد: بدنبال توافق هیئت اجرایی و هیات نظارت شهرستان مشهد مبنی بربازشماری ۳۰ صندوق و حدود ۴۰ هزار رای، هیچ تحولی در رده وجایگاه اشخاص حاصل نشده وصحت و درستی انتخابات ازسوی هیئت اجرایی اعلام و در انتظار اعلام نظر هیات نظارت هستیم.در اردیبشهت ماه فهرست امید با قاطعیت برنده انتخابات شورای شهر مشهد گردید.

ارتباطات عمومی معاونت استانداری وفرمانداری مشهد درخصوص انتخابات شورای شهر مشهد بیانیه‌ای را درجهت جواب به بعضی شبهه‌افکنی ها وتهمت‌های ناروا و اظهارات غلط و بدون سند از سوی تعداد معدودی از افرادی که موفق به جلب نظر و رای مردم در انتخابات اخیر شورای اسلامی شهر مشهد نشدند و بر علیه هیات اجرایی، فرمانداری و فرآیند انتخابات انتقاداتی وارد کردند، صادر نمود.

بازداشت نیروهای داعشی در مشهد

در تیرماه ۹۶ معاون دادستان مشهد اعلام نمود که در عملیات بااقتدار سربازان گمنام امام زمان(عج) در خراسان رضوی ۲۱ داعشی دستگیر گردیدند و پس از آن با پیگیری سربازان گمنام امام زمان(عج) و ردزنی‌های انجام شده سرنخ‌های تازه ای از اشخاص منسوب به این گروهک در شهرهای خراسان رضوی کشف و با صادر کردن نیابت قضایی این اشخاص نیز دستگیر و تعداد کل دستگیرشدگان به ۲۷ نفر رسید.

دیدار صالحی با آیت‌الله علم‌الهدی 

علی‌اکبر صالحی ریاست سازمان انرژی هسته ای در ۲۶ تیرماه با آیت‌الله علم‌الهدی، امام جمعه مشهد و نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی دیدار و گفت‌وگو کرد.

بازنمایی ۴۴۶ پروژه شهری و روستایی در خراسان رضوی با حضور وزیر کشور 

6 6 شهریور ماه با حضور وزیر کشور، ۴۴۶ پروژه شهری و روستایی با اعتباری بالغ بر ۹۶ میلیارد تومان در سطح استان به طور ویدئو کنفرانس بازنمایی گردید.

سمینار سراسری مسئولان سازمان قضایی نیروهای مسلح در مشهد

سمینار سراسری مسئولان سازمان قضایی نیروهای مسلح در مشهد در ۸ شهریورماه با حضور حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضاییه برگزار گردید وی در این سمینار اظهار کرد که اگر دستگاه قضایی وارد مسئله های اقتصادی گردد کار دشوار خواهد گردید.

مراسم وداع با پیکر شهید حججی در حرم مطهر رضوی

مراسم وداع با پیکر مطهر شهید حججی ۴ مهرماه در حرم مطهر امام رضا(ع) برگزار گردید که در این مراسم آقایان احمد واعظی و امیر عارف مداحی و حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی، تولیت آستان قدس رضوی سخنرانی نمودند.

عکس العمل به مسئله سپنتا نیکنام

جواد آرین‌منش، دبیر حزب مؤتلفه اسلامی در خراسان رضوی، در ارتباط با این مبحث اظهار کرد که کشوری تشکیل شده از  اقلیت‌های فرهنگی و دینی متفاوت با ایجاد چنین شکافی به اتحاد و انسجام ملی زیان وارد خواهد کرد.

دیدار لاریجانی با جمعی از اصحاب رسانه استان خراسان رضوی

ریاست مجلس شورای اسلامی در دیدار با جمعی از اصحاب رسانه استان خراسان اظهار کرد که رسانه‌ها نباید تریبون سخن مفت آمریکایی‌ها گردند.

تجمع «نه به گرانی» در مشهد

فرماندار مشهد در عکس العمل به تجمع «نه به گرانی» اظهار کرد که این تجمع غیرقانونی بوده و هیچ سازمان، تشکل و یا گروهی خواسته شده مبنی بر تجمع نداشته و مجوزی هم در این مورد صادر نشده هست. فرماندار اعلام نمود که نیروی انتظامی با تجمع‌کنندگان بسیار با مدارا برخورد کرد.

عکس العمل جهانگیری به تجمع در مشهد

معاون اول ریاست جمهور در عکس العمل به تجمع ۷ دی ماه در مشهد اظهار کرد: کسانی که بانی بعضی کارهای بر علیه دولت شده‌اند، بدانند دود آن به چشم خودشان می‌رود.

بیانیه‌های صادر گردیده در عکس العمل به تجمع «نه به گرانی»

شورای شهر در این زمینه بیانیه‌ای صادر و اقرار کرد که بیان نارسایی و مشکلات، حق مردم هست و نشان پویایی جامعه می‌باشد و فضای رسانه‌ای آزاد و برپایی تجمعات قانونی برای ابراز ناخشنودی از حقوق بنیادی جامعه هست، اما خراب کردن و خسارت به ابزارها شهری، آسیب و زیان به مردم هست و از جیب مردم بایستی جبران گردد.

جبهه پیروان خط امام و رهبری در اطلاعیه خود اظهار کرد که حالا زمان خیز سواری نیروها و جناح‌ها و جریان‌های سیاسی روز گذشته و امروز نیست، محافظت اصل نظام از هر چیز دیگر واجب‌تر هست، باید تمام جناح‌ها و نیروهای انقلاب در محافظت و تحکیم منفعت های و مصالح نظام و انقلاب و کشور به یک اتحاد و سازگاری محکم و دائمی برسند.

از شایعه تا تکذیب

در ارتباط با تجمع ۷ دی ماه در مشهد شایعه هایی در مورد امام جمعه مشهد در فضای سایبری مطرح گردید که عنوان می‌کرد آیت‌الله علم‌الهدی به شورای عالی امنیت ملی احضار شده هست اما این خبر از سوی دفتر امام جمعه تکذیب گردید. 

راهپیمایی مردم مشهد در محکومیت اغتشاشات 

 مردم مشهد در محکومیت اغتشاشات دی ماه در روز ۱۴ دی اجتماعی را به راه انداختند. آیت‌الله علم‌الهدی نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی، رحیم نوروزیان فرماندار مشهد، تقی‌زاده خامسی شهردار مشهد، عده ای از اعضای شورای شهر، نصرالله پژمانفر نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی و سعید سرابی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان رضوی نیز در این راهپیمایی حاضر بودند. تولیت آستان قدس رضوی در این راهپیمایی به ایراد سخنران پرداخت و عنوان نمود که دستگاه‌های امنیتی و قضایی باید ریشه آشوب‌ها را بخشکانند.

۱۲ نفر از اعتراض های اخیر هنوز محبوس می باشند

استاندار خراسان رضوی در نشست خبری با اصحاب رسانه عنوان نمود که ۸۵ درصد اشخاص بازداشت شده در اعتراضات، همان شب نخست با گرفتن پایبندی آزاد گردیدند. این ۱۲ نفر هم افرادی بودند که خراب کردن یا مسیولیت بنیادی در بعضی از این اغتشاشات داشتند که کار این اشخاص نیز در دادسرا در حال انجام هست.

توضیحات محسنی‌اژه‌ای در مورد پرونده سعید طوسی

حجت‌الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای ۱۲ بهمن‌ماه، در سی و چهارمین نشست میان دوره اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجوهای دانشگاه‌ها و جایگاه ها تعلیم عالی کشور  در مشهد در مورد سعید طوسی اظهار کرد که مدعیات طرح شده در مورد این آقا از سال ۸۷ یا ۸۸ وجود داشته اما زمان شکایت به دادستانی سال ۹۲ بوده هست. سه عنوان اتهامی در این دادسرا طرح شده که دادسرا در مورد یک مورد آن اعلام داشت، رسیدگی به آن در صلاحیت دادسرا نیست و بر طبق قانون، رسیدگی به آن باید در دادگاه صورت گیرد.    ادعای اولیه این بود که چهار نفر از اولیای بچه‌ها نامه‌ای را برای دادستان فرستادند و اظهار کردند که این آقا مشکلاتی دارد؛ بدون اینکه این مشکلات را باز کنند و عنوان نمودند که او مفاسد اخلاقی داشته هست. در مورد اتهام سوم که تشویق به فساد بود نیز همین قرار صادر گردید. دادگاه تنها در مورد قرار منع تعقیب دادسرا در مورد اتهام تشویق به فساد، آن را زیر سؤال برد و گفته گردید قرائن و شواهدی وجود دارد که طبق آن دادسرا موظف به صادر کردن قرار جلب دادرسی بوده هست.

برپایی اولین کنگره تکریم شهدای مدافع حرم با حضور سردار سلیمانی

اولین کنگره تکریم شهدای مهاجر مدافع حرم با حضور سردار سلیمانی در مشهد برگزار گردید. سومین سالگرد شهیدان «ابو حامد» و «ابو فاتح» نیز گرامی داشته گردید.

پیشنهاد ایجاد خراسان مرکزی در مجلس

بنیادی، نماینده مردم کاشمر در مجلس از پیشنهاد ایجاد استان خراسان مرکزی توسط چند تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی اطلاع داد.

احمد خاتمی: مدیریت برداشتن حجاب به دست یک زن فاسد هست که یک میلیارد تومان از آمریکا گرفته هست

احمد خاتمی ۱۸ اسفندماه در مراسم گرامیداشت تولد حضرت فاطمه(س) و روز مادر در مشهد حضور پیدا نمود و اظهار کرد که مدیریت برداشتن حجاب به دست یک زن فاسد هست که یک میلیارد تومان از آمریکا گرفته و در سایتش تبلیغات می‌کند که در ایران کشف حجاب می‌کنند، عکس‌شان را بگیرید بفرستید و ما پخش می‌کنیم.

حضور لاریجانی درمشهد

لاریجانی ۲۰ اسفند ماه به مشهد عزیمت کرد وی ۲۱ اسفند ماه به شهرستان قوچان رفت و در یادواره ۷ سردار و ۷۳۱ شهید این شهرستان شرکت نمود.

انتهای پیام


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=92876

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.